Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Zoopark má několik mláďat vodních ptáků

Ikona

28. července 2008 - Chomutov | Podkrušnohorský zoopark má nové přírůstky u několika druhů vodních ptáků. „V loňském roce jsme udělali chovatelské změny a výsledkem a výsledkem je, že po několika letech zahnízdil polák chocholačka. Je to malá kachnička, kterou poznáme také podle toho, že jí na hlavě trčí dozadu chocholka. Je o něco menší než kachna divoká, samec je svým charakteristickým zbarvením připomínajícím svatební šat nezaměnitelný, hnědě zbarvenou samici můžeme od ostatních poláků jen těžko rozeznat,“ řekla mluvčí parku Martina Pelcová.

Letiště Praha přivítalo v prvním poletí bez mála šest milionů cestujících

Ikona

25. července 2008 - Praha | Letištěm Praha v prvním pololetí prošlo rekordních 5,9 milionu cestujících. Znamená to více než šestiprocentní nárůst ve srovnání s rokem 2007. Toto číslo dokládá rostoucí zájem veřejnosti o leteckou dopravu. Hranice 6 milionů pasažérů odbavených během jednoho roku padla v roce 2001. Letos stačilo k překonání tohoto počtu pouhých šest měsíců.

Noční safari v pohádkovém kabátě

Ikona

17. července 2008 - Chomutov | Kromě pravidelných jízd Lokálky Amálky a Safari Expresu chomutovský zoopark pro své návštěvníky právě připravuje „Pohádkové safari“. Jedná se o jízdy Safari expresu ve večerních hodinách s pohádkovou atmosférou. Děti i jejich rodiče uvidí po cestě spoustu pohádkových postaviček, například vodníka s rusalkami na rybníce, peklo a nebe.
Pokud se rodiče rozhodnou během letních prázdnin dětem dopřát nezapomenutelný zážitek, měli by vstupenky zakoupit už v předprodeji.Předprodej začíná od 1.8.08 a uskuteční se na horní bráně Podkrušnohorského zooparku. Samotné jízdy Pohádkového safari potom budou 08.08.,09.08.,15.08. a 16.08. od 19:00.

Američané investují v Mostě okolo půl miliardy korun

Ikona

24. června 2008 - Most | Bezmála dvě stovky nových pracovních míst plánuje vytvořit v Mostě americká společnost Advanced Filtration systems Inc (AFSI). V průmyslové zóně Joseph bude vyrábět filtry pro stroje a motory značky Caterpillar. Celkový objem investice se bude pochybovat okolo půl miliardy.

Ústecké muzeum čeká na dotaci

Ikona

23. června 2008 - Ústí nad Labem | Město podalo žádost o dotaci na rekonstrukci muzea. Jeho oprava by si měla vyžádat 365 milionů Kč. Odbor strategického rozvoje podal na Úřad Regionální rady žádost o dotaci na rekonstrukci Muzea města Ústí nad Labem. Náklady vzešlé z dokumentace jsou 365 milionů korun.

Pražští radní zruší tři školy v přírodě

Ikona

23. června 2008 - Praha | Rada hlavního města navrhla důkladnou reorganizaci škol v přírodě. Tři školy se mají zrušit, dvě další se sloučí s Domem dětí a mládeže. Se změnami ještě musí vyslovit souhlas zastupitelstvo.

Spor o miliony skončil mimosoudním vyrovnáním

Ikona

23. června 2008 - Most | Na hradě Hněvíně byla podepsána smlouva o mimosoudním vyrovnání s Obvodním báňským úřadem v Mostě a obcí Malé Březno . Vyřešen je tak léta se táhnoucí spor o téměř 44 milionů Kč. Spor způsobil svou zásadní chybou Obvodní báňský úřad v Mostě, když odváděl peníze jako úhradu z plochy dobývaného prostoru a z vydobytých nerostů městu Most místo obci Malé Březno.

Radnice neprodá firmu vlastnící městské byty

Ikona

23. června 2008 - Most | Radnice neprodá Mosteckou bytovou společnost, kterou stoprocentně vlastní a která se stará o městské byty. Stoprocentní podíl ve chtěla koupit společnost N-INVEST. Radní ale jednoznačně potvrdili, že prodej bytového fondu nepřipadá v úvahu a nechají si kontrolu na připravovanou další etapu privatizace bytového fondu. "Doporučíme zastupitelům, aby i oni přijali usnesení o rozhodnutí podíl ve společnosti neprodat, a odradit tak případné další zájemce o bytový fond," uvedl Vlastimil Vozka, primátor města.

Chantal Poullain svým Čechům rozumí

Ikona

21. června 2008 - Žádná z českých hereček nemá tak krásné hrdelní „r“ jako Chantal Poullain. Jak by také ne, když je rodilá Francouzka z Marseillle. Doma vystudovala základní katolickou klášterní školu, divadelní akademii v Ženevě a rok žila ve Velké Británii. Osud tomu chtěl, aby potkala Bolka Polívku a místo na plánovaná studia do New Yorku odjela s ním roku 1978 do Československa.

Tady natočila zhruba desítku filmů a hraje divadlo. Nikdy se nenaučila dobře česky a někteří jí špatné časování a skloňování zazlívají. Většina diváků se ale shoduje, že čeština s francouzským akcentem z úst té elegantní a „šmrncovní“ dámy zní přinejmenším půvabně. Návštěvníkům nedávných slavností pořádaných u příležitosti zahájení 854. lázeňské sezony v Teplicích se však Chantal Poullain představila ve své mateřštině, coby šansoniérka.

Red Bull káry v neděli 22.6!!!

Ikona

19. června 2008 - Neseďte doma a přijďte se v neděli 22.6. podívat na vydařená vozítka našich závodníků. Začínáme ve 12:00 v Žebětínské ulici v Brně.
Závodní trať 3. Red Bull kár bude dlouhá 400 metrů a v průměru široká 3 metry. Celá délka bude lemovaná mantinely z balíků slámy. Těch bude použito celkem 400, přičemž každý z balíků má rozměr 2,2 x 0,6 x 0,9 metru. Toto množství do Brna dopraví z Kostelce nad Orlicí celkem 16 kamionů. Stavbu trati, která by měla zabrat 17 hodin, bude realizovat na 70 lidí. Stejný počet lidí bude trať likvidovat, na což jim však bude stačit pouhých 12 hodin práce.

Nález sochy

Ikona

28. dubna 2008 - Bílinsko | Půl století ležela zasypaná dva metry pod zemí socha sv. Prokopa v obci Mukov na Bílinsku.
V padesátých letech minulého století byla z hlavní cesty v obci Mukov na Bílinsku odstraněna socha sv. Prokopa i s podstavcem. Podle dochovaných dokumentů našlo tamní občanské sdružení přesné místo, kde by se socha měla nacházet.

Strana výpisu

... 594