Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Playboy jedná s Iconixem o svém prodeji

Ikona

13. listopadu 2009 - NEW YORK | Společnost Playboy začala jednat se skupinou Iconix, která má o společnost zájem. Informaci přinesla z noci na pátek agentura Reuters. Obě společnosti odmítly zprávu komentovat. Kromě světově proslulého pánského časopisu vyrábí Playboy televizní pořady a poskytuje licence k užití svého loga – králíka s motýlkem.

Nejefektivnější reklamy : šokují, ale i zvedají tržby

Ikona

12. listopadu 2009 - PRAHA | V Praze se včera konal již třináctý ročník soutěže o nejefektivnější reklamní kampaň Effie 2009. V šesti kategoriích získala tři zlatá ocenění agentura Mark BBDO, mimo jiné za reklamní kampaň na nadaci Člověk v tísni. Ve čtvrtečním vydání o tom informují Hospodářské noviny (HN).

Losangeleská policie zatkla kvůli rvačce bývalého boxerského šampiona Tysona

Ikona

12. listopadu 2009 - LOS ANGELES | Bývalý boxerský světový šampion v supertěžké váze, Američan Mike Tyson (43), byl ve středu po rvačce s fotografem zatčen na mezinárodním letišti v Los Angeles. Informuje o tom ve čtvrtek televize CNN. K incidentu došlo kolem 16.30 hodin místního času (čtvrtek 01.30 hodin SEČ) u přepážky letecké společnosti United Airlines.

Forbes zařadil mexického narkobarona na seznam nejmocnějších lidí světa

Ikona

12. listopadu 2009 - WASHINGTON | Na 41. místo žebříčku nejmocnějších lidí světa zařadil ve čtvrtek americký časopis Forbes mexického narkobarona Joaquína Guzmána. V žebříčku 67 jmen předstihl Guzmán i prezidenty Nicolase Sarkozyho (56.) a Dmitrije Medveděva (43.).

Cyril Svoboda neuspěl se žalobou kvůli dědictví domu

Ikona

11. listopadu 2009 - PRAHA | Předseda KDU-ČSL Cyril Svoboda ve středu neuspěl u Obvodního soudu pro Prahu 6 se svou žalobou na neplatnost závěti. Snažil se napadnout druhou závěť, jíž zesnulá Marie Kaprálková odkázala charitě činžovní dům v pražských Dejvicích, který si nárokuje i Svoboda.

Merkelová vystoupila ze stínu poražené země, účastnila se oslav konce první světové války

Ikona

11. listopadu 2009 - FRANCIE | Poprvé v poválečné historii se německý státník účastnil oslav výročí konce první světové války, v níž byla jeho země poražena, informuje britská stanice BBC. Německá kancléřka Angela Merkelová.si významný den připomněla ve středu na ceremoniálu v Paříži.

Václav Klaus pokřtil svoji novou knihu

Ikona

10. listopadu 2009 - PRAHA | Prezident České republiky Václav Klaus v úterý pokřtil svoji novou knihu s názvem Kde začíná zítřek. Publikce, která vychází k 20. výročí sametové revoluce, se věnuje posledním desetiletím vývoje české společnosti a ekonomické a politické transformaci republiky po roce 1989.

Rihanna a Michelle Obamová získaly cenu Women of Year

Ikona

10. listopadu 2009 - NEW YORK | Ocenění Women of Year získaly v americkém New Yorku zpěvačka Rihanna a první dáma USA Michelle Obamová. Informovala o tom agentura Reuters. Cenu Women of Year vyhlašuje každoročně magazín Glamour a záměrem cen je vzdát hold ženám, které výrazně přispěly ke světovému rozvoji kultury, obchodu, sportu, módy, vědy a politiky.

Většina berlínského valu skončila jako podklad dálnic, jeden kus doletěl až na Mars

Ikona

10. listopadu 2009 - BERLÍN | Drtivou většinu betonové zdi, celých 99 procent, odkoupily od státu stavební firmy na drť, kterou pak použily na výstavbu dálnic. Některé části ale zůstaly zachráněny a část zdi doletěla v roce 1997 se sondou Pathfinder až na Mars, píše ve svém úterním vydání deník Právo.

Výherce ve Sportce v neděli získal přes 59 milionů korun, Zimní prémie odolala

Ikona

9. listopadu 2009 - LIBERECKÝ KRAJ | V nedělním losování druhého tahu číselné loterie Sportka padl jackpot ve výši 59 173 023 Kč, Zimní prémie 70 milionů korun je ve hře i nadále. „Plnou sázenku včetně doplňkové hry Šance vsadil nový multimilionář na území Libereckého kraje,“ prozradil Robert Kupka, samostatný pracovník PR společnosti Sazka.

Nejvyšší americký generál vyzývá Obamu, aby odvelel posily do Afghánistánu

Ikona

8. listopadu 2009 - WASHINGTON | Generál George Casey, náčelník amerického generálního štábu, se vyslovil pro posily v Afghánistánu. Informuje o tom agentura Reuters. "Jsem přesvědčen, že bychom měli vyslat další jednotky do Afghánistánu, abychom generálu Stanley McChrystalovi poskytli prostředky k tomu, aby utlumil aktivity Talibanu," řekl nejvýše postavený americký generál.

Strana výpisu

... 583 ...