Finance - Český Metropol

Finance

Česká kina ovládl nový Terminator Salvation

Ikona

9. června 2009 - PRAHA | Nejnavštěvovanějším filmem v českých kinech je podle očekávání nový díl Terminátora s podtitulem Salvation, ve které ztvárnil hlavní roli Christian Bale. Informovala o tom Unie filmových distributorů. Akční sci-fi režiséra McG se vyšvihlo krátce po své české premiéře do čela žebříčku a během uplynulého víkendu si jej nenechalo ujít 40 204 diváků, kteří za vstupenky utratili 5 357 153 korun.

ČSÚ: Průměrná mzda v 1. čtvrtletí vzrostla reálně o 1,0 procenta na 22 328 Kč

Ikona

5. června 2009 - PRAHA | V 1. čtvrtletí letošního roku činila průměrná hrubá měsíční nominální mzda na přepočtené počty zaměstnanců v celém národním hospodářství 22 328 Kč, to je meziročně více o 3,1 %, reálná mzda vzrostla o 1,0 %. Vyplývá to z pátečních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Ve druhém tahu Sportky se ve středu hraje o 93 100 000 korun

Ikona

3. června 2009 - PRAHA | Ve druhém tahu Sportky se ve středu hraje o 93 100 000 korun, přičemž 23 100 000 Kč tvoří pohyblivý jackpot a 70 milionů tzv. Jarní prémie, v prvním tahu je potenciální výhra o 11,4 milionu Kč nižší. Vyplývá to z údajů společnosti Sazka. Poslední velká výhra se datuje k neděli 24. května, kdy si výherce ze Středočeského kraje na své konto připsal 35 504 121 korun.

Průzkum: Za nejzkorumpovanější sektory považují Češi veřejnou správu a politické strany

Ikona

3. června 2009 - PRAHA | Až 40 procent Čechů má za to, že nejvíce korupčních praktik probíhá v sektoru veřejné správy, podle 23 procent jsou pak nejvíce úplatné politické strany. Údaje vyplynuly z průzkumu organizace Transparency International (TI) zveřejněného ve středu.

O státní dotace na zateplení může požádat více domácností

Ikona

2. června 2009 - PRAHA | Na peníze z programu na podporu zateplení domů a bytů Zelená úsporám dosáhne větší okruh žadatelů. Dotace dostanou nově lidé, kteří provedli stavební úpravy snižující spotřebu energie na vytápění i před letošním dubnem, sdělilo v úterý Mediafaxu ministerstvo životního prostředí.

Neplatiči dluží městu Cheb více než 160 milionů korun

Ikona

2. června 2009 - CHEB | Chebská radnice má k dnešku pohledávky ve výši 161 milionů korun. Třetinu z toho tvoří dluhy na nájemném, řekla mluvčí města Martina Kuželová. V této částce jsou zahrnuty i nedoplatky, které dlužníci řádně v termínech splácejí. Horší je suma 85 milionů korun, kde už termíny splatnosti prošly. Hlavní část tvoří dluhy na nájemném a službách s ním spojených.

Vláda schválila Českým drahám příspěvek 3,2 miliardy

Ikona

1. června 2009 - PRAHA | Vláda schválila mimořádný příspěvek na ztrátové regionální spoje provozované Českými drahami ve výši 3,2 miliardy korun. Na tiskové konferenci po jednání vlády to v pondělí řekl ministr financí Eduard Janota. Podmínkou dotace, která je podle Janoty součástí vládního protikrizového plánu, je přesné vymezení toho, jakým způsobem se na financování v budoucnu budou podílet samy dráhy a jakým podílem kraje.

General Motors vyhlásila bankrot

Ikona

1. června 2009 - NEW YORK | Americká automobilka General Motors v pondělí podle očekávání vyhlásila bankrot. Informovala o tom v pondělí agentura Reuters. Podle plánu by General Motors měla projít rychlým řízeným bankrotem, který by trval něco mezi 60 až 90 dny. V této době by společnost prošla restrukturalizací, po ní by podnik zůstal téměř zestátněný.

Pražská plynárenská snižuje od července ceny zemního plynu v průměru o sedm procent

Ikona

29. května 2009 - PRAHA | Pražská plynárenská, která zásobuje zemním plynem hlavní město Prahu a příměstské části okresů Praha-východ, Praha-západ a Kladno, snižuje od 1. července prodejní ceny zemního plynu pro domácnosti a maloodběratele v průměru o sedm procent. Společnost o tom informovala v pátek.

CVVM: Na rozhodování politiků mají největší vliv korupce a úplatky

Ikona

18. května 2009 - PRAHA | Na rozhodování politiků mají největší vliv korupce a úplatky, myslí si to 31 procent obyvatel. Zájmovým skupinám a lobby přisuzuje vysoký podíl na verdikty 19 procent lidí, uvádí průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

CVVM: Tři pětiny lidí hodnotí ekonomickou situaci ČR jako špatnou

Ikona

18. května 2009 - PRAHA | Tři pětiny lidí (60 procent) hodnotí ekonomickou situaci v ČR jako špatnou, hodnocení se od loňského června výrazně zhoršilo. V pondělí o tom na základě pravidelného průzkumu informovalo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Strana výpisu

... 304