Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Masivní ledovec se přibližuje k Novému Zélandu, vědci jsou u vytržení

Ikona

8. listopadu 2009 - WELLINGTON | Přibližně 500 metrů dlouhý a 50 metrů vysoký ledovec se přibližuje k jižnímu pobřeží Nového Zélandu. Informuje o tom v neděli server Times Online. Hora ledu, která se odtrhla před přibližně devíti lety z antarktického Rossova ledového šelfu, již minula ostrov Macquarie.

Jiří Rumler horkým kandidátem na živnostníka roku

Ikona

6. listopadu 2009 - ÚSTECKÝ KRAJ | Letos krajská odborná porota rozhodla, že nejlepším reprezentantem v celorepublikovém finále soutěže Živnostník roku bude výrobce elektrických pecí Jiří Rumler. Loňská krajská vítězka v soutěži Helena Konopíková získala od veřejnosti 2129 hlasů a umístila se tak v celorepublikovém finále na skvělém 2. místě.

Mont Blanc se snížil o půl metru, ubylo na něm ledu

Ikona

5. listopadu 2009 - ANNECY | Nejvyšší alpský štít Mont Blanc nově měří 4810,45 metru. V roce 2007 měřila hora o 45 centimetrů víc, informuje ve čtvrtek francouzský deník Le Figaro. Novou výšku hory změřila expedice odborníků na geologii, meteorologii, zeměměřičství a na pozorování ledovců. Za snížením výšky je úbytek tloušťky ledového příkrovu.

Práci na zahrádce upraví speciální zákon

Ikona

5. listopadu 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Zákonodárci ve čtvrtek schválili normu na určení pravidel pro zahrádkáře. Zákon poslanci přikázali k projednání sněmovnímu zemědělskému výboru a výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj, rovněž zkrátili dobu na projednání ve výborech na 30 dnů.

OSN z bezpečnostních důvodů evakuuje 600 svých zaměstnanců z Afghánistánu

Ikona

5. listopadu 2009 - KÁBUL | Organizace spojených národů ve čtvrtek zahájila evakuaci 600 svých zahraničních zaměstnanců z Afghánistánu. Důvodem je obava o jejich bezpečnost, informuje agentura Reuters. Mluvčí OSN Aleem Siddique uvedl, že někteří zaměstnanci Afghánistán opustí a jiní se pouze přesunou na bezpečnější místo. OSN má v zemi přibližně 1100 lidí.

Karlova univerzita obsadila ve světovém žebříčku univerzit 259. místo

Ikona

4. listopadu 2009 - PRAHA | Univerzita Karlova v Praze se opět stala mezinárodně nejlépe hodnoceným vysokoškolským ústavem v Česku. V žebříčku hodnocení Academic Ranking of World Universities skončila na 259. místě, první příčku obhájila Harvardská univerzita ve Spojených státech.

Dalajlamova praneteř vstoupila do čínské komunistické strany

Ikona

4. listopadu 2009 - PEKING | Praneteř tibetského duchovního vůdce dalajlamy vstoupila do Komunistické strany Číny. Informuje o tom ve středu čínská agentura Sin-chua. "Moje babička byla dalajlamovou sestřenicí. Když v roce 1959 prchal do Indie, zeptal se jí a její rodiny, jestli jdou s ním. Babička ale odmítla.

Šéf ČEZu: Tendru na dostavbu Temelína se účastní Westinghouse, Atomstrojexport a Areva

Ikona

3. listopadu 2009 - TEMELÍN | Do tendru na dostavbu jaderné elektrárny Temelín se přihlásily americký Westinghouse, ruský Atomstrojexport a francouzská Areva. Potvrdil to v úterý generální ředitel Skupiny ČEZ Martin Roman. Roman na tiskové konferenci při prezentaci ombudsmana ČEZu při následných dotazech novinářů poprvé veřejně potvrdil zájem třech společností.

Mezi rychlostudenty patří i Miss World

Ikona

3. listopadu 2009 - PRAHA | Taťána Kuchařová zvládla na soukromé škole přes léto to, co ostatním studentům trvá rok. Píší o tom v úterním vydání Hospodářské noviny. Vysoká škola finanční a správní má víc podezřelých rychlostudentů - nejen vlivné pražské politiky. Velmi zvláštně začala na soukromé škole i Miss World Taťána Kuchařová.

Začal pátý ročník soutěže o nejabsurdnější bankovní poplatek

Ikona

2. listopadu 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Od prvního listopadu začal pátý ročník soutěže o nejabsurdnější bankovní poplatek, který potrvá do března příštího roku. Informaci v pondělí sdělil Patrik Nacher, mluvčí soutěže. Do 30. listopadu letošního roku mohou spotřebitelé přes internet nominovat do soutěže kuriózní bankovní poplatky.

Čínský Úřad pro modifikaci počasí experimentovali s počasím, odnesli to střelci

Ikona

2. listopadu 2009 - PEKING | Nečekanou zápletku měl finálový víkend Světového poháru sportovních střelců v Pekingu. V čínské metropoli úřad pro modifikaci počasí experimentoval s vytvářením umělých srážek a tak hustě sněžilo, informují o tom v pondělí stránky Mezinárodní střelecké federace ISSF-Shooting.

Strana výpisu

... 585 ...