Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Ve druhém tahu Sportky se v neděli hraje o historický rekord 118,7 milionu korun

Ikona

1. listopadu 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Ve druhém tahu nedělního losování Sportky se hraje o 118,7 milionu korun, přičemž 70 milionů tvoří tzv. Zimní prémie a 48,7 milionu Kč pohyblivý jackpot, v prvním tahu je potenciální výhra o 39,4 milionu nižší. Informovaly o tom oficiální stránky společnosti Sazka.

Telekomunikační úřad nezjistil žádné anomálie u domu ve Strašicích, kterým zmítají záhadné požáry

Ikona

30. října 2009 - STRAŠICE | Nevysvětlitelné jevy, které v domku rodiny Mračkových ve Strašicích na Rokycansku způsobují záhadné požáry, pokračují i po odpojení domu od všech sítí. V pátek v domku majitelé naposledy hasili i pověšené ručníky, které vzplály, řekl majitel objektu Jiří Mraček.

Startuje největší

Ikona

30. října 2009 - TEMELÍN | Dnes v poledne vyprší pro uchazeče o zakázku na dodávku jaderných reaktorů pro Temelín lhůta pro podání přihlášek. Vítěz získá příslib i na stavbu dalších reaktorů pro ČEZ, a tak se cena celého kontraktu bude pohybovat kolem 500 miliard korun, informují v pátečním vydání Hospodářské noviny ( HN ).

NASA přiznala, že se při letu rakety Ares I-X poškodila pomocná raketa

Ikona

30. října 2009 - MYS CANAVERAL | NASA přiznal, že pomocná raketa, která byla použita při středečním letu rakety Ares I-X, se při dopadu do Atlantického oceánu poškodila. V pátek o tom informuje NASA. 98 metrů dlouhá raketa Ares I-X odstartovala z rampy Kennedyho vesmírného centra na floridském mysu Canaveral ve středu a let bez lidské posádky trval dvě minuty.

Vědci viděli nejstarší známý objekt ve vesmíru, 13 miliard let starý záblesk výbuchu hvězdy

Ikona

29. října 2009 - WASHINGTON | Astronomové dvou na sobě nezávislých týmů pozorovali dosud nejvzdálenější a nejstarší vesmírný objekt – hvězdu, která vybuchla zhruba 630 milionů let po vzniku vesmíru během velkého třesku. Její světlo k Zemi putovalo 13 miliard let, informuje ve čtvrtek agentura Reuters.

Merkelová byla oficiálně zvolena německou kancléřkou - přinášíme její profil

Ikona

28. října 2009 - BERLÍN | Německý parlament ve středu oficiálně zvolil Angelu Merkelovou za kancléřku. Její Křesťanští demokraté (CDU/CSU) v září zvítězili v parlamentních volbách, informuje agentura Reuters. Nová kancléřka a její vláda ve středu složily přísahu před prezidentem Horstem Köhlerem.

Pražské oslavy dvacátého výročí pádu komunismu připomenou fronty na banány či prázdné výlohy

Ikona

27. října 2009 - PRAHA | Oslavy dvacátého výročí pádu komunismu se v Praze ponesou ve znamení akcí, které mají jejich návštěvníkům úsměvnou formou připomenout nešvary, které byly součástí každodenního života obyvatel tehdejšího Československa. Agentuře Mediafax to v úterý řekl Eda Kauba z pořádající agentury Euro RSCG PR.

NASA se chystá vypustit raketu, která zahájí "marťanskou éru"

Ikona

26. října 2009 - HOUSTON | Americká vesmírná agentura NASA se tento týden chystá vykročit do nové éry, na jejímž konci je přistání člověka na Marsu. NASA bude testovat novou raketu Ares. Ares I-X, zkušební verze rakety Ares I, která bude mít za úkol vynášet vesmírné lodi Orion a moduly Altair, je už připravena na rampě Kennedyho vesmírného centra na floridském mysu Canaveral.

Veřejnost bude hlasovat o pěti perlách ČR, které nás budou reprezentovat na výstavě EXPO 2010

Ikona

26. října 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | O pěti perlách ČR, které naši republiku budou reprezentovat na světové výstavě EXPO 2010 v Šanghaji, mohou svými hlasy rozhodnout čeští občané. Oznámil to komisař výstavy pro ČR Pavel Antonín Stehlík na pondělní tiskové konferenci. První fáze hlasování o pěti perlách ČR bude vyhlášena 30. října v 18 hodin v České televizi.

Budova slavné Svěrákovy Obecné školy málem lehla popelem

Ikona

24. října 2009 - PRAHA | Pražští hasiči vyjížděli v sobotu nad ránem k požáru skladu nábytku, který se nacházel v těsné blízkosti obecné školy na pražském Bohdalci. Jen díky včasnému zásahu požárníků se oheň nerozšířil na budovu školy, která sehrála ústřední roli ve stejnojmenném filmu Jana Svěráka.

Po českém předsednictví zbyly tuny cukru, teď jím sladí úředníci

Ikona

23. října 2009 - PRAHA | Češi to Evropě neosladili tak, jak si během kampaně ke svému předsednictví Evropské unii předsevzali. Na úřadu vlády zůstaly více než tři tuny kostkového cukru, kávu si s ním sladí úředníci a návštěvy na vládě a na ministerstvu spravedlnosti, píše ve svém pátečním vydání deník Právo

Strana výpisu

... 586 ...