Finance - Český Metropol

Finance

Šéf ČSA obvinil za ztrátovost chyby minulého vedení a ekonomickou krizi

Ikona

26. srpna 2009 - PRAHA | Brutální pokles trhu a chyby minulého vedení započaté v roce 2005 jsou příčinou letošní vysoké pololetní ztráty Českých aerolinií ve výši 1,8 miliardy korun. Na tiskové konferenci to řekl prezident ČSA Radomír Lašák. "V roce 2005 došlo k fatálnímu neplnění obchodního plánu. Navíc zhruba v tom roce vzniknul závazek na nákup 12 letadel z úvěrových peněz.

Šimáně o ČSA: Propustit 860 lidí je málo

Ikona

25. srpna 2009 - PRAHA | Propouštění v Českých aeroliniích (ČSA) je otázkou přežití společnosti, plán propustit 860 lidí je však mírný. Pro Hospodářské noviny to uvedl Jiří Šimáně, šéf Unimex Group, která se se společností Travel Service hodlá ucházet o koupi ČSA. Zatím však není vůbec jisté, zda konsorcium těchto společností nabídku na koupi ČSA podá.

Dozorčí rada ČSA schválila úsporná opatření

Ikona

24. srpna 2009 - PRAHA | Dozorčí rada Českých aerolinií (ČSA) schválila v pondělí odpoledne úsporná opatření navržená managementem, včetně propouštění, prodeje části letecké flotily a rušení některých spojů. V pondělí to potvrdil důvěryhodný zdroj obeznámený s výsledky jednání dozorčí rady.

Většina Čechů platí za telefon víc, než je nutné

Ikona

24. srpna 2009 - PRAHA | Téměř 80 procent Čechů platí za své telefonní účty víc, než je nutné; rozdíly jdou až do tisíců korun měsíčně. V pondělí o tom informoval portál Srovnam.cz s odkazem na vlastní šetření. „Mobilní operátoři nabízejí v současnosti přes tři desítky různých tarifů a pro většinu lidí je téměř nemožné se v takové záplavě orientovat.

Podíl operativního leasingu roste

Ikona

24. srpna 2009 - PRAHA | Podle statistik České leasingové a finanční asociace se za první pololetí zvýšil zájem o financování firemních vozových parků operativním leasingem. Zatímco jeho podíl na celkovém leasingu činil v roce 2008 19,7 %, v prvním pololetí roku 2009 tento podíl činí již 26,04 %, uvedla asociace v pondělí.

Stavební spoření: Janota chce příspěvek snížit všem

Ikona

22. srpna 2009 - PRAHA (| Příspěvek na stavební spoření by se od Nového roku mohl snížit o třetinu, ze tří tisíc korun na dva. Píše o tom v sobotním vydání deník MF DNES. Navíc všem střádalům, kterým už smlouvy běží, i těm, kteří do vlaku stavebních spořitelen teprve naskočí. Je to jeden z úsporných návrhů ministra financí Janoty, který předkládá vládě v rámci škrtů v rozpočtu na příští rok.

Banky zmírní postup vůči dlužníkům

Ikona

21. srpna 2009 - PRAHA | Banky začínají být méně tvrdé k dlužníkům. Dosud dlužníka v některých bankách a splátkových firmách negativní záznam v úvěrovém rejstříku při žádosti o půjčku zcela diskvalifikoval, teď bankéři připouštějí, že se pravidla uvolní, uvádí páteční vydání deníku E15.

MF: Daňově odečítat lze i úroky z hypoték v případě opakovaného refinancování

Ikona

18. srpna 2009 - PRAHA | Úroky z hypoték budou daňovým odpočtem i v případě opakovaného refinancování bytových potřeb. Informovalo o tom Ministerstvo financí (MF). Ministerstvo připravilo pokyn týkající se daňového odpočtu úroků z hypoték v případě refinancování kvůli různým interpretacím příslušného ustanovení zákona o daních z příjmů v praxi.

Janota: Česká republika do roku 2015 euro určitě nepřijme

Ikona

16. srpna 2009 - PRAHA | Společnou evropskou měnu Česká republika do roku 2015 určitě nepřijme, bude jí v tom bránit příliš velký podíl rozpočtového schodku na HDP. V nedělním pořadu ČT Otázky Václava Moravce to prohlásil ministr financí Eduard Janota. „My tady mluvíme o tom, že když přijmeme některá razantní opatření, můžeme se v příštích letech dostat na hranici pěti procent HDP.

MFD: Elektřina zlevní, odhady jsou o pět až deset procent

Ikona

14. srpna 2009 - PRAHA | Domácnosti budou příští rok platit za elektřinu méně. Vyplývá to z vývoje ceny elektřiny na pražské energetické burze, kde ji nakupuje energetický kolos ČEZ, a včera to potvrdili také jeho šéfové, píše v pátečním vydání deník MF DNES. Zatím však není jasné, jak velké snížení cen bude.

ČSÚ: HDP ve 2. čtvrtletí mezikvartálně vzrostl o 0,3 %, meziročně o 4,9 % poklesl

Ikona

14. srpna 2009 - PRAHA | Hrubý domácí produkt, očištěný o cenové, sezónní a kalendářní vlivy, byl ve 2. čtvrtletí meziročně nižší o 4,9 %, oproti předchozímu čtvrtletí naopak vzrostl o 0,3 %, vyplývá to z pátečních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Mezikvartální růst vysoce předčil očekávání trhu.

Strana výpisu

... 300 ...