Finance - Český Metropol

Finance

Obama: USA si už dále nemohou půjčovat od Číny

Ikona

14. května 2009 - WASHINGTON | Spojené státy americké si už dále nemohou půjčovat od Číny a dalších zemí, prohlásil ve čtvrtek americký prezident Barack Obama s tím, že situace kolem amerického rozpočtového deficitu a zadluženosti je neudržitelná. Státní rozpočet USA v dubnu skončil se schodkem 20,91 miliardy dolarů. Pro prvních sedm měsíců fiskálního roku 2008 je tak deficit USA ve výši 802,29 miliard dolarů. V dubnu roku 2008 skončil americký rozpočet s přebytkem 159,3 miliardy dolarů.

Rathovo vracení poplatků ve středočeských lékárnách skončí

Ikona

14. května 2009 - STŘEDOČESKÝ KRAJ | Pražský městský soud vydal už druhé předběžné opatření, které Středočeskému kraji zakázalo vracet regulační poplatek třicet korun za recept formou slevového kuponu. Informoval o tom v pondělí server Aktuálně.cz. Úřad největšího odpůrce regulačních poplatků hejtmana Davida Ratha zažalovaly lékárny v Mladé Boleslavi a v Praze. Podle nich se nemocniční lékárna a potažmo celý kraj dopouští nekalé hospodářské soutěže.

Tři pětiny lidí těžko vyjdou se současnými příjmy

Ikona

13. května 2009 - PRAHA | Pro 59 procent lidí a domácností je těžké vyjít se současnou výší příjmů, statistiky se ovšem tento počet neliší od výsledků zaznamenaných před rokem. Ve středu o tom informovalo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
Podle dubnových čísel je pro 38 procent osob "spíše obtížné" vyjít se současnou výší příjmů. Pro 12 procent lidí je to "obtížné" a pro devět procent oslovených "velmi obtížné".

Míra nezaměstnanosti na Mostecku v dubnu překročila 15,5 procenta

Ikona

12. května 2009 - MOST | Nezaměstnanost na Mostecku za měsíc duben překročila patnáctiprocentní hranici, a to dokonce o více než půl procenta. V úterý o tom informoval Oldřich Malý, ředitel Úřadu práce v Mostě. „Kvůli ukončení činnosti společnosti Hitachi v průmyslové zóně Triangle u Žatce a hromadnému propouštění, jsme v dubnu evidovali o 264 uchazečů o práci více,“ řekl Malý s tím, že na Mostecku tak v evidenci úřadu práce je 9522 lidí.

Schodek amerického státního rozpočtu bude proti předchozímu roku až čtyřnásobný

Ikona

11. května 2009 - WASHINGTON | Deficit státního rozpočtu USA v tomto fiskálním roce stoupne o 89 milionu dolarů na 1,84 bilionu dolarů, schodek tak letos bude proti loňsku zhruba čtyřnásobný. V pondělí informaci přinesla agentura Reuters s odvoláním na odhad schodku, který publikoval Bílý dům. Za prudké navýšení deficitu rozpočtu může recese, dluhy společností a nárůst počtu nezaměstnaných.

České banky přišly na Islandu o tři miliardy korun

Ikona

11. května 2009 - PRAHA | Tři největší tuzemské banky – Česká spořitelna, Československá obchodní banka (ČSOB) a Komerční banka přišly kvůli investicím do dluhopisů islandských bank téměř o tři miliardy korun. Uvedl to v pondělí server Týden.cz. O dalších zhruba 671 milionů přijdou podle serveru kvůli pádu investiční banky Lehman Brothers.

Ústecký kraj musí šetřit, jeho příjmy letos budou o 672 milionů korun nižší

Ikona

7. května 2009 - ÚSTÍ NAD LABEM | Příjmy Ústeckého kraje se letos propadnou o 672 milionů korun. Z rozpočtu ministerstva financí letos dostane o 612 milionů korun méně, 60 milionů korun jsou nenaplněné příjmy z prodeje průmyslové zóny Triangle na Žatecku, řekla ve čtvrtek mluvčí Ústeckého kraje Veronika Kindlová.

Michaela Jacksona čeká další soudní spor, bývalá manažerka po něm žádá 44 milionů dolarů

Ikona

7. května 2009 - NEW YORK | Bývalá manažerka Michaela Jacksona, Raymone Bainová, po zpěvákovi požaduje 44 milionů dolarů, které dosud nedostala zaplaceny za svou dlouholetou spolupráci. Ve čtvrtek o tom informovala agentura Reuters.

Loňské hospodaření Liberce dopadlo o 160 milionů lépe

Ikona

6. května 2009 - LIBEREC | Ve stotisícovém Liberci jsou s loňským hospodařením spokojeni. Výsledek je oproti očekávání o 160 milionů korun lepší, řekl ve středu agentuře Mediafax náměstek primátora František Hruša (ČSSD). Původně mělo šesté největší město v republice hospodařit s 1,866 miliardy, díky dotacím na lyžařský šampionát ho ale během roku navýšilo.

Radní Libereckého kraje schválili záměr půlmiliardového úvěru na opravy mostů

Ikona

5. května 2009 - LIBEREC | Úvěr ve výši 500 milionů korun schválili v úterý krajští radní Libereckého kraje. Náměstek hejtmana Martin Sepp (ČSSD) řekl, že schválený záměr úvěru musí ještě projednat a odsouhlasit zastupitelé. „Půjčka je jedinou možností, jak napravit velmi špatný stav mostů v Libereckém kraji. Podrobnější informace o záměru vydáme ve středu,“ řekl agentuře Mediafax náměstek hejtmana Martin Sepp.

Viceguvernér ČNB Miroslav Singer: Euro nejdříve v roce 2013

Ikona

4. května 2009 - PRAHA | Harmonogram pro přijetí eura je možné odsouhlasit kdykoliv, za současné politické situace je to však složitá otázka, uvedl v diskusním pořadu Studio Česko v pondělí uvedl viceguvernér České národní banky Miroslav Singer. Dalšími tématy rozhovoru byly například ekonomická krize a zdraví tuzemských bank.

Strana výpisu

... 306