Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Úroda vína je slušná

Ikona

7. října 2008 - Chlumčany, Lounsko | O uplynulém víkendu měli střihači a putnaři na vinohradu Miroslava Liederhause v Chlumčanech napilno. Pracovníky oba dva víkendové dny doprovázelo pěkné podzimní počasí a sluníčko se doslova zařezávalo do nádherných hroznů bílého a modrého vína.

Soutěžili o mistrovské tituli ve voltiži

Ikona

6. října 2008 - Chomutov | Poslední zářijový slunečný víkend patřil napjatému boji o Mistrovské tituly ve voltiži, který se konal po velmi dlouhé době v pohodovém a oblíbeném oddílu JK PZOO Chomutov. Pořadatelé také nezapoměli na ty nejmenší a proto byla vyhlášena i přátelská soutěž pro skupiny kat. „D“

Ve středověku i v pekle najednou

Ikona

1. října 2008 - Benešov nad Ploučnicí | Kdo o posledním zářijovém víkendu navštívil Benešov nad Ploučnicí, ocitl se rázem ve středověku. A taky v pekle. Na náměstí, kde se Svatováclavský jarmark konal, jste si mohli pochutnat na staročeských jídlech v dřevěné hospůdce.

Aligátoři Libor a Eliška přečkají zimu v teple

Doprovodný obrázek

30. září 2008 - Ústí nad Labem | Libor a Eliška, aligátoři z ústecké zoologické zahrady, se přestěhovali do teplého zimoviště. Důvodem jsou nízké teploty v noci.

Záchranáři Royal Rangers cvičili ve Francii

Ikona

28. září 2008 - Tachov | V minulých dnech členové Záchranné služby Royal Rangers se sídlem v Lestkově a v Černošíně v okrese Tachov strávili spolu se svými rodinami a přáteli na soustředění ve Francouzské Bretani na pobřeží Atlantiku v okolí městečka Crozon a Camaret s/m. Na programu byla jak příprava jednotlivců tak i trénink souhry celého týmu, který se specializuje na technickou záchranu ve zvlášť obtížných a nebezpečných situacích, které útesy místy vyšší než 70 metrů výborně přestavují.

Husy z Chomutova přelétly až do Švédska

Ikona

25. září 2008 - Chomutov | Podkrušnohorský zoopark již několik let spolupracuje na projektu sledování volně žijící populace husy divoké a jejich reintrodukci.

Lidé mohou poznat nový vlak Desiro

Ikona

25. září 2008 - Plzeň | Ministerstvo dopravy České republiky a Bavorské státní ministerstvo hospodářství, infrastruktury, dopravy a technologie ve spolupráci s Vogtlandbahn a EgroNet – dopravní svaz uskuteční prezentační jízdu EGRONET vozidlem DESIRO 642.6 fy Vogtlandbahn ve dnech 1.-2.10.2008.

Ameriky si podmanily Luštěnice

Ikona

23. září 2008 - Praha | Do obce Luštěnice se sjely vozy Made in USA. K vidění byly takové bonbonky jako Cadillac Sixty Speciál 1954, Chevrolet Corvette C3 či Ford Mustang.

V zooparku mohou vyrábět povříslo

Ikona

21. září 2008 - Chomutov | V minulých dnech se sbírka starých zemědělských strojů v Podkrušnohorském zooparku rozšířila o stroj na výrobu povřísla, který zooparku věnovali manželé Horovi z Háje u Ostrova.

Leoš Šimánek procestoval Havaj

Ikona

18. září 2008 - Leoš Šimánek na svých cestách již několikrát navštívil Havaj. Tentokráte si však pro toto souostroví udělal hodně času. S manželkou, synem a dcerou důkladně procestovali všech šest hlavních ostrovů, a to nejen v létě, ale také v zimě.
S ruksaky na zádech se vydali i do málo známých končin, do míst, kam se běžný turista, trávící na Havaji jen pár týdnů dovolené, těžko dostane.

Země sv. Patrika má co nabídnout

Ikona

16. září 2008 - Praha | Irsko není jenom země druidů, zelených kopců a černého piva Guiness, jak je zhusta prezentováno v průvodcích. Přesvědčil jsem se o tom během týdenního pobytu, který zároveň odhalil dvě podstatné věci: Dublin není Řím. Na jeho pamětihodnosti vám stačí dva dny. A pokud chcete vidět Irsko v celé své kráse, musíte se vydat za hranice Baile Átha Cliath (irský název pro Dublin).

Strana výpisu

... 587 ...