Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

V Koryčanech se v sobotu pojede mistrovství ve westernovém ježdění

Ikona

19. září 2009 - KROMĚŘÍŽ | V Hipocentru Koryčany na Kroměřížsku se o víkendu pojede Mistrovství České republiky ve westernovém ježdění. Informovala o tom ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy Dana Daňová. Během soboty se pojedou semifinálová kola patnácti westernových disciplín, z nichž vzejdou nedělní finalisté.

Agentura manžela Neumannové nebude pořádat Tour de ski

Ikona

18. září 2009 - PRAHA | Lyžařské závody Tour de Ski už nebude pořádat agentura Kentaura, kterou vlastní partner Kateřiny Neumannové Josef Jindra. Nově bude závody zajišťovat marketingová společnost vlastněná Českým lyžařským svazem CS Ski, informuje o tom v pátek portál aktuálně.cz.

Posádka ISS zachytila japonskou bezpilotní vesmírnou loď a připoutala ji ke stanici

Ikona

18. září 2009 - TOKIO | Astronauti z Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) robotickým ramenem zachytili japonskou bezpilotní nákladní vesmírnou loď HTV-1 a připoutali ji k ISS. Informuje o tom v pátek server BBC. Téměř deset metrů dlouhá japonská bezpilotní loď doletěla k ISS až na vzdálenost deseti metrů.

V Praze začíná výstava World Press Photo 09

Ikona

18. září 2009 - PRAHA | Prostory pražského Karolina nabízejí od pátku výstavu World Press Photo 09, na níž jsou prezentovány nejlepší reportážní fotografie uplynulého roku. Informace poskytly internetové stránky výstavy. Do prestižní fotografické soutěže se letos přihlásilo 5v508 autorů ze 124 zemí světa, kteří společně předložili 96 268 snímků.

Záchranná operace hasičů v Přerově: Osvobození ježka ze střechy

Ikona

18. září 2009 - PŘEROV | Ježka uvězněného na střeše v ulici Malá Dlážka poblíž centra Přerova zachraňovali ve čtvrtek odpoledne profesionální hasiči. V pátek večer o tom informovala mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková. „Hasiči na místě zjistili, že ježek už dva dny pobíhá na střeše výměníkové stanice,“ řekla Hacsiková.

Davy na žateckých slavnostech chmele

Ikona

17. září 2009 - ŽATEC | I přesto, že nebylo příliš vlídné počasí, na letošní 52. Dočesnou v Žatci, 4. a 5. září přišlo odhadem na padesát tisíc návštěvnílů. „Lidí přišlo určitě hodně, jako každý rok. Jsme spokojeni,“ prozradil Karel Fiala z Městského divadla Žatec, které bylo pověřeno organizací Dočesné, kterou mediálně podporuje také Severočeský Metropol.

O Konferenci registrovaných sester je mimořádný zájem

Ikona

17. září 2009 - CHOMUTOV | Ve dnech 24. a 25. září se uskuteční ve zdejším Městském divadle 5. ročník celonárodní Konference registrovaných sester – KORN, kterou pořádá Krajská zdravotní, a.s. – Nemocnice Chomutov, o. z., letos s podtitulem a mottem „ Zdraví pro všechny“.

Nejvyšší muž světa měří 2,47 metru

Ikona

17. září 2009 - ANKARA | Svět má nového nejvyššího muže. Turek Sultan Kosen měří 247 centimetrů, což je o 11 centimetrů více, než kolik je současný rekord zaznamenaný v Guinnessově knize rekordů, informuje ve čtvrtek BBC. Za nejvyššího muže světa se doposud považoval sedmadvacetiletý Číňan Čao Liang, který měří 246 centimetrů.

Na ostravském letišti přistane největší transportní letoun na světě

Ikona

16. září 2009 - OSTRAVA | V rámci začínajících Dnů NATO v Ostravě přistane ve čtvrtek na Letišti Leoše Janáčka v Ostravě-Mošnově největší sériově vyráběný transportní letoun na světě C-5 Galaxy. Ve středu dopoledne o tom informoval Michal Semian z pořádající agentury Jagello.

Ukrajina nedovolí Eltonu Johnovi adoptovat chlapce ze sirotčince

Ikona

16. září 2009 - KYJEV | Britský zpěvák a skladatel Elton John (62) si nemůže osvojit čtrnáctiměsíčního chlapce z Ukrajiny. Jak uvedl ukrajinský ministr pro rodinu, mládež a sport Jurij Pavlenko, zákon to v zemi umožňuje pouze manželským párům, píše ve svém středečním vydání deník Právo.

Praha se již po sedmé připojí k Evropskému týdnu mobility

Ikona

16. září 2009 - PRAHA | Metropole se již po sedmé připojí k Evropskému týdnu mobility, který se tradičně koná od středy do 22. září. Během akce proběhne Evropský den bez aut, který Praha chystá v neděli. Smyslem je podpořit zdravější či modernější formy dopravy, vysvětlil v úterý radní Radovan Šteiner (ODS).

Strana výpisu

... 591 ...