Finance - Český Metropol

Finance

Světová banka: Rok 2009 je stále nebezpečný

Ikona

6. července 2009 - ŽENEVA | Skupina nejrozvinutějších zemí světa G8, která se má sejít tento týden v Itálii, by neměla počítat s tím, že obnova světové ekonomiky je blízko. Uvedla to v pondělí agentura Reuters s odvoláním na slova prezidenta Světové banky (SB) Roberta Zoellicka. Zoellick to napsal v dopise italskému premiérovi Silviu Berlusconimu, který bude summit G8 hostit.

Nezaměstnanost v Česku ještě poroste, varuje ministr Šimerka

Ikona

2. července 2009 - PRAHA | Nezaměstnanost v Česku bude nadále růst, prohlásil ve čtvrtek ministr práce a sociálních věcí Petr Šimerka. Ministerstvo předpokládá, že na řešení letošních problémů nezaměstnanosti bude stačit pět miliard korun, fond se bude navyšovat na 15 miliard.

J&T banka bude spolufinancovat dluh vysočanské O2 arény, nahradí společnost Bestsport

Ikona

2. července 2009 - PRAHA | J&T Banka, Sazka a Bestsport se dohodli na tom, že J&T Banka nahradí Bestsport ve financování vysočanské O2 arény. Vyplývá to z tiskové zprávy, kterou Sazka zveřejnila ve čtvrtek. J&T Banka s Bestsportem a Sazkou uzavřela dohodu o spolupráci na směnečném programu až do výše 1,3 miliardy korun. V dohodě funguje Sazka jako směnečný ručitel.

EK navrhla mikroúvěr pro lidi, kteří přišli o práci a chtějí si založit firmu

Ikona

2. července 2009 - BRUSEL | Pro lidi, kteří přišli o zaměstnání a chtěli by si založit vlastní malý podnik, navrhla ve čtvrtek Evropská komise (EK) vytvořit nový nástroj financování – mikroúvěr. Informovalo o tom Zastoupení EK v České republice. Počáteční rozpočet bude činit 100 milionů eur, což by mohlo v konečném důsledku přinést více než 500 milionů eur na základě společného postupu s mezinárodními finančními institucemi, zejména skupinou Evropské investiční banky (EIB).

Ženy v Česku si proti mužům vydělávají o 23,6 procenta méně

Ikona

23. června 2009 - PRAHA | Ženy si v České republice vydělávají o 23,6 procenta méně než muži, v zemích EU je to o 17 procent, řekl v úterý eurokomisař pro zaměstnanost, sociální věci a rovné příležitosti Vladimír Špidla (ČSSD). Přestože před třiceti lety činily rozdíly v platech 32 procent, nynější stav je nepřijatelný.

Vítězem Czech TOP 100 je opět Škoda Auto

Ikona

17. června 2009 - PRAHA | V 15. ročníku žebříčku Czech TOP 100 zvítězila opět mladoboleslavská automobilka Škoda Auto, na druhém místě je ČEZ a třetí příčku obsadila firma RWE Transgas. Sdružení Czech TOP 100 zveřejnilo žebříček ve středu. Žebříček Czech TOP 100 sleduje firmy prodle výše jejich tržeb v předchozím roce

ČNB: Český bankovní sektor je podle výsledků zátěžových testů odolný vůči rizikům

Ikona

16. června 2009 - PRAHA | Český bankovní sektor je podle výsledků zátěžových testů odolný vůči podstupovaným tržním, úvěrovým i některým dalším rizikům, a to i přes značně pesimistické nastavení nejhoršího alternativního scénáře „nervozita trhů“. Uvedla to v úterý Česká národní banka (ČNB).

Česko v sobotu slaví den daňové svobody

Ikona

13. června 2009 - PRAHA | Liberální institut za použití nejnovějších odhadů vývoje HDP vypočetl na sobotu den daňové svobody. Uvedlo to Centrum pro studium ekonomické svobody. Kvůli ekonomické krizi se den daňové svobody protáhl o pět dní oproti minulému roku. Pokud by se tedy chtěl některý z Čechů co nejrychleji zbavit povinnosti zaplatit svou pomyslnou část letošních veřejných výdajů, musel by se vzdávat celé své mzdy ve prospěch státní kasy 163 dní.

Nejvíce peněz na dani z příjmu odvedl vloni ČEZ

Ikona

11. června 2009 - PRAHA | Ministerstvo financí vyhlásilo právnické osoby, které největší měrou přispěly do státního rozpočtu na dani z příjmů právnických osob, vítězem se stal energetický gigant ČEZ. Ve čtvrtek to sdělil Ondřej Jakob, tiskový mluvčí Ministerstva financí.
Na druhém místě se umístila společnost Telefónica O2, třetí místo patřilo Škodě auto, čtvrté pak společnosti OKD.

Pražští radní rozdělí 654 milionů korun z evropských fondů

Ikona

9. června 2009 - PRAHA | Pražští radní v úterý schválili rozdělení 654 milionů korun z evropských fondů. Peníze půjdou na 15 projektů ekologické dopravy a dalších devět projektů využívání energie a přírodních zdrojů, řekla novinářům náměstkyně primátora Markéta Reedová (SNK-ED).

ČSÚ: Inflace zpomalila více než se čekalo, v květnu dosáhla 1,3 procenta

Ikona

9. června 2009 - PRAHA | Inflace v Česku klesala rychleji, než očekával tržní odhad ekonomů a analytiků. Jak v úterý uvedl Český statistický úřad, inflace zpomalila na 1,3 procenta z dubnových 1,8 procenta. Jde o nejnižší meziroční růst od ledna 2007. Zpomalení meziročního růstu spotřebitelských cen ovlivnilo hlavně prohloubení poklesu cen v oddíle potraviny a nealkoholické nápoje, kde ceny pekárenských výrobků a obilovin byly nižší o 9,4 procenta (v dubnu o 6,0 procent), ovoce o 10,9 procenta (v dubnu o 5,6 procenta).

Strana výpisu

... 303