Finance - Český Metropol

Finance

HN : Praha zbytečně vyhazuje desítky milionů korun

Ikona

13. srpna 2009 - PRAHA | Pražská radnice vydává desítky milionů korun na bezvýsledné projekty. Informace přineslo čtvrteční vydání Hospodářských novin. Například třicet milionů utratila za projekt mýtného, které podle českých zákonů nemůže v Praze vzrůst. Téměř devadesát milionů pak stála bezdrátová internetová síť, která neslouží zdarma Pražanům, protože to rovněž zákony nedovolují.

Polovina důchodců má méně než 10 000 Kč

Ikona

8. srpna 2009 - PRAHA | Průměrná starobní penze se letos v Česku přehoupla přes hranici deseti tisíc korun. Nižší důchod má ovšem více než polovina seniorů, píše v sobotním vydání deník Právo. Je to sice méně než v předchozích letech, podle průzkumů se ale i přesto většina lidí domnívá, že penze jsou příliš nízké a nejde s nimi vyžít.

ČNB: HDP české ekonomiky letos propadne o 3,8 procenta

Ikona

6. srpna 2009 - PRAHA | Hrubý domácí produkt (HDP) české ekonomiky letos poklesne o 3,8 procenta, v příštím roce by měl o 0,7 procenta růst, na tiskové konferenci po čtvrtečním jednání ČNB to uvedl guvernér Zdeněk Tůma. Poslední prognóza z května přitom počítala s poklesem o 2,4 procenta.

Povodně způsobily LČR ztráty za tři čtvrtě miliardy korun

Ikona

4. srpna 2009 - PRAHA/HRADEC KRÁLOVÉ | Státní podnik Lesy České republiky (LČR) vyčíslil podle zpřesněných odhadů objem škod způsobených letošními povodněmi na 750 milionů korun. Informoval o tom v úterý mluvčí LČR Michal Kačena. Z uvedené částky činí škody na vodních tocích ve správě LČR 600 milionů korun a 150 milionů korun dosáhly škody na lesní dopravní síti a ostatním majetku.

Obliba plateb kartami v Evropě i v době krize roste

Ikona

4. srpna 2009 - PRAHA | Míra nákupů evropských spotřebitelů pomocí platebních karet MasterCard vzrostla ve druhém čtvrtletí letošního roku meziročně o 7,2 procenta. V úterý o tom informovala společnost MasterCard. „V uplynulém čtvrtletí jsme pokračovali v těsné spolupráci s partnerskými finančními institucemi.

Schodek státního rozpočtu dosáhl ke konci července 76,2 miliardy korun

Ikona

3. srpna 2009 - PRAHA | Podle údajů na účtech vedených v ČNB dosáhly ke konci července celkové příjmy státního rozpočtu 586,8 mld. Kč, celkové výdaje 663,0 mld. Kč a schodek hospodaření 76,2 mld. Kč. Vyplývá to z pondělní zprávy Ministerstva financí (MF) České republiky.

Real Madrid pojistil nohy Cristiana Ronalda na rekordních 100 milionů eur

Ikona

2. srpna 2009 - MADRID (MEDIAFAX) - Vedení fotbalistů Realu Madrid nechalo pojistit nohy své letní posily Cristiana Ronalda na rekordní částku 100 milionů eur. V neděli o tom informoval španělský list El Mundo. Madridský velkoklub se o portugalského reprezentanta obává právem.

Euro na Slovensku přineslo údajně nižší ceny

Ikona

31. července 2009 - BRATISLAVA | Vývoj cen na Slovensku v posledních sedmi měsících nepotvrdil jejich nárůst, podle slovenské správy rezortu financí, která hodnotí dopady eura na slovenskou společnost, je to prý spíše naopak. Informaci v pátek přinesly slovenské Hospodářské noviny

Moravskoslezský kraj uhradil za pacienty na regulačních poplatcích přes 12 milionů korun

Ikona

31. července 2009 - OSTRAVA | Již více než 12 milionů korun uhradil Moravskoslezský kraj od února do května za pacienty na regulačních poplatcích ve svých deseti zdravotnických zařízeních. Údaje za červen ještě nejsou známy, řekla v pátek mluvčí kraje Šárka Vlčková.

Studna českého sportu vysychá, Sazka snížila odvody

Ikona

31. července 2009 - PRAHA | Český sport trpí – za rok 2008 mu loterijní společnost Sazka pošle výrazně méně peněz než v minulých letech. Upozorňují na to páteční Hospodářské noviny (HN) s tím, že sportovní kluby s penězi od Sazky nevystačí už dnes, a za rok to bude ještě horší.

CVVM: Češi se nejvíce obávají snížení sociálních výdajů státu

Ikona

29. července 2009 - PRAHA | Podle Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) se Češi v kontextu ekonomické krize obávají snížení sociálních výdajů státu. Informovalo o tom CVVM ve své středeční tiskové zprávě. Snížení sociálních výdajů státu se v červnu obávalo 57 procent Čechů, což však znamená meziměsíční pokles o jeden procentní bod (pb).

Strana výpisu

... 301