Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Pražští radní zruší tři školy v přírodě

Ikona

23. června 2008 - Praha | Rada hlavního města navrhla důkladnou reorganizaci škol v přírodě. Tři školy se mají zrušit, dvě další se sloučí s Domem dětí a mládeže. Se změnami ještě musí vyslovit souhlas zastupitelstvo.

Spor o miliony skončil mimosoudním vyrovnáním

Ikona

23. června 2008 - Most | Na hradě Hněvíně byla podepsána smlouva o mimosoudním vyrovnání s Obvodním báňským úřadem v Mostě a obcí Malé Březno . Vyřešen je tak léta se táhnoucí spor o téměř 44 milionů Kč. Spor způsobil svou zásadní chybou Obvodní báňský úřad v Mostě, když odváděl peníze jako úhradu z plochy dobývaného prostoru a z vydobytých nerostů městu Most místo obci Malé Březno.

Radnice neprodá firmu vlastnící městské byty

Ikona

23. června 2008 - Most | Radnice neprodá Mosteckou bytovou společnost, kterou stoprocentně vlastní a která se stará o městské byty. Stoprocentní podíl ve chtěla koupit společnost N-INVEST. Radní ale jednoznačně potvrdili, že prodej bytového fondu nepřipadá v úvahu a nechají si kontrolu na připravovanou další etapu privatizace bytového fondu. "Doporučíme zastupitelům, aby i oni přijali usnesení o rozhodnutí podíl ve společnosti neprodat, a odradit tak případné další zájemce o bytový fond," uvedl Vlastimil Vozka, primátor města.

Chantal Poullain svým Čechům rozumí

Ikona

21. června 2008 - Žádná z českých hereček nemá tak krásné hrdelní „r“ jako Chantal Poullain. Jak by také ne, když je rodilá Francouzka z Marseillle. Doma vystudovala základní katolickou klášterní školu, divadelní akademii v Ženevě a rok žila ve Velké Británii. Osud tomu chtěl, aby potkala Bolka Polívku a místo na plánovaná studia do New Yorku odjela s ním roku 1978 do Československa.

Tady natočila zhruba desítku filmů a hraje divadlo. Nikdy se nenaučila dobře česky a někteří jí špatné časování a skloňování zazlívají. Většina diváků se ale shoduje, že čeština s francouzským akcentem z úst té elegantní a „šmrncovní“ dámy zní přinejmenším půvabně. Návštěvníkům nedávných slavností pořádaných u příležitosti zahájení 854. lázeňské sezony v Teplicích se však Chantal Poullain představila ve své mateřštině, coby šansoniérka.

Red Bull káry v neděli 22.6!!!

Ikona

19. června 2008 - Neseďte doma a přijďte se v neděli 22.6. podívat na vydařená vozítka našich závodníků. Začínáme ve 12:00 v Žebětínské ulici v Brně.
Závodní trať 3. Red Bull kár bude dlouhá 400 metrů a v průměru široká 3 metry. Celá délka bude lemovaná mantinely z balíků slámy. Těch bude použito celkem 400, přičemž každý z balíků má rozměr 2,2 x 0,6 x 0,9 metru. Toto množství do Brna dopraví z Kostelce nad Orlicí celkem 16 kamionů. Stavbu trati, která by měla zabrat 17 hodin, bude realizovat na 70 lidí. Stejný počet lidí bude trať likvidovat, na což jim však bude stačit pouhých 12 hodin práce.

Nález sochy

Ikona

28. dubna 2008 - Bílinsko | Půl století ležela zasypaná dva metry pod zemí socha sv. Prokopa v obci Mukov na Bílinsku.
V padesátých letech minulého století byla z hlavní cesty v obci Mukov na Bílinsku odstraněna socha sv. Prokopa i s podstavcem. Podle dochovaných dokumentů našlo tamní občanské sdružení přesné místo, kde by se socha měla nacházet.

Zážitky snů na vlastní kůži na www.dream-zazitky.cz

Ikona

24. dubna 2008 - Což takhle přijet pro svou milou nádherným autem za několik milionů, které vám alespoň na pár hodin anebo celý den bude říkat "pane"....? Není problém. I na takové přání uslyší v internetovém
obchodě se zážitky, jehož zahájením rozšířila své portfolio agentura Dream Production.

Mostecký tramp putoval zemí protinožců

Ikona

18. dubna 2008 - Most - Knihu „Touha jménem Austrálie aneb Český tramp v zemi daleké“ nyní vydává mostecký rodák, tramp, vodák a trochu i cestovatel František Dočekal. Kniha je určena pro ty, kteří sní o dalekých zemích nebo se snad chystají své sny uskutečnit a podívat se na druhou stranu zeměkoule.

Litvínovská knihovna má nejlepší web pro slabozraké

Ikona

18. dubna 2008 - Webové stránky litvínovské městské knihovny získaly tři ocenění v devátém ročníku celostátní soutěže Biblioweb. Knihovna obsadila 1. místo v kategorii přístupnosti pro těžce zrakově postižené. Druhá místa obsadila v kategorii nejlepší knihovnický web a laické soutěži.

V Lounech probíhá jarní veletrh Dům a Zahrada

Ikona

18. dubna 2008 - Louny / Až do neděle hostí lounské výstaviště oblíbený jarní veletrh Dům a Zahrada. Jde o největší výstavu v historii výstaviště. Podle pořadatele akce, společnosti Diamant Expo, je veletrh aktuální přehlídkou novinek z oblasti zahrady, stavby a bydlení.

V Mostě už je střešní šindel budoucího pravoslavného kostela

Ikona

12. dubna 2008 - Most/ První část pravoslavného chrámu svatého mučedníka Valentina, který bude stát naproti přesunutému kostelu Nanebevzetí panny Marie v Mostě, přivezl z rumunské Maramureše do severočeského Mostu Kryštofa Miluláš Richard Zdzieblo, tajemník metropolity Čech a Slovenska. Symbolickou část kostela poslal do Mostu arcibiskup loan, který řídí stavbu kostela v Rumunsku.

Strana výpisu

... 590