Finance - Český Metropol

Finance

Neplatiči dluží městu Cheb více než 160 milionů korun

Ikona

2. června 2009 - CHEB | Chebská radnice má k dnešku pohledávky ve výši 161 milionů korun. Třetinu z toho tvoří dluhy na nájemném, řekla mluvčí města Martina Kuželová. V této částce jsou zahrnuty i nedoplatky, které dlužníci řádně v termínech splácejí. Horší je suma 85 milionů korun, kde už termíny splatnosti prošly. Hlavní část tvoří dluhy na nájemném a službách s ním spojených.

Vláda schválila Českým drahám příspěvek 3,2 miliardy

Ikona

1. června 2009 - PRAHA | Vláda schválila mimořádný příspěvek na ztrátové regionální spoje provozované Českými drahami ve výši 3,2 miliardy korun. Na tiskové konferenci po jednání vlády to v pondělí řekl ministr financí Eduard Janota. Podmínkou dotace, která je podle Janoty součástí vládního protikrizového plánu, je přesné vymezení toho, jakým způsobem se na financování v budoucnu budou podílet samy dráhy a jakým podílem kraje.

General Motors vyhlásila bankrot

Ikona

1. června 2009 - NEW YORK | Americká automobilka General Motors v pondělí podle očekávání vyhlásila bankrot. Informovala o tom v pondělí agentura Reuters. Podle plánu by General Motors měla projít rychlým řízeným bankrotem, který by trval něco mezi 60 až 90 dny. V této době by společnost prošla restrukturalizací, po ní by podnik zůstal téměř zestátněný.

Pražská plynárenská snižuje od července ceny zemního plynu v průměru o sedm procent

Ikona

29. května 2009 - PRAHA | Pražská plynárenská, která zásobuje zemním plynem hlavní město Prahu a příměstské části okresů Praha-východ, Praha-západ a Kladno, snižuje od 1. července prodejní ceny zemního plynu pro domácnosti a maloodběratele v průměru o sedm procent. Společnost o tom informovala v pátek.

CVVM: Na rozhodování politiků mají největší vliv korupce a úplatky

Ikona

18. května 2009 - PRAHA | Na rozhodování politiků mají největší vliv korupce a úplatky, myslí si to 31 procent obyvatel. Zájmovým skupinám a lobby přisuzuje vysoký podíl na verdikty 19 procent lidí, uvádí průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

CVVM: Tři pětiny lidí hodnotí ekonomickou situaci ČR jako špatnou

Ikona

18. května 2009 - PRAHA | Tři pětiny lidí (60 procent) hodnotí ekonomickou situaci v ČR jako špatnou, hodnocení se od loňského června výrazně zhoršilo. V pondělí o tom na základě pravidelného průzkumu informovalo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Kalifornie má prázdnou pokladnu, Schwarzenegger proto prodá věznici i stadion

Ikona

15. května 2009 - SACRAMENTO | Kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger se chystá prodat věznici San Quentin, olympijský stadion Los Angeles Coliseum a další veřejná zařízení. Informuje o tom ve čtvrtek agentura Reuters. Schwarzenegger se tímto způsobem snaží získat peníze do státního rozpočtu. Prodej veřejných zařízení by nejlidnatějšímu americkému státu, ve kterém žije 37 milionů lidí, měl vynést nejméně 600 milionů dolarů (téměř 12 miliard korun).

Sněmovna výrazně omezila placení zdravotních poplatků

Ikona

15. května 2009 - PRAHA | Zákonodárci na páteční mimořádné schůzi výrazným způsobem omezili placení regulačních poplatků ve dravotnictví.Poplatky neplatí děti do 19 let, lidé, kteří za poslední rok byli dárci krve, kostní dřeně, jsou nositelé Janského plakety, lidé pobírající plný invalidní důchod a ti, jejichž příjmy jsou nižší než dvojnásobek životního minima. Regulační poplatek se neplatí též při ústavní péči o pojištěnce, který zemřel před propuštěním ze zdravotnického zařízení ústavní péče, ve kterém mu byla tato péče poskytována.

Obama: USA si už dále nemohou půjčovat od Číny

Ikona

14. května 2009 - WASHINGTON | Spojené státy americké si už dále nemohou půjčovat od Číny a dalších zemí, prohlásil ve čtvrtek americký prezident Barack Obama s tím, že situace kolem amerického rozpočtového deficitu a zadluženosti je neudržitelná. Státní rozpočet USA v dubnu skončil se schodkem 20,91 miliardy dolarů. Pro prvních sedm měsíců fiskálního roku 2008 je tak deficit USA ve výši 802,29 miliard dolarů. V dubnu roku 2008 skončil americký rozpočet s přebytkem 159,3 miliardy dolarů.

Rathovo vracení poplatků ve středočeských lékárnách skončí

Ikona

14. května 2009 - STŘEDOČESKÝ KRAJ | Pražský městský soud vydal už druhé předběžné opatření, které Středočeskému kraji zakázalo vracet regulační poplatek třicet korun za recept formou slevového kuponu. Informoval o tom v pondělí server Aktuálně.cz. Úřad největšího odpůrce regulačních poplatků hejtmana Davida Ratha zažalovaly lékárny v Mladé Boleslavi a v Praze. Podle nich se nemocniční lékárna a potažmo celý kraj dopouští nekalé hospodářské soutěže.

Tři pětiny lidí těžko vyjdou se současnými příjmy

Ikona

13. května 2009 - PRAHA | Pro 59 procent lidí a domácností je těžké vyjít se současnou výší příjmů, statistiky se ovšem tento počet neliší od výsledků zaznamenaných před rokem. Ve středu o tom informovalo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
Podle dubnových čísel je pro 38 procent osob "spíše obtížné" vyjít se současnou výší příjmů. Pro 12 procent lidí je to "obtížné" a pro devět procent oslovených "velmi obtížné".

Strana výpisu

... 307