Ústecký - Český Metropol

Ústecký

Skiareály v Ústeckém kraji čekají po uvolnění opatření velký zájem o víkendu

11. února 2022 - Lyžařská střediska v Ústeckém kraji očekávají, že se rozvolnění protiepidemických opatření projeví hlavně o víkendu. Díky jarním prázdninám, které mají tento týden děti na Teplicku, a školním lyžařským zájezdům, jsou skiareály plné, v Klínech na Mostecku dnes bylo zaplněné parkoviště. O víkendu by však mohli na lyže zamířit i návštěvníci z jiných okresů, kde prázdniny nemají, řekli dnes provozovatelé ČTK.

Botanická zahrada v Teplicích připravila valentýnské prohlídky

10. února 2022 - Botanická zahrada v Teplicích připravila pro návštěvníky valentýnský víkend. Průvodce v komentovaných večerních prohlídkách představí párům rostliny, které mají afrodiziakální účinky a upozorní na zajímavosti spojené s květinami a láskou. Speciální prohlídky spojené s významnými svátky či událostmi lákají do světa rostlin stále více zájemců. ČTK to řekl ředitel botanické zahrady Petr Šíla.

V Mostě slouží nová hasičská stanice za 168 milionů korun

Zdroj: Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje

9. února 2022 - V Mostě včera otevřeli novou stanici a sídlo mosteckých hasičů za 168 milionů korun. Nahradilo původní, které sloužilo přes 45 let. Zbrojnice je připravena i k zásahům při olejových haváriích, dopravních nehodách a mimořádných událostech většího rozsahu, například železničních haváriích či při zřícení objektu. Projekt je hrazen ze státního rozpočtu i z evropského programu REACT-EU, řekl novinářům ředitel Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Roman Vyskočil.

Dozorčí rada bude brzy jednat o budoucnosti Severočeského divadla

7. února 2022 - Smlouva mezi Ústeckým krajem a městem Ústí nad Labem o společném financování vyprší za rok. Náměstek hejtmana Jiří Řehák (Spojenci pro kraj) ČTK a Českému rozhlasu řekl, že změny jsou nutné, protože kraj není s fungováním divadla dlouhodobě spokojený.

Cestu do hor na severu Čech může komplikovat sněžení i vítr

6. února 2022 - Cestu do hor na severu Čech dnes může komplikovat sněžení i silný vítr, místy se budou tvořit sněhové jazyky nebo i závěje. Silničáři od 15:00 uzavřou na základě výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) kvůli sněžení pro auta nad 3,5 tuny silnici 10 z Tanvaldu na Harrachov a dál do Polska. Omezení potrvá zřejmě do pondělních 13:00. V závislosti na stavu sjízdnosti vozovky pro nákladní vozidla a vývoji počasí může být délka omezení změněna, sdělil ČTK Eduard Bark ze společnosti Silnice LK, která má silnice v Libereckém kraji na starosti.

Kvůli blešímu trhu v ústeckých Neštěmicích vznikla petice

4. února 2022 - Několik desítek lidí v ústeckých Neštěmicích se v petici dožaduje zrušení tamního blešího trhu. Mimo jiné jim, jak uvedli v dokumentu, vadí hluk, zvýšení dopravního provozu či podle nich nehygienické podmínky trhu. Jeho provozovatel Pavel Burket chce na petenty podat trestní oznámení. Řekl to dnes ČTK. Radnice se dnes s oběma stranami sešla, návrhy, které by situaci uklidnily, však podle místostarosty městského obvodu Romana Fikara (Vaše Ústí) provozovatel neakceptoval.

Města v Ústeckém kraji zvyšují vstupné na plovárny kvůli vyšším nákladům

Ilustrační foto

3. února 2022 - Města v Ústeckém kraji zvyšují vstupné do plaveckých areálů a akvaparků. Důvodem jsou vyšší náklady například za energie, zjistila ČTK. Plovárny navíc kvůli epidemii koronaviru přišly o tržby, protože musely být loni i předloni několik měsíců zavřené. Nyní je návštěvnost sportovišť poznamenaná omezeními, lidé se musí při vstupu prokázat certifikátem o ukončeném očkování nebo o prodělané nákaze.

V Ústeckém kraji se vysoký počet nákaz neprojevuje, ruší se covidová oddělení

2. února 2022 - V Ústeckém kraji jsou stále vysoké počty nově zjištěných lidí s pozitivním testem na covid-19. Za úterý přibylo 3935 případů, což je o 1096 více než před týdnem a o 45 méně než minulou středu, kdy padl v regionu denní rekord. V nemocnicích se vysoký počet nakažených neprojevuje, některá covidová oddělení se ruší. V izolaci nebo karanténě jsou stovky policistů, desítky hasičů a záchranářů, situaci se ale daří zvládat. Zcela zavřena je kvůli covidu jedna škola. Řekl to dnes hejtman Jan Schiller (ANO) po zasedání krajského krizového štábu.

Na Teplicku se uskutečnil masopustní průvod, doprovázela ho kapela a masky

29. ledna 2022 - V Bžanech na Teplicku se dnes uskutečnil masopustní průvod. Lidé v maskách vyjeli na valníku nazdobeného traktoru zhruba v 9:00 z obce Bžany do místních částí. Ve Lbíně, kde se účastníci slavnosti občerstvili u místní hospody, se k průvodu připojil i povoz s koňmi, na kterém jela kapela v podobě dechového kvartetu. Celou akcí provázelo Divadlo V Pytli, zjistila na místě ČTK.

V Ústeckém kraji rekordně roste počet nákaz covidem, v nemocnicích to znát není

Ilustrační foto

28. ledna 2022 - V Ústeckém kraji za týden přibylo 16.600 lidí s pozitivním testem na covid-19, to je nejvíce za celou dobu epidemie. Oproti předchozímu týdnu je to nárůst o 6411. Počet hospitalizovaných s koronavirem stagnuje. Zájem o očkování klesá. Vyplývá to z údajů na webech ministerstva zdravotnictví a Ústeckého kraje.

Ústečtí celníci rozkryli rodinný klan, který si vydělával prodejem padělků oděvů, kabelek, parfémů a hraček

Ilustrační foto

27. ledna 2022 - Zboží nakupovali na pražské tržnici Sapa a prodávali na facebooku. Za více než 4000 transakcí si mohli členové klanu vydělat přes deset milionů korun. Informovala o tom dnes na webu Martina Kaňková z Generálního ředitelství cel.

Strana výpisu

5 ...