Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

V Podkrušnohorském zooparku v Chomutově křtili vodního buvola

Ikona

15. září 2008 - Chomutov | Pokřtít mládě přišly děti z chomutovského Dětského domova, které také vybraly malému buvolovi jméno.

Vodní elektrárny si prohlédlo více než pět set návštěvníků

Ikona

15. září 2008 - Severní Čechy | V rámci Dnů evropského dědictví byly o víkendu na severu Čech zpřístupněna veřejnosti i dvě vodní díla Skupiny ČEZ. Zájemci si tak mohli prohlédnout vodní elektrárnu Střekov v Ústí nad Labem a malou vodní elektrárnu Želina u Kadaně. Obě si během soboty a neděle prohlédlo více než 500 návštěvníků. Více jich přišlo do střekovské vodní elektrárny.

Pelikáni se budou stěhovat, obnoví se jim rybníček

Ikona

8. září 2008 - Chomutov | Podkrušnohorský zoopark v Chomutově připravuje revitalizaci Kamenného rybníka. Rybník s dvěma ostrůvky je již po dvě generace velmi oblíbeným místem, kde mohou děti s rodiči krmit jak ryby tak vodní ptactvo. Po čtvrt století se letos na podzim rybník vypustí a dočká úprav. Revitalizace spočívá v odbahnění rybníku, opravě břehů a ve výsadbě nových vhodných porostů ke zpevnění břehů. Projekt bude financován z Operačního programu Životního prostředí. Během září proběhne v zooparku výběrové řízení na firmu, která bude revitalizaci realizovat. Samotné práce by potom měly začít po vypuštění rybníku a to v měsíci říjnu. Revitalizace bude dokončena v březnu roku 2009.

Děti v zoo malovaly obličeje

Doprovodný obrázek

6. září 2008 - Děčín | Malování na obličej, žabí soutěže, hudební vystoupení, skládání hlavolamů i křtiny zvířat. Tak přesně tyto aktivity přilákaly v sobotu 6. září do děčínské zoo více než pět stovek lidí. Konala se tu totiž akce s názvem Loučení s prázdninami aneb Žáby, kam se podíváš! Ten, kdo v tento den přišel do zoo s vlastnoručně vyrobeným mávátkem na motiv žáby, dostal slevu na vstupném ve výši 50%. A sešlo se jich opravdu hodně. "Na závěr akce jsme s nimi společně zamávali prázdninám, které právě skončily," uvedla vedoucí Centra návštěvnických služeb Ing. Dagmar Floriánová. Křtěným zvířetem se protentokrát stal papoušek kakadu žlutolící sumbský, kterého si děti mohly i pohladit, je totiž už od malička zvyklý na člověka. Dostal jméno Charlie a děti mu do života popřály mnoho dobrého.

Foto: A. Houšková

Vicehejtman Radek Vonka na dovolené rybařil

Ikona

22. srpna 2008 - Ústecký kraj, Slovinsko | Na dovolené ve Slovinsku se věnoval svému koníčku – rybaření, vicehejtman Ústeckého kraje Radek Vonka.
Pochlubil se například sedmačtyřiceticentimetrovým pstruhem potočním, kterého ulovil v řece Sáva Bohinka na umělou mušku - nymfu.
“Je to můj letošní největší úlovek pstruha a jsem za něj rád, protože jsem byl na rybách za celý rok jen asi šestkrát. Na víc nezbývá v tomto volebním roce čas,” řekl Radek Vonka.

Děčínká zoo přivítala šedesátitisícího návštěvníka

Ikona

21. srpna 2008 - Zoo Děčín přivítala 60 000. návštěvníka. Stali se jimi manželé Jana a Petr Čerňákovi z Frýdku-Místku. V okolí Děčína byli na týdenní dovolené, která jim již o víkendu končila. Děčínskou zoo navštívili poprvé. Po přivítání a předání drobného dárku se jich ujal chovatel Jiří Chadima, který je provedl zákulisím zoo - pro návštěvníky jinak nedostupným. V.I.P. prohlídka zoo byla pro manžele Čerňákovi nečekanou, zato velmi příjemnou tečkou pobytu v našem kraji.

Osecká pouť se odehrála na jedničku

Ikona

20. srpna 2008 - Osek / Tento víkend patřilo město Osek houpačkářům, stánkařům a milovníkům starých řemesel. Osecké slavnosti v okolí cisterciackého kláštera zahájil starosta města Jiří Hlínka společně z hejtmanem Jiřím Šulcem symbolickým přestřižením pásky. Areal kláštera se proměnil v historickou tržnici s kejklíři a divadelníky.V dolní části pod klášterem se prostranství zaplnilo stánkaři a spoustou atrakcí. Na oseckém nádraží Spolek Krušnohorského Expresu výtopny Most předváděl návštěvníkům starou drážní techniku. Před půlnocí rozsvítil Osek veliký ohňostroj. (js)

Hawai v centru Prahy

Ikona

19. srpna 2008 - Praha / Smíchovská pláž na břehu Vltavy na Hořejším nábřeží přilákala dosud stovky návštěvníků. Ten, kdo ji ještě nestačil navštívit, má šanci učinit to až do poloviny září.

Bohové z Bali nejsou šílení

Doprovodný obrázek

19. srpna 2008 - Bali je často přezdíváno ostrovem bohů. Není divu. Vždyť hinduistické náboženství jich uctívá tisíce. Kromě toho je malý ostrov nejnavštěvovanějším turistickým rájem celé Indonésie.

Nevěsta přijela do zoo až z Kuby

Ikona

14. srpna 2008 - Děčín | Novou nevěstou se může pochlubit sameček hutie kubánské z děčínské zoologické zahrady. Přicestovala mu v minulém týdnu až z daleké Kuby. "Transport z původní domoviny těchto zvířat zajišťovala pražská zoologická zahrada. U nich zůstala dvě zvířata, k nám putovala pouze tato samice. Už několik dní je v expozici se svým novým partnerem, prozatím si padli do oka, proto doufáme, že se brzy budeme moci radovat z přírůstků," uvedl zoolog děčínské zoo Roman Řehák.
Hutie kubánská je středně velký zavalitý hlodavec s malýma ušima a očima, jehož kožešina s dlouhým vlasem je velmi ceněna. Tento druh je největší ze všech třinácti druhů hutií, dosahuje hmotnosti až 7 kilogramů.

Noční oblohu zdobí Jupiter

Ikona

7. srpna 2008 - Praha / Pokud jste si v posledních dnech či týdnech všimli na noční obloze velmi jasně zářícího objektu nad jižním obzorem, pak jste viděli planetu Jupiter. Období její nejlepší viditelnosti připadlo v letošním roce právě na letní měsíce.

Strana výpisu

... 588 ...