Ústecký - Český Metropol

Ústecký

Zájem o očkování proti koronaviru v Ústeckém kraji rapidně klesl

17. března 2022 - Zájem o očkování proti koronaviru v Ústeckém kraji rapidně klesl. Nezvýšila ho ani nová vakcína Novavax. Denní počty nově nakažených přitom mírně rostou. Očkovací centra omezují provoz stejně jako odběrová místa, na PCR testy už chodí pouze jednotlivci. ČTK a Českému rozhlasu to řekl krajský koordinátor pro očkování Petr Severa.

Havárií autobusu plného studentů se bude zabývat ústecký krajský soud

16. března 2022 - Případem řidiče Michala Babulíka, jenž před dvěma lety havaroval u Blšan na Podbořansku s patrovým autobusem plným studentů, se bude zabývat krajský soud v Ústí nad Labem. Ve věci bylo podáno odvolání. ČTK to dnes řekla pracovnice lounského okresního soudu. Lounský soud uložil muži podmíněný trest a zákaz činnosti na čtyři roky.

Řidič, který usmrtil u Teplic tři dělníky, přijal trest vězení 2,5 roku

Ilustrační foto

14. března 2022 - Řidič, jenž před dvěma roky usmrtil u Teplic tři dělníky, přijal trest 2,5 roku vězení. Radek Vindyš dnes vzal zpět své odvolání proti rozsudku okresního soudu před zahájením zasedání odvolacího senátu v Ústí nad Labem. Platí tak i trest zákazu řízení motorových vozidel po dobu pěti let. Odvolání poškozených odvolací krajský soud zamítl. Rozsudek je pravomocný.

V Ústeckém kraji možná vzniknou koalice pro komunální volby

Zdroj: Wikipedia

12. března 2022 - V některých městech či obcích v Ústeckém kraji možná vzniknou koalice pro komunální volby. Zřejmě půjde o hnutí STAN s Piráty a o ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, zjistila v anketě ČTK. Nevyloučili to například náměstek ústeckého primátora Pavel Tošovský (ODS) nebo předseda krajského výboru STAN Milan Šťovíček.

Do klecí v Ústí nad Labem se chytlo 87 divokých prasat

11. března 2022 - Ústečtí strážníci pokračují v odchytu divokých prasat do klecí rozmístěných v různých částech města. Zvířata se přemnožila, přestala se bát a často i přes den se procházejí po sídlištích, někteří obyvatelé je krmí přímo z balkonů. V klecích už skončilo 87 divokých prasat, řekl dnes ČTK mluvčí ústeckých strážníků Jan Novotný.

Záchranáři vyprostili německého turistu zaklíněného v Tiských stěnách

Zdroj: Wikipedia

8. března 2022 - Německého turistu zaklíněného ve skalách v Tiských stěnách nedaleko Ústí nad Labem vyprostili hasiči a postarali se o něj krušnohorští záchranáři. Do výstupu se muž pustil bez potřebného vybavení. O zásahu dnes ČTK informoval mluvčí Horské služby ČR Radek Zeman.

Ústí možná přejmenuje některé ulice, zastupitelka chtěla Ukrajinskou ulici

Zdroj: Wikipedia

8. března 2022 - Ústí nad Labem možná po ruské invazi na Ukrajinu přejmenuje některé ulice. Opoziční zastupitelka Lenka Vonka Černá (Vaše Ústí) totiž navrhla přejmenovat kvůli ruské invazi na Ukrajinu ulici Moskevskou na ulici Ukrajinskou. Zastupitelé ale nakonec schválili protinávrh dalšího opozičního politika a historika Martina Krska (PRO! Ústí), který navrhl do příštího zasedání zastupitelstva připravit podklady pro projednání možností přejmenování ulic Moskevská a také Koněvova a Žukovova. Chce i podklady, jak pro místní řešit komplikace s případnou změnou názvů ulic. O přejmenování by se mělo rozhodovat na příštím jednání zastupitelstva.

Ústečtí zastupitelé schválili rozpočet se schodkem 287 milionů korun

Zdroj: Wikipedia

8. března 2022 - Zastupitelé krajského města Ústí nad Labem schválili rozpočet s příjmy 2,064 miliardy korun, výdaje činí 2,350 miliardy. Schodek je kolem 287 milionů korun. Rozdíl vyrovnají přebytkem z hospodaření a převodem nevyčerpaných prostředků na investice z loňska. Pro bylo 27 zastupitelů, jeden byl proti a čtyři se zdrželi.

V Ústí nad Labem by měl letos začít fungovat chytrý kamerový systém

5. března 2022 - V Ústí nad Labem by měly začít letos fungovat chytré kamery, které dohlédnou na bezpečnost ve městě, zejména v dopravě. Systém má strážníky upozorňovat na neobvyklou akci, třeba rychle jedoucí auto nebo na vandalismus. Novinářům to řekl primátor Petr Nedvědický (ANO). Kamerový systém vznikne jako součást projektu 5G pro 5 měst.

Epidemie koronaviru v Ústeckém kraji dál ustupuje

4. března 2022 - Za posledních sedm dní bylo v kraji potvrzeno 4365 nákaz, před týdnem testy prokázaly o 737 případů víc. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. Dál klesá také incidence. Klesají také počty hospitalizovaných pacientů na covidových jednotkách.

Okresní soud v Mostě se bude opět zabývat vzpourou vězňů v Bělušicích

3. března 2022 - Okresní soud v Mostě se dnes bude opět zabývat loňskou vzpourou odsouzenců ve věznici Bělušice. Obžalovaný Josef Lukáč podle státního zastupitelství při nepokojích slovně napadal dozorce a svým chováním strhnul ostatní vězně k nekázni. Z organizování nepokojů ve věznici je obžalovaný Tomáš Opelt. Soud by měl dnes pokračovat výslechem svědků, vypovídat by jich mělo 31.

Strana výpisu

3 ...