Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Fidel Castro slouží jako atrakce

Ikona

23. února 2009 - Praha | Kuba je stále velmi oblíbenou destinací turistů. Svědčí o tom čísla: „Ostrov svobody“ vloni navštívilo více než 2,35 milionů zahraničních turistů, což znamená velký meziroční nárůst o 9,3 % .

Unikátní Langweilův model v nových dimenzích

Ikona

22. února 2009 - Praha | Zpřístupnit v 3D podobě detaily a zákoutí Prahy z let 1826 až 1837 je cílem projektu, který koncem roku 2006 zahájil pražský magistrát ve spolupráci s Muzeem hlavního města Prahy. Digitalizace takzvaného Langweilova modelu Prahy si vyžádala investici 14,5 milionu korun a zabrala přes dva roky práce. Model obsahuje více něž 2000 budov, z nichž 960 již v reálné Praze neexistuje. Pražský primátor Pavel Bém, ředitel odboru památkové péče magistrátu Jan Kněžínek, ředitelka Muzea hl. města Prahy Zuzana Strnadová spolu s dalšími odborníky ve Slovanském domě slavnostně představili tento digitální model.

Po schodech k Božímu hrobu

Doprovodný obrázek

21. února 2009 - Ostré | Malá vrstva sněhu pokrývala vše kam jsme jen dohlédli. S nebe se snášel další a pokrýval střechy tří kaplí na kopci u vsi Ostré nedaleko města Úštěk. Toto místo patřilo v historii pravidelným setkáním poutníků. Dnes těžce ohlodané zubem časem se opět probouzí k životu díky úsilí několika sdružení.

Hejtman pozval na hokej děti z dětského domova

Ikona

18. února 2009 - Pardubice | Hejtman Pardubického kraje Radko Martínek pozval v pátek 13. února do ČEZ Arény děti z Dětského domova v Moravské Třebové.

Na veletrh Holiday World zavítal i Victor Cibich

Ikona

18. února 2009 - Praha | Výrobci piva se neprezentují jen na speciálních nápojářských a gastronomických výstavách, jako bude na počátku března v Brně 4. mezinárodní veletrh G+H, ale jejich značky bývají součástí expozic svých regionů. Úspěšně tak byly představeny a degustovány na 18. středoevropském veletrhu cestovního ruchu Holiday World značky Březňák a Louny ze skupiny Heineken Česká republika. Ve své expozici se jimi pyšnil Ústecký kraj, když pivo Březňák přijel podpořit sám Victor Cibich, muž, který dal pivu svou tvář.

Díky komplexní obnově má elektrárna prvenství

Ikona

18. února 2009 - Tušimice, Počerady | Světovým prvenstvím se může pochlubit elektrárna Tušimice ze Skupiny ČEZ. V rámci komplexní obnovy zde totiž byl vybudován nejdelší flexibilní přívod energií pro stroje obsluhující skládku hnědého uhlí. „Vyrobila ho a dodala společnost Hennlich Industrietechnik, přičemž délka přívodu přesahuje 600 metrů. Tím jsme o více než 100 metrů trumfli podobné zařízení v námořním přístavu v Singapuru,“ říká Otakar Tuček, ředitel Elektráren Tušimice a Prunéřov.

Prameny Vltavy vydaly zajímavou sbírku mincí

Ikona

16. února 2009 - Šumava | Pramen Vltavy, jež se nachází poblíž šumavské Kvildy, vydal při pravidelném čistění zajímavou sbírku mincí. Jednou za dva až tři roky se provádí bez použití mechanizace odsátí dna. Kromě kalů, šišek a odpadků byla nalezena i tato sbírka. Jak je patrné z druhů nalezených mincí, navštíví Národní park Šumava turisté z celého světa.

Na Petříně vyroste dětský sad

Ikona

16. února 2009 - Praha | V jihovýchodní části Strahovské zahrady bude vysázen sad, který bude ve spolupráci s Federací židovských obcí věnován dětem zachráněným během 2. světové války na území tehdejšího Československa a odvezeným do zahraničí.

Je libo Valentýn v Římě či Barceloně?

Ikona

9. února 2009 - Praha | Blíží se svátek všech zamilovaných – Valentýn (14. února). Paleta způsobů jak slavit Valentýna je více než pestrá. Jedni preferují klasiku – večeři při svíčkách v restauraci, jiní adrenalin – skok padákem a někdo své drahé polovičce dopřeje reálný pohled na Eiffelovu věž či na Sixtinskou kapli.

Létající auto: stovkou na silnici a dvoustovkou ve vzduchu

Ikona

9. února 2009 - Praha | Myslíte, že létající auto je záležitostí mistrů filmařských triků a že patří pouze do výbavy nesmrtelným hrdinům typu: Jamese Bonda? Pakliže ne, děláte dobře. Protože od příštího roku se totiž začne v Americe prodávat první létající auto na světě!

Lidé si montují vlastní botičky na auta

Ikona

8. února 2009 - Plzeň | Je to nový trend, Plzeňané botičkami chrání své automobily proti krádeži. Při parkování si tedy na kolo namontují takzvanou botičku, populární "zbraň" strážníků městské policie. Botička se dá pořídit v zámečnických dílnách za zhruba 7000 až 10.000 korun. A pokud si ji člověk dá na své auto, není to nic protiprávního, vůz je totiž jeho soukromým majetkem.

Strana výpisu

... 596 ...