Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Na několika místech v České republice padly teplotní rekordy

Ikona

7. října 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Na několika místech v České republice padly teplotní rekordy. Jak agentuře Mediafax ve středu sdělila Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress, ve dvě hodiny odpoledne zaznamenali meteorologové nová teplotní maxima hned na pěti místech napříč celou republikou.

Herečka Elizabeth Taylorová podstoupí operaci srdce

Ikona

7. října 2009 - LOS ANGELES | Sedmasedmdesátiletou známou herečku Elizabeth Taylorovou čeká operace srdce. Informovala o tom ve středu agentura Reuters. Oscarová herečka sdělila svým fanouškům informaci o nadcházejícím chirurgickém zákroku na komunitní síti Twitter. Podle svých slov chtěla o nemoci promluvit dříve, než to vypátrají média.

Armáda chystá nákup pušek s granátometem za dvě miliardy korun

Ikona

6. října 2009 - PRAHA | Ministerstvo obrany se chystá přezbrojit ruční zbraně v celé armádě. Podle návrhu rozpočtu na příští rok chce ministerstvo rozjet obří nákup útočných pušek s podvěsným granátometem za dvě miliardy korun, informuje ve svém úterním vydání deník Právo.

Odveta za víza: Češi zruší konzulát v Montrealu

Ikona

5. října 2009 - PRAHA | Česká diplomacie připravila odvetu za znovuzavedení kanadských víz pro české občany. Píše o tom v pondělním vydání deník MF DNES. Tlačí na to, aby evropská unie do konce roku zavedla víza pro kanadské diplomaty při jejich cestách do všech členských zemí, ale jako gesto nesouhlasu hlavně hodlá zrušit generální konzulát v Montrealu.

Češi podceňují zapínání pásů na zadních sedadlech

Ikona

5. října 2009 - PRAHA | Češi si stále nezvykli na to, že by se měli v autě poutat. Ve srovnání zemí Evropské unie jsou stále na chvostu žebříčku, píší v pondělním vydání Lidové noviny. Češi podceňují především poutání na zadních sedadlech. Při jízdě mimo obec si vzadu v autě zapíná bezpečnostní pásy zhruba 70 procent spolujezdců.

Vypadni! Křikl Turek na šéfa Mezinárodního měnového fondu a mrštil po něm botu

Ikona

1. října 2009 - ISTANBUL | Turecký student hodil ve čtvrtek botu po generálním řediteli Mezinárodního měnového fondu (MMF) Dominiquovi Straussovi-Kahnovi, informuje televize CNN Türk. Bílá sportovní bota šéfa MMF, který přednášel studentům na istanbulské univerzitě Bilgi, nezasáhla, dopadla k jeho nohám, píše portál CNN Türk.

Žena měla sex se zlodějem, myslela, že je to její přítel

Ikona

1. října 2009 - STRAKONICE | Na letošní dovolenou u rybníka Hnačov na Klatovsku jen tak nezapomenou dvaatřicetiletá Němka a její partner. Žena si myslela, že ji laská přítel, ve skutečnosti to ale byl zloděj, píše ve čtvrtečním vydání deník Právo. S lapkou se žena oddávala v sexu v domnění, že je to její milý. Pak se ještě německý pár nechal okrást.

Čína slaví své šedesátiny největší vojenskou přehlídkou v historii

Ikona

1. října 2009 - PEKING | V den 60. výročí založení komunistické Číny probíhá v Pekingu největší vojenská přehlídka v historii. Informuje o tom ve čtvrtek server televize BBC. Oslavy začaly vystřelením 60 salev do vzduchu a vztyčením čínské vlajky ve středu náměstí Nebeského klidu, kde revolucionář Mao Ce-tung 1. října roku 1949 položil základy Čínské lidové republice.

Ministerstvo obrany převzalo na Novojičínsku první transportéry Pandur

Ikona

30. září 2009 - NOVÝ JIČÍN | Prvních 17 vojenských bojových transportérů Pandur II převzali ve středu v Šenově na Novojičínsku slavnostně zástupci ministerstva obrany České republiky. První převzaté kusy byly vyrobeny ve Vídni v továrně amerického koncernu General Dynamics, dalších 90 vozidel již vyrobí české podniky.

Podnikatelé a občané mohou už potřetí vybírat nejabsurdnější byrokratickou povinnost

Ikona

29. září 2009 - PRAHA | Začal třetí ročník ankety Absurdita roku, která upozorňuje na nejkřiklavější byrokratické povinnosti ukládané úřady podnikatelům. V úterý o tom informoval Michal Kaderka z projektu Firma roku a Živnostník roku. Například, všeobecný nedostatek profesionálních řidičů lze řešit najmutím řidiče z ciziny, ale firma jej nesmí po dobu 185 dní posadit za volant, protože ještě nemá splněnou podmínku pro získání přechodného pobytu.

Svatý Václav byl vzdělaný a nebojácný panovník

Ikona

28. září 2009 - STARÁ BOLESLAV | Svatý otec Benedikt XVI. poslední den svého pobytu v Česku stráví ve Staré Boleslavi, místě vraždy sv. Václava. K osobě českého světce a patrona českého státu se vztahuje mnoho pověstí, podle jedné z nich spí v hoře Blaník se svými rytíři a české zemi vyjede na pomoc, až jí bude nejhůř.

Strana výpisu

... 589 ...