Finance - Český Metropol

Finance

Náklady na rekonstrukci budovy Českého rozhlasu budou podle odhadu o 20 procent vyšší

Ikona

29. července 2009 - PRAHA | Náklady na rekonstrukci budovy Českého rozhlasu (ČRo) na Vinohradské třídě v Praze se podle předběžných odhadů zvednou oproti původnímu plánu o 20 procent. Na sedmém zasedání Rady ČRo to ve středu řekl Zdeněk Vodsloň, ředitel ekonomického úseku ČRo.

ČAP: Růst trhu s pojištěním v Česku zpomaluje

Ikona

29. července 2009 - PRAHA | Pojišťovací trh vykázal v prvním pololetí tohoto roku mírný růst, celkový objem předepsaného pojistného vzrostl meziročně o 1,7 procenta na 70,6 miliardy korun. Uvedla to ve středu Česká asociace pojišťoven (ČAP). Podle ČAP se na pololetním výsledku stejnou měrou podílej životní i neživotní pojištění.

Česku hrozí další arbitráž o 2,5 miliardy

Ikona

27. července 2009 - PRAHA | Moravský provozovatel kasin Vlastimil Vyhlídal chce po českém státu 2,5 miliardy korun za to, že úřady nepustili jeho hazardní hry na internet. Uvádí to pondělní vydání Hospodářských novin (HN) s tím, že nelze vyloučit, že nějaké peníze dostane.

Ekonomové: Regulované nájemné škodí majitelům domů i nájemníkům

Ikona

21. července 2009 - PRAHA | Odborníci z pražské Vysoké školy ekonomické Miroslav Ševčík a Miroslav Zajíček v úterý představili veřejnosti závěry své studie nazvané Regulace nájemného – politicky motivovaná nespravedlnost. Autoři v ní prokazují, že regulované nájemné škodí nejen majitelům domů, ale i samotným nájemníkům.

Nemocnice ve středních Čechách jsou ve ztrátě 120 milionů korun

Ikona

20. července 2009 - PRAHA | Ztráty pěti nemocnic ve správě Středočeského kraje dosáhly v minulém roce 120 milionů korun. Nejhůř na tom byla benešovská nemocnice se schodkem 60 milionů korun, oznámil v pondělí výsledky auditu hejtman David Rath (ČSSD).

Regionální operační program supluje státní finance

Ikona

20. července 2009 - ÚSTÍ NAD LABEM | Z celkového objemu Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad pro kraje Ústecký a Karlovarský v celkové výši 19 miliard korun, již bylo mezi úspěšné žadatele rozděleno 11,5 miliardy Kč.

Dopravcům ubyly zakázky o polovinu, řidiči jsou bez práce

Ikona

20. července 2009 - ČESKO | Dopravci zřetelně pociťují dopady globální krize. Výjimkou nejsou poloviční propady zakázek, což pro podniky znamená výrazný pokles tržeb. Informaci přináší pondělní vydání Práva. Firmy se často nestihly vzpamatovat z předchozího období poznamenaného silnou korunou a drahou naftou a musejí znovu přistupovat k nejrůznějším úsporným opatřením.

George Lucas je nejbohatším mužem Hollywoodu

Ikona

16. července 2009 - LOS ANGELES | Americký magazín Forbes sestavil žebříček nejbohatších představitelů Hollywoodu, na jehož vrcholu se umístil producent a režisér George Lucas. Ve čtvrtek o tom informovala agentura Reuters. George Lucas je znám především jako autor sci-fi ságy Star Wars.

Střední Čechy pošlou tři miliony krajům postiženým povodněmi

Ikona

14. července 2009 - PRAHA | Středočeští zastupitelé v úterý schválili humanitární pomoc pro povodněmi postižený Ústecký, Jihočeský a Moravskoslezský kraj. Každý z krajů dostane ze středočeské pokladny milion korun. Zastupitelé tak rozšířili původně Radou kraje schválenou pomoc pro Moravskoslezský kraj na další dvě lokality.

G8: Rizika finanční stability stále existují

Ikona

9. července 2009 - AQUILA | Podle prohlášení lídrů skupiny zemí G8 jsou rizika finanční stability stále přítomná. Informovaly o tom ve čtrvtek agentury Reuters a Bloomberg. Podle prezident USA je tak potřeba, aby "zůstaly otevřené dveře pro další stimulační plány."

Tokio vystřídalo Moskvu na špici nejdražších měst světa

Ikona

7. července 2009 - TOKYO | Japonské hlavní město Tokio vystřídalo ruskou Moskvu na čele nejdražších měst světa. Vyplývá to z průzkumu Mercer's 2009 Worldwide Cost of Living, který byl v úterý zveřejněn. Kromě Tokia Moskvu, která skončila na třetím místě v žebříčku nejdražších měst světa, porazila i další japonská metropole, Osaka. Na čtvrtém místě pak skončila švýcarská Ženeva.

Strana výpisu

... 302