Ústecký - Český Metropol

Ústecký

Nemocnice v Ústeckém kraji se obávají odlivu personálu ukrajinské národnosti

1. března 2022 - Na druhou stranu chtějí Ukrajině pomoci a chápou ty, kteří se rozhodnou do své rodné země vrátit. Podle vyjádření zástupců zdravotnických zařízení by však šlo o velkou komplikaci. Řekli to dnes ČTK.

Návštěvnost horských středisek na severu Čech atakovala rekordy

28. února 2022 - Vydařený víkend mají za sebou horská střediska na severu Čech. Za sluníčkem se na sjezdovky zejména dnes vypravily tisíce lidí, někde návštěvnost atakovala rekordy. V noci na neděli mrzlo, podle provozovatelů se tak sníh na svazích udržel a podmínky byly perfektní, řekli dnes ČTK.

Činoherní studio v Ústí uvede pátou premiéru, klasickou komedii Višňový sad

Zdroj: Wikipedia

24. února 2022 - Činoherní studio v Ústí nad Labem uvede pátou premiéru jubilejní 50. sezony, klasiku Višňový sad od Antona Pavloviče Čechova. Režie se ujal David Šiktanc a dramaturgického zpracování Tereza Marečková. Hru přeložil v době působení v Činoherním studiu Leoš Suchařípa, divadlo chce uvedením inscenace uctít jeho památku. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí studia Petr Kuneš. Premiéra se poprvé na parketech divadla odehraje v neděli 27. února.

Ústecká galerie představila téma roku Gamifikace, projekt zahájila vernisáží

Zdroj: https://hranicar-usti.cz/

23. února 2022 - Galerie Hraničář v Ústí nad Labem dnes představila téma letošního roku s názvem Gamifikace. Projekt zahájila otevřením výstavy se stejným názvem, k vidění bude do srpna. Tématu se bude věnovat řada přednášek a připraven je také herní večer. Aby návštěvníci pronikli do problematiky postupů a prvků her v neherním prostředí, připravila si instituce noviny, jež projekt podrobně vysvětlují.

Novou vizuální podobu pro Ústí nad Labem vytvořilo chomutovské Trifor studio

18. února 2022 - Novou vizuální podobu pro město Ústí nad Labem vytvořili designéři Ilona Chalupecká a Tomáš Trykar z chomutovského Trifor studia. Do soutěže, kterou vyhlásila organizace Czechdesign, přišlo 84 návrhů, pět z nich postoupilo do druhého kola. Při on-line představení to dnes řekla ředitelka organizace Jana Vinšová. Vítězný návrh reflektuje architekturu města, jeho historii i perspektivu. Kromě samosprávy budou logo včetně dalších doprovodných materiálů využívat klíčové příspěvkové organizace, třeba Městské služby Ústí nad Labem nebo jednotlivé obvody či akciové společnosti.

Děčín chystá opravy v součtu za více než deset milionů korun

17. února 2022 - Děčín vypsal několik veřejných zakázek na opravy, za které v součtu zaplatí více než deset milionů korun. Jednou z plánovaných akcí je oprava zřícené opěrné zdi pod zámeckou sýpkou, která se sesunula v lednu 2019. Náklady město odhadlo na 1,8 milionu korun bez daně z přidané hodnoty. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí města Luděk Stínil.

Ústecký krajský soud se bude zabývat případem havárie v děčínské chemičce

Zdroj: Chemotex.cz

16. února 2022 - Krajský soud v Ústí nad Labem zahájí odvolací řízení v případu havárie v děčínské chemičce, po které dva lidé zemřeli. Okresní soud v Děčíně loni v září uložil bývalému zaměstnanci podmíněný tříletý trest s odkladem na 54 měsíců. Únik fenolu byl podle znalců důsledkem nevhodného připojování přečerpávací hadice. Obžalovaný Vladimír Myka u okresního soudu přiznal vinu.

Ve Varnsdorfu budou strážníci měřit rychlost pomocí mobilního radaru

15. února 2022 - Ve Varnsdorfu na Děčínsku bude městská policie měřit rychlost pomocí mobilního radaru. Řidiče, kteří povolenou rychlost překročí, tak budou pokutovat přímo na místě. Město radar koupilo loni na podzim za 300.000 korun s cílem zklidnit dopravní situaci ve městě.

O svatby s dvojkovými daty páry v Ústeckém kraji zájem moc nemají

12. února 2022 - Zájem o svatby s dvojkovými daty, tedy 12. února, 20. února a 22. února, páry v Ústeckém kraji moc nemají. Výjimkou jsou Most a Kadaň na Chomutovsku, zjistila ČTK.

Skiareály v Ústeckém kraji čekají po uvolnění opatření velký zájem o víkendu

11. února 2022 - Lyžařská střediska v Ústeckém kraji očekávají, že se rozvolnění protiepidemických opatření projeví hlavně o víkendu. Díky jarním prázdninám, které mají tento týden děti na Teplicku, a školním lyžařským zájezdům, jsou skiareály plné, v Klínech na Mostecku dnes bylo zaplněné parkoviště. O víkendu by však mohli na lyže zamířit i návštěvníci z jiných okresů, kde prázdniny nemají, řekli dnes provozovatelé ČTK.

Botanická zahrada v Teplicích připravila valentýnské prohlídky

10. února 2022 - Botanická zahrada v Teplicích připravila pro návštěvníky valentýnský víkend. Průvodce v komentovaných večerních prohlídkách představí párům rostliny, které mají afrodiziakální účinky a upozorní na zajímavosti spojené s květinami a láskou. Speciální prohlídky spojené s významnými svátky či událostmi lákají do světa rostlin stále více zájemců. ČTK to řekl ředitel botanické zahrady Petr Šíla.

Strana výpisu

4 ...