Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Na Petříně vyroste dětský sad

Ikona

16. února 2009 - Praha | V jihovýchodní části Strahovské zahrady bude vysázen sad, který bude ve spolupráci s Federací židovských obcí věnován dětem zachráněným během 2. světové války na území tehdejšího Československa a odvezeným do zahraničí.

Je libo Valentýn v Římě či Barceloně?

Ikona

9. února 2009 - Praha | Blíží se svátek všech zamilovaných – Valentýn (14. února). Paleta způsobů jak slavit Valentýna je více než pestrá. Jedni preferují klasiku – večeři při svíčkách v restauraci, jiní adrenalin – skok padákem a někdo své drahé polovičce dopřeje reálný pohled na Eiffelovu věž či na Sixtinskou kapli.

Létající auto: stovkou na silnici a dvoustovkou ve vzduchu

Ikona

9. února 2009 - Praha | Myslíte, že létající auto je záležitostí mistrů filmařských triků a že patří pouze do výbavy nesmrtelným hrdinům typu: Jamese Bonda? Pakliže ne, děláte dobře. Protože od příštího roku se totiž začne v Americe prodávat první létající auto na světě!

Lidé si montují vlastní botičky na auta

Ikona

8. února 2009 - Plzeň | Je to nový trend, Plzeňané botičkami chrání své automobily proti krádeži. Při parkování si tedy na kolo namontují takzvanou botičku, populární "zbraň" strážníků městské policie. Botička se dá pořídit v zámečnických dílnách za zhruba 7000 až 10.000 korun. A pokud si ji člověk dá na své auto, není to nic protiprávního, vůz je totiž jeho soukromým majetkem.

Firmy v krizi se teprve učí říkat nepříjemné věci

Ikona

6. února 2009 - Praha | Zlaté časy firem v posledních měsících střídají obavy z dopadů ekonomické krize, které jsou mnohdy umocněné emotivní reakcí zaměstnanců a širší veřejnosti.

Představili reklamní tramvaj Jihomoravského kraje

Ikona

2. února 2009 - Brno | V pondělí byla na Malinovského náměstí v Brně slavnostně představena reklamní tramvaj Jihomoravského kraje, která byla vytvořena pro potřeby propagace kongresové a incentivní turistiky na jižní Moravě v rámci projektu „Propagace jižní Moravy jako kongresové a incentivní destinace budoucnosti aneb Připraveni na 100 %!“.

Ochránci přírody sledují sovy, ledňáčky a čápy

Ikona

2. února 2009 - Rokycany | Základní organizace Českého svazu ochránců přírody v Rokycanech se již několik let systematicky věnuje několika odborným programům v rámci ochrany biodiverzity. Ani rok 2008 nebyl vyjímkou. V tomto roce se věnovali převážně monitoringu sovy pálené, čápa bílého, ledňáčka říčního a skorce vodního. Dále sledovali obsazení budek pro drobné zpěvné ptactvo a zabývali se sledováním výskytu dravců a sov na Rokycansku.

Být Rusem se vyplatí

Ikona

2. února 2009 - Praha | Moskevský magistrát plánuje pro obyvatele Moskvy postavit lázeňský Komplex na pobřeží Mrtvého moře v Izraeli. Informace, která vzhledem k ekonomické expanzi Rusů moc nepřekvapí.

Katedrála má nové dveře

Ikona

28. ledna 2009 - Plzeň | Katedrála sv. Bartoloměje dostala dnes zbrusu nové dveře.

Moritz je stále nejvíce oblíbeným zvířetem

Ikona

27. ledna 2009 - Ústí nad Labem | Letošní anketa Zvíře roku 2008 má poněkud neobvyklý průběh – od prvního týdne se v čele usadil lachtan Moritz a svůj výrazný náskok si stále drží.

Žebráky a kapsáře čekají v Plzni potíže

Ikona

26. ledna 2009 - Plzeň | Bezdomovce a žebráky obtěžující lidi v okolí Tesca na Americké třídě čekají krušné časy. Od února totiž v jedné z místností přímo v obchodním domě najdou zázemí městští strážníci a policisté. Budou tak moci mnohem lépe než dosud dohlížet na pořádek.

Strana výpisu

... 597 ...