Finance - Český Metropol

Finance

Vláda schválila balíček úsporných opatření, příští rok počítá se schodkem 155,3 miliardy Kč

Ikona

21. září 2009 - PRAHA | Vláda České republiky na svém pondělním jednání schválila balíček úsporných rozpočtových opatření, pro příští rok tak počítá se schodkem státního rozpočtu ve výši 155,3 miliardy korun. V pondělí to uvedl premiér Jan Fischer. Podle jeho slov schválila vláda návrh jednomyslně, byť někteří ministři s určitými výhradami.

Odbory: Dávky v nezaměstnanosti zneužívá 10 000 zaměstnanců

Ikona

20. září 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Podle předsedy Odborového svazu KOVO Josefa Středuly zneužívá dávky v nezaměstnanosti asi 10 000 zaměstnanců. Řekl to v neděli České televizi. „Došlo zde k masívnímu zneužívání dávek v nezaměstnanosti,“ sdělil Středula s tím, že existují firmy, které fungují, zaměstnanci v té firmě pracují, ale ve skutečnosti jsou nezaměstnaní a dostávají dávky.

Dozorčí rada ČSA si od roku 2006 přišla na 17 milionů korun

Ikona

19. září 2009 - PRAHA | Podle výpočtu serveru Týden.cz si dozorčí rada ČSA včetně bývalých členů vydělala od začátku roku 2006 na odměnách přes 17 milionů korun. Týden.cz o tom informoval v sobotu. Za necelé tři roky v dozorčí radě ČSA si chomutovská primátorka Ivana Řápková vydělala 1,1 milionu korun.

Janota předloží rozpočet s deficitem 157 miliard

Ikona

18. září 2009 - PRAHA | Ministr financí Eduard Janota je rozhodnut navrhnout úsporná opatření státního rozpočtu tak, aby dosáhl deficitu 157 miliard korun. Janota to řekl v pátek novinářům po jednání se zástupci politických stran. Na pondělním jednání vlády Janota mimo jiné navrhne snížení platů ve státní správě o čtyři procenta.

ČSSD připouští schodek až 200 miliard

Ikona

18. září 2009 - PRAHA | Sociálním demokratům by nevadil rozpočtový schodek až 200 miliard. V pátek to oznámil předseda ČSSD Jiří Paroubek a stínový ministr financí Bohuslav Sobotka. Socialisté odmítají návrh přijmout balíček úsporných opatření jako celek, ale chtějí o jednotlivých návrzích hlasovat jednotlivě.

Šetří se všude. Vyjma zakázek

Ikona

17. září 2009 - PRAHA | Ze státního rozpočtu zbytečně utíkají ročně desítky miliard korun jen tím, že ministerstva a státní úřady společně s firmami obcházejí zákon o veřejných zakázkách a vysoutěžená cena je zbytečně vysoká. Informaci přineslo čtvrteční vydání Mladé fronty Dnes.

GfK: Trh se spotřební elektronikou, IT a telekomunikačními technologiemi navzdory krizi roste

Ikona

16. září 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Trh se spotřební elektronikou, IT a telekomunikačními technologiemi navzdory krizi roste, spotřebitelé na celém světě za tyto produkty letos utratí o dvě procenta více než loni. Vyplývá to z průzkumu společnosti GfK, který firma zveřejnila ve středu.

Vláda by měla schvalovat úsporný rozpočtový balíček až příští úterý

Ikona

16. září 2009 - PRAHA | Úřednický kabinet přerušil ve středu jednání o úsporném balíčku legislativních a dalších změn, které mají snížit očekávaný 230miliardový deficit státního rozpočtu v příštím roce. Potvrdil to tiskový mluvčí české vlády Roman Prorok. „Premiér a ministr financí se ještě před definitivním schválením úspor chtějí sejít s ekonomickými experty politických stran,“ řekl Prorok.

Poslanci marodí za plné platy

Ikona

15. září 2009 - PRAHA | Poslanci a senátoři dostávají při nemoci plnou výši svého platu. Nečerpají snížené dávky nemocenské, raději se jen omlouvají ze schůzí, píší v úterním vydání Hospodářské noviny. Poslanci a senátoři v Česku jsou jedni z nejzdravějších zákonodárců na světě. Alespoň to tak působí při pohledu na statistiku toho, jak čerpají nemocenskou.

V pondělí odvolají celou dozorčí radu ČSA

Ikona

14. září 2009 - PRAHA | Na pondělním jednání valné hromady Českých aerolinií (ČSA) dojde k razantní obměně dozorčí rady. Podle ministra financí Eduarda Janoty odvolají celou dozorčí rada a navrhnou novou. „Nebude tam žádný z politiků," nastínil Janota. V radě by měli zasednou jen ekonomové.

V úterý uplyne rok od pádu Lehman Brothers, milníku finanční krize

Ikona

12. září 2009 - NEW YORK | V úterý uplyne přesně rok od milníku finanční krize - pádu bankovní skupiny Lehman Brothers. Pád bankovní skupiny Lehman Brothers byl šok, po němž se vážné ekonomické problémy přestaly odvracet politickými floskulemi, a začalo se myslet realisticky.

Strana výpisu

... 298 ...