Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Nad Těškovem létal orel

Ikona

23. listopadu 2008 - Rokycansko | Vidět orla, sokola, raroha či jejich křížence zblízka se nepoštěstí jen tak někomu. Díky úzké spolupráci myslivců, sokolníků a ochránců přírody tak mohli pozorovat tyto vzácné dravce účastníci sokolnického výcvikového dne, který se uskutečnil v Těškově na Rokycansku v honitbě Mysliveckého sdružení Jestřáb Těškov. Díky pochopení nejen členské základny, ale především ing. Víta Kleinhampla, Zdeňka Hrácha a Karla Veverky, tak mohli sokolníci i jejich svěřenci předvést tento zvláštní způsob lovu před zraky široké veřejnosti, která doprovázela sokolníky honitbou. A i když nebylo počasí ideální, zcela jistě nelitovali.

Zážitková agentura FAN MOTION mění zážitkové standardy…

Doprovodný obrázek

21. listopadu 2008 - Nové možnosti na českém trhu v oblasti zážitkových dárků se zdají být stále neobjeveny. Důkazem toho je zážitková agentura FAN MOTION, která opět rozšiřuje portfolio služeb. Co je nového a na co se můžeme v dohledné době těšit jsme se ptali Tomáše Sojáka, manažera pro klíčové zákazníky a ředitele v jedné osobě…

Plzeňské barevné lavičky dál pomáhají

Ikona

20. listopadu 2008 - Plzeň | Zima je za dveřmi, a proto se 24 pestrobarevných laviček přesunulo z centra města Plzně nejen „do tepla“ ke svým sponzorům, ale i do areálu Fakultní nemocnice v Plzni na Borech, kde budou pomáhat dál. Tři lavičky se vrátily „domů“ na Ústav umění a designu, kde jim studenti před několika měsíci vdechli jejich podobu.

V Melbourne uvedou do provozu největší „ruské kolo“ – Hvězdu jihu

Ikona

12. listopadu 2008 - Melbourne | Na konci listopadu bude v australském městě Melbourne uvedeno do provozu největší "ruské kolo" na jižní polokouli . Obří atrakce dostala jméno "Southern Star - Hvězda jihu" a je dokonce třetí největší na celém světě, větší jsou jen London Eye v Londýně a Singapore Flyer v Singapuru.

Nemocnice se chystají na rekonstrukci pokojů

Ikona

10. listopadu 2008 - Ústecký kraj | Nové vzorové pokoje pro pacienty představila Krajská zdravotní, a.s., konkrétně v Komplexním onkologickém centru v chomutovské nemocnici. V tomto případě se jedná o dvě standardní jednotky, které se staly vzorem pro rekonstrukce ve všech pěti nemocnicích akciové společnosti.

Nová kniha představuje přírodu, život a historii Plzeňska

Ikona

9. listopadu 2008 - Plzeňsko | Kniha „Plzeňsko – příroda, historie, život“, která právě vyšla, představuje již pátý svazek ediční řady Krajina a lidé, vydávané nakladatelstvím Baset, avšak první, který se zaměřil na hustě osídlený region.

Mostečtí lékaři operují v šesti sálech

Ikona

2. listopadu 2008 - Most | Centrální operační sály a centrální sterilizace v mostecké nemocnici prošly v letech 2001 – 2004 kompletní rekonstrukcí. V současné době se operuje na šesti sálech, které jsou uspořádány do dvou provozně odloučených traktů v rámci jednoho oddělení.

Ryby vycítily zemětřesení

Ikona

30. října 2008 - Cheb | Při posledním zemětřesení na Chebsku vyskočily z vodní nádrže Skalka ryby nad hladinu a rybáři zůstali chvíli v šoku. Podle seizmologů to ale zas až tak velký zázrak není.

Beskydy se letos rozrostly o tisíce jedlí a tisů

Ikona

28. října 2008 - Beskydy | Výsadbu více než devíti tisíc mladých jedlí a zákonem chráněných tisů letos podpořil v rámci projektu Obnova beskydských lesů pivovar Radegast. Vloni bylo v Beskydech podobným způsobem vysazeno padesát tisíc mladých stromků.

V létě prošlo branou letiště více než 7 milionů lidí

Ikona

23. října 2008 - Praha | V letní letové sezóně Letiště Praha využilo rekordních 7,5 milionů cestujících, v zimní sezóně bude Praha spojena přímou linkou se 103 destinacemi.

V Mostě bude více zodpovědných majitelů psů

Ikona

22. října 2008 - Most | Na dopravním hřišti v Mostě se konal II. ročník soutěže o pohár psí školy Punťa. Projekt Punťa je realizován od roku 2006. I v roce letošním tento projekt mezi mosteckými pejskaři zabodoval, do kurzů se jich přihlásilo 80. V období březen až říjen 2008 se účastníci mimo praktických nácviků se svým psem seznámili i s oblastí poskytování první pomoci při náhlých zdravotních obtížích psa, první pomoci při pokousání člověka psem, první pomocí při pokousání psa psem apod.

Strana výpisu

... 590 ...