Finance - Český Metropol

Finance

USA: Prodeje nových automobilů klesly díky konci šrotovného o 23 procent

Ikona

2. října 2009 - NEW YORK | Prodeje nových vozů v USA klesly v září meziročně o 23 procent. Informovala o tom v pátek agentura Reuters.
Prodej osobních a lehkých nákladní automobilů v USA klesnul na 746 tisíc, na čemž se podílelo především ukončení programu šrotovného. Ten přitom během července a srpna pomohl výrobcům prodat až 700 tisíc nových vozů.

Češi se nepoučili, i po krizi zůstává finanční gramotnost nízká

Ikona

1. října 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Češi se nepoučili, i po krizi zůstává finanční gramotnost nízká. Typický Čech je finančně lehkomyslný a pohodlný a i když jde o peníze, řídí se spíše pocity než rozumem - to jsou závěry průzkumu, který zveřejnila ve čtvrtek Československá obchodní banka (ČSOB).

MF: Schodek státního rozpočtu ke konci září (87,3 mld. Kč) je nejhorší od roku 1993

Ikona

1. října 2009 - PRAHA | Schodek státního rozpočtu ke konci září dosáhl 87,3 miliardy korun, což představuje meziroční zhoršení o 97,8 miliardy korun, zároveň se jedná o nejvyšší deficit v období leden až září od roku 1993. Vyplývá to ze čtvrteční zprávy Ministerstva financí (MF) České republiky.

Od čtvrtka je plyn levnější

Ikona

1. října 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Ceny zemního plynu se od čtvrtka snižují. Vyplývá to z dřívějších informací tři největších dodavatelů plynu pro domácnosti v České republice. V průměru o 4,4 procenta snížila cenu plynu Pražská plynárenská, která zásobuje zemním plynem hlavní město a příměstské části okresů Praha-východ, Praha-západ a Kladno.

Travel Service a Unimex nabízejí za ČSA jednu miliardu

Ikona

30. září 2009 - PRAHA | Částku mírně přesahující jednu miliardu korun nabídlo konsorcium firem Travel Service a Unimex na privatizaci Českých aerolinií (ČSA). Informovala o tom ve středu mluvčí Travel Service Vlaďka Dufková. Výši nabídky na odkoupení 91,75 procenta akcií ČSA potvrdilo také ministerstvo financí.

ČNB: Zadlužení domácností u finančních institucí v srpnu vzrostlo na 950,77 miliardy korun

Ikona

30. září 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Zadlužení domácností u bank a finančních institucí v srpnu meziměsíčně vzrostlo z červencových 943 miliard korun na 950,77 miliardy Kč, což představuje zvýšení o 0,82 procenta. Vyplývá to ze středeční informace České národní banky (ČNB).

Na akciích Tatry se dalo za tři dny vydělat až 140 procent

Ikona

26. září 2009 - PRAHA | Česká burza RM-Systém se v minulém týdnu obešla bez výraznějších impulzů, výjimkou však byly akcie kopřivnické Tatry, které během pouhých třech dní zhodnotily o 140 procent. RM-Systém o tom informuje ve své sobotní zprávě. „Po prudkém růstu akciových trhů, který vyvrcholil v průběhu srpna, je září spíše ve znamení očekávání dalšího vývoje.

Exekutorům roste byznys, ale ne zisk

Ikona

25. září 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Výtěžnost exekucí slábne kvůli klesající bonitě dlužníků. Uvádí to páteční vydání deníku E15. Českým exekutorům v meziročním srovnání přibývají zakázky v řádu desítek procent. Jenže ukazatel výtěžnosti, tedy sumy, kterou exekutorská firma inkasuje, už tak optimistický není. Oproti předchozím létům totiž ziskovost exekutorů stagnuje či klesá.

Politici chtějí z ČEZ o deset miliard víc

Ikona

24. září 2009 - PRAHA | Mezi českými politiky sílí názor, že je třeba do státního rozpočtu dostat více peněz z mnohamiliardových zisků energetické jedničky ČEZ. Píší o tom ve čtvrtečním vydání Hospodářské noviny. Firma letos rozdělila akcionářům na dividendách 57 procent svého loňského zisku.

Milionáři rozmnožují svůj majetek i v krizi

Ikona

23. září 2009 - LONDÝN | I přes chaos na finančních trzích, který společnosti zažívají kvůli krizi, rozmnožila většina milionářů své bohatství a očekává, že do konce roku 2010 budou na jejich kontech přibudou prostředky. Informaci ve středu přinesl britský zpravodajský server This is money.

Stát začal tlačit na levnější volání

Ikona

22. září 2009 - BRUSEL, PRAHA | Po opětovné výzvě Evropské komise Český telekomunikační úřad ohlásil, že v příštím roce dvakrát sníží propojovací poplatky, které si mezi sebou platí operátoři za volání do svých sítí. V úterním vydání o tom informují Hospodářské noviny ( HN ).

Strana výpisu

... 297 ...