Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Za kouzlem palem a cykasů

Ikona

6. ledna 2009 - Praha | Botanickou zahradu hl. města Prahy v Troji sice přikryla sněhová peřina, ale v jejich krytých prostorách to na spánek vůbec nevypadá. Po prosincových akcích Hořkosladká neřest a vánočně vyzdobeném skleníku Fata Morgana tu byly na leden připraveny další dvě zajímavé prezentace.

Ochránci přírody z Rokycan přikrmují zvířata

Ikona

4. ledna 2009 - Rokycany | Zimní přikrmování živočichů v rokycanských městských parcích odstartovali na Štěpána rokycanští ochránci přírody. S nimi zhruba třicet příznivců, kteří se již tradičně několik let scházejí po vánocích na společné vycházce. Ta má za úkol vysvětlit nejširší veřejnosti správný způsob přikrmování nejen opeřených obyvatel přírody, ale i volně žijící zvěře.

V Ústeckém kraji je 6 578 památkově chráněných objektů

Ikona

4. ledna 2009 - Ústecký kraj | Ústecký kraj se podle posledních údajů může pochlubit 6578 objekty, které jsou památkově chráněny. Kromě kostelů, hradů, zámků a dalších budov sem spadají také boží muka, kapličky, ohradní zdi, brány, věže, sochy a sousoší a další nemovitosti.

Podléháme v období Vánoc stresu?

Ikona

26. prosince 2008 - Praha | Přestože období Vánoc obecně vyvolává u občanů České republiky pozitivní pocity, pro mnohé z nás Vánoce zároveň znamenají značnou psychickou zátěž v podobě stresu, který podle většiny dotázaných k těmto svátkům neodmyslitelně patří. Ze studie společnosti GfK Praha vyplývá, že téměř 60 procent obyvatel spojuje tento stres s nedostatkem finančních prostředků na nákup vánočních dárků.

Švihovští vzpomínají na natáčení Popelky

Ikona

26. prosince 2008 - Plzeňsko | Bez pohádky Tři oříšky pro Popelku s mladičkou herečkou Libuškou Šafránkovou si neumí představit Vánoce nejen Češi, ale i řada dalších národů. Málokdo ovšem ví, že některé klíčové scény z Popelky byly natáčeny právě na vodním hradě Švihově či jeho okolí v Plzeňském kraji.

Internetové dárky můžete reklamovat

Ikona

26. prosince 2008 - Česká republika | Nalezli jste pod stromečkem dárek, o nějž zrovna dvakrát nestojíte? Pokud to jsou pletené ponožky od babičky, máte zřejmě smůlu. Je-li zboží zakoupené v internetovém obchodě, máte šanci. A můžete i využít vzorový dopis na odstoupení od smlouvy od časopisu TEST, který je zdarma zpřístupněn na www.dtest.cz.

Restaurace v Plzni praskají ve švech

Ikona

16. prosince 2008 - Plzeň | Rezervovat si místo v restauraci je problém. Je čas předvánočních večírků.

Místa pro zimní pozorování zvěře jsou na Šumavě připravena

Ikona

15. prosince 2008 - Šumava | Poznání života zvířat ve volné přírodě je nová aktivita Správy NP a CHKO Šumava, která jistě zanechá v každém návštěvníku pozorovacího místa nezapomenutelné zážitky.

Do pivovaru i na vozíku

Ikona

12. prosince 2008 - Plzeň | Na oslavu prvního půlroku bez bariér uspořádal plzeňský pivovar den otevřených dveří pro hendikepované spoluobčany.

Tramvaj do skal Českého Švýcarska slaví úspěch

Ikona

12. prosince 2008 - České Švýcarsko | Obecně prospěšná společnost České Švýcarsko získala další významné ocenění v oblasti cestovního ruchu. V šestém ročníku soutěže Náš kraj se její turistický balíček Tramvají do skal umístil na 1. místě v kategorii nejlepší turistický produkt roku 2008.

Bratři Ebenové si hrají, nabízí Chlebíčky na flash-disku

Ikona

11. prosince 2008 - Praha | Bratři Ebenové nejsou originální, inovační jenom ve své muzice, ale i co se týče marketingu. Koho by napadlo prodávat Chlebíčky naplněné hudbou a videoklipem?

Strana výpisu

... 588 ...