Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Piloti amerického letadla se zapovídali a přeletěli letiště o skoro 250 kilometrů

Ikona

23. října 2009 - WASHINGTON | Piloti Airbusu A320 společnosti Northwest Airlines se 144 cestujícími na palubě při letu ze San Diega do Minneapolisu ztratili na více než hodinu spojení s pozemní kontrolou letového provozu a svůj cíl přeletěli o 241 kilometrů. Informuje o tom v pátek agentura Reuters.

Zabijme Berlusconiho, vyzývá skupina na Facebooku

Ikona

22. října 2009 - ŘÍM | Na internetové sociální síti Facebook vznikla skupina, která ve svém názvu vyzývá k vraždě italského premiéra Silvia Berlusconiho, informuje ve čtvrtek agentura Reuters. Na komunitním portálu se mohou uživatelé připojit ke skupině nesoucí název „Uccidiamo Berlusconi“ (Zabijme Berlusconiho), kterou nyní sleduje přes 18 000 členů.

Havel získal čestné občanství Bratislavy - 18 let poté, co na něj ve městě pršela vejce

Ikona

22. října 2009 - BRATISLAVA | Poslanci bratislavského zastupitelstva schválili ve čtvrtek čestné občanství hlavního města pro Václava Havla. Informuje o tom na svém webu bratislavský magistrát. Návrh odhlasovali zastupitelé dvacet let po pádu komunistického režimu a osmnáct let poté, co byl tehdejší československý prezident vypískán a bombardován vajíčky na bratislavském náměstí SNP.

Absurditou roku je povinnost fyzioterapeutů mít v ordinaci dvě nášlapné váhy, zrcadlo a ledničku

Ikona

22. října 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | V populární anketě Absurdita roku získalo nechvalné prvenství zákonné nařízení pro fyzioterapeuty mít v ordinaci dvě nášlapné váhy, velké zrcadlo a ledničku. Za pořadatele o výsledku ankety informoval ve čtvrtek Michal Kaderka. Z téměř tří tisíc účastníků ankety, která se konala potřetí, pro tuto povinnost hlasovalo téměř 24 procent lidí.

Televizní válka o název "Cool"

Ikona

22. října 2009 - PRAHA | Televize Prima může mít brzy závažný problém. V dubnu totiž začal vysílat její nový kanál s názvem Prima Cool, jenže podobný název už několik let používá maďarský kabelový operátor IKO Cable, který má zaregistrovanou ochrannou známku i pro Česko, píší ve čtvrtečním vydání Hospodářské noviny.

Hrozí naplnění internetu, dojdou volné IP adresy

Ikona

16. října 2009 - ZEMĚ | Internetu hrozí, že již za dva roky nebude mít kam růst, protože dojdou volné IP adresy, uvedl v pátek server euro.cz. Euro.cz zmiňuje analýzu portálu potaroo.net, podle níž by v roce 2011 mohlo dojít k vyčerpání volných IP adres, umožňujících jednoznačnou identifikaci počítače. IP adresa je unikátní číslo přidělené každému počítači či jinému IT zařízení, které je připojeno k internetu.

Praha chce mrakodrapy. Navzdory UNESCO

Ikona

16. října 2009 - PRAHA | Magistrát včera zveřejnil koncept územního plánu, který povoluje stavbu dvou mrakodrapů na pankrácké pláni. Podle odborníků si hlavní město zahrává s tím, že ho může UNESCO vyškrtnout ze seznamu kulturního dědictví. Informace přináší páteční vydání Hospodářských novin ( HN ).

Do potyčky na kyjevské radnici se zapojil mistr světa v boxu

Ikona

14. října 2009 - KYJEV | Světový šampion v boxu Vitalij Kličko se zapletl do strkanice na kyjevské radnici. Dvoumetrový hromotluk několik mužů odmrštil, píše ve středu server deníku Bild. Nikomu ze zastupitelů však nezasadil obávaný levý hák. "Pokud se někdo uchýlí k násilí, tak ho také použiju," hřímal osmatřicetiletý držitel titulu mistra světa organizace WBC, když v kyjevském sněmu propukla strkanice.

Orlando Bloom se stal vyslancem dobré vůle UNICEF

Ikona

13. října 2009 - NEW YORK | Dvaatřicetiletý britský herec Orlando Bloom byl jmenován vyslancem dobré vůle Dětského fondu OSN (UNICEF). Informuje o tom v úterý server BBC. "Těším se na spolupráci s UNICEF, který se snaží dělat svět lepším pro děti," řekl Bloom a dodal, že chce být aktivním vyslancem UNICEF.

Bulharský Plovdiv poslal Černému toaleťák

Ikona

13. října 2009 - PLOVDIV | Radnici druhého největšího bulharského města Plovdivu nedá spát český umělec David Černý. Starosta mu zakázal vstup do města, a i když se Černý rozhodl cestu do Bulharska úplně zrušit, po jiném českém umělci mu poslal toaletní papír, píše ve svém úterním vydání deník Právo.

FOCUS: Laureáti Nobelovy ceny za rok 2009

Ikona

12. října 2009 - Prestižní Nobelova cena se uděluje od roku 1901 za fyziku, fyziologii a medicínu, chemii, mír, literaturu a ekonomii. Agentura Mediafax přináší přehled udělených ocenění za rok 2009. Laureát Nobelovy ceny získá medaili, diplom a finanční ocenění ve výši 10 milionů švédských korun (25 milionů korun českých). Ceny mohou získat jednotlivci, skupiny lidí i organizace.

Strana výpisu

... 587 ...