Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Nová kniha představuje přírodu, život a historii Plzeňska

Ikona

9. listopadu 2008 - Plzeňsko | Kniha „Plzeňsko – příroda, historie, život“, která právě vyšla, představuje již pátý svazek ediční řady Krajina a lidé, vydávané nakladatelstvím Baset, avšak první, který se zaměřil na hustě osídlený region.

Mostečtí lékaři operují v šesti sálech

Ikona

2. listopadu 2008 - Most | Centrální operační sály a centrální sterilizace v mostecké nemocnici prošly v letech 2001 – 2004 kompletní rekonstrukcí. V současné době se operuje na šesti sálech, které jsou uspořádány do dvou provozně odloučených traktů v rámci jednoho oddělení.

Ryby vycítily zemětřesení

Ikona

30. října 2008 - Cheb | Při posledním zemětřesení na Chebsku vyskočily z vodní nádrže Skalka ryby nad hladinu a rybáři zůstali chvíli v šoku. Podle seizmologů to ale zas až tak velký zázrak není.

Beskydy se letos rozrostly o tisíce jedlí a tisů

Ikona

28. října 2008 - Beskydy | Výsadbu více než devíti tisíc mladých jedlí a zákonem chráněných tisů letos podpořil v rámci projektu Obnova beskydských lesů pivovar Radegast. Vloni bylo v Beskydech podobným způsobem vysazeno padesát tisíc mladých stromků.

V létě prošlo branou letiště více než 7 milionů lidí

Ikona

23. října 2008 - Praha | V letní letové sezóně Letiště Praha využilo rekordních 7,5 milionů cestujících, v zimní sezóně bude Praha spojena přímou linkou se 103 destinacemi.

V Mostě bude více zodpovědných majitelů psů

Ikona

22. října 2008 - Most | Na dopravním hřišti v Mostě se konal II. ročník soutěže o pohár psí školy Punťa. Projekt Punťa je realizován od roku 2006. I v roce letošním tento projekt mezi mosteckými pejskaři zabodoval, do kurzů se jich přihlásilo 80. V období březen až říjen 2008 se účastníci mimo praktických nácviků se svým psem seznámili i s oblastí poskytování první pomoci při náhlých zdravotních obtížích psa, první pomoci při pokousání člověka psem, první pomocí při pokousání psa psem apod.

Akce po celé republice zviditelní naše lesy

Ikona

21. října 2008 - Praha | Předposlední říjnový týden je Evropským týdnem lesů. V průběhu celého týdne jsou pro odborníky i širokou veřejnost připraveny v celé České republice různé akce, které mají za cíl zviditelnit lesy i celý sektor lesnictví, zvýšit povědomí o jejich důležitém přínosu v oblasti ochrany životní prostředí, rozvoje ekonomiky a společnosti v Evropě. Evropský týden lesů probíhá v celé Evropě od 20. do 24. října.

Šumavští řezbáři pojedou na audienci k papežovi

Ikona

19. října 2008 - Šumava | Pavel Svoboda ze Sušice a Karel Tittl z Horské Kvildy pro svatého otce vyřezali betlém. Betlém z lipového dřeva váží asi 40 kilogramů a má 30 figurek.

Největší zabijáci oceánů

Ikona

19. října 2008 - Ti nejmenší jsou nejhorší, neexistují žádné protijedy. Ostrá bodavá bolest v noze po chvilce přestala, ale k břehu je to ještě kus cesty. Mořské vlny se neustále valí přes ochromené tělo, z posledních sil se muž snaží udržet na hladině. Chce se nadechnout, ale nejde to. Celé tělo odmítá vykonávat jednoduché úkony. Pomalu se potápí, voda mu vniká do plic…

Na Šumavě přibývá vzácných sokolů stěhovavých

Ikona

14. října 2008 - Šumava | V letošním roce provedli členové ČSOP Plzeňsko a zoologové Správy NP a CHKO Šumava každoroční monitoring sokola stěhovavého (Falco peregrinus) a jeho rozšíření na Šumavě s velice pozitivními výsledky.

Kampaň povzbuzuje žáky v zájmu o technické obory

Ikona

10. října 2008 - Liberecký kraj | Roční kampaň Libereckého kraje na podporu technických oborů na školách TECHyes zastavila podle náměstka hejtmana Petra Doležala dlouhodobý nezájem o technické vzdělání. Mezi lidmi však stále přetrvávají předsudky, že technické profese jsou špinavá těžká a špatně placená práce. Kampaň se snaží tyto mýty odbourat, řekl dnes novinářům Doležal.

Strana výpisu

... 586 ...