Finance - Český Metropol

Finance

Poplatky ve zdravotnictví zůstávají na dosavadní úrovni

Ikona

11. září 2009 - PRAHA | Sněmovně se na svém pátečním zasedání nepodařilo prosadit ani jeden z návrhů, které ruší nebo upravují regulační poplatky ve zdravotnictví. Poslanci měli k dispozici návrh na úplné zrušení poplatků, nebo značné omezení či senátní verzi.

Janota prohrál, dluh státního rozpočtu bude rekordní

Ikona

8. září 2009 - PRAHA | Ministr financí Eduard Janota se smířil s tím, že předloží suverénně nejhorší státní rozpočet v českých dějinách. Státní dluh se kvůli tomu každý den zvedne o 600 milionů korun. Informace přináší úterní vydání Hospodářských novin ( HN ).

Zájem o osobní úvěry stoupl za posledních 10 let o 15 procent

Ikona

7. září 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Zájem o osobní úvěry stoupl za posledních 10 let o 15 procent, obliba osobních bankovních půjček stoupla téměř o pětinu. Údaje poskytla GE Money Bank. Změnilo se i chování spotřebitelů na českém úvěrovém trhu. Klienti si sice i nadále nejčastěji půjčují na bydlení a vybavení domácností, s žádostí o úvěr se ale obracejí čím dál častěji na banky.

Elektřina od ledna zlevní v průměru o 6,5 procenta

Ikona

7. září 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Po zlevnění plynu od letošního října čeká domácnosti od ledna další příjemná zpráva, lidé ušetří i za elektřinu. Podle odborníků by se cena pro domácnosti měla příští rok snížit v průměru o 6,5 procenta, píše v pondělním vydání deník Právo.

Sdružení obrany spotřebitelů rozjelo nový finanční web

Ikona

2. září 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Srovnávat finanční produkty českých bank a dalších společností mohou zájemci na stránkách www.finformation.eu mohou zájemci srovnávat. Na úterní tiskové konferenci o tom informovalo Sdružení obrany spotřebitelů (SOS), které nový portál provozuje.

Igelitky zdarma pomalu končí

Ikona

2. září 2009 - PRAHA | Odnést nákup v igelitové tašce, kterou vám pokladní podá zdarma, bude možné už jen v obchodech Tesco a Globus. Po jiných řetězcích sáhl včera ke zpoplatnění tašek i Albert, píše ve středečním vydání deník MF DNES. Za klasickou lehkou tašku teď zákazníci jeho prodejen HyperAlbert zaplatí jednu korunu.

Aerolinky SkyEurope vyhlásily bankrot

Ikona

1. září 2009 - BRATISLAVA | Slovenské nízkonákladové aerolinie SkyEurope vyhlásily bankrot. Společnost to oznámila v půlnoční zprávě pro vídeňskou burzu, informuje server Flylowcostairlines.com a ČT24. S okamžitou platností byly od půlnoci zrušeny veškeré lety aerolinek.

Končí výměna dvacetikorunových bankovek a padesátníků v bankách

Ikona

31. srpna 2009 - PRAHA | V pondělí končí výměna neplatných dvacetikorunových bankovek (vzor 1994 a 1996) a neplatných padesátihaléřových mincí (vzor 1993) v bankách, od úterý je bude možné vracet jen v pobočkách České národní banky (ČNB).

Vláda projednávala rozpočet na rok 2010

Ikona

30. srpna 2009 - PRAHA | Vláda v neděli téměř šest hodin projednávala podobu státníhoí rozpočtu na příští rok. Mluvčí vlády Roman Prorok nám sdělil, že jednání bude pokračovat na pravidelné schůzi vlády v pondělí; ministři se na něm budou zabývat jednotlivými kapitolami rozpočtu.

ČSÚ ve čtvrtek zveřejní údaje o průměrné mzdě, dle tržního odhadu vzrostla o 2,5 %

Ikona

30. srpna 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Český statistický úřad (ČSÚ) ve čtvrtek zveřejní údaje o průměrné mzdě v České republice za 2. čtvrtletí; podle tržního odhadu meziročně reálně vzrostla o 2,5 procenta. V 1. čtvrtletí vzrostla reálně o jedno procento, nominálně o 3,1 procenta.

Řápková: Ombudsman kritizuje případ, jehož podrobnosti nezná

Ikona

26. srpna 2009 - CHOMUTOV | Lamentace dlužníků nemohou být pro ombudsmana podklad pro hodnocení průběhu exekuce, navíc, když její podrobnosti nezná. Ve středu o tom informovala chomutovská primátorka Ivana Řápková (ODS). „Pan Motejl kritizuje případ, jehož podrobnosti nezná,“ řekla Řápková.

Strana výpisu

... 299 ...