Zdraví - Český Metropol

Zdraví

Vedení Fakultní nemocnice Ostrava si prohlédlo centrum robotické chirurgie

foto archiv

- Ústí nad Labem | Zástupci vedení Fakultní nemocnice Ostrava v čele s ředitelem MUDr. Evženem Machytkou, Ph.D., zavítali na špičkové pracoviště Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.

Masarykova nemocnice má oddělení klinické imunologie a alergologie

foto KZ a.s.

- Ústí nad Labem | Oddělení klinické imunologie a alergologie (OKIA) je novým pracovištěm Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Rozšířilo tak jejich počet v největší krajské nemocnici na 49 primariátů včetně 11 klinik ustavených ve spolupráci s Fakultou zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.

Česká Lípa podpoří vznik nových ordinací

foto archiv

- Česká Lípa | Nedostatek zubařů, revmatologů, očařů, ale i praktických lékařů pro děti, dorost a dospělé chce řešit město Česká Lípa. Pomůže s financováním nových ordinací v těchto odbornostech, a to až do výše 500 000 korun. Město vypsalo dotační program v částce tři miliony korun.

Celostátní cenu Ď 2018 získal Josef Kočí

foto archiv

- Ústí nad Labem | Mgr. Josef Kočí, DiS., sociální pracovník Rehabilitačního oddělení Krajské zdravotní (KZ), a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, získal za významnou práci pro KZ celostátní cenu Ď 2018 v kategorii cena Ď primáře MUDr. Vladimíra Kozy za podporu a rozvoj zdravotních programů a zdraví.

Krajská zdravotní najíždí na prázdninový provoz

foto archiv

- Ústí nad Labem | Krajská zdravotní, a. s., každoročně během letních měsíců omezuje provoz na některých odděleních svých nemocnic, které pro Ústecký kraj spravuje. Prázdninový provoz se týká zdravotnických pracovišť v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě a Chomutově.

Krajská zdravotní uspořádala 16. Perinatologické dny

foto archiv

- Ústí nad Labem | Gynekologicko-porodnická klinika Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem (FZS UJEP) a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., uspořádala odbornou konferenci 16. Perinatologické dny Ústeckého kraje. Akce proběhla 21. – 22. června 2017 v hotelu Ostrov u Tisé na Ústecku.

Strážníci dostanou příspěvek na bydlení a dopravu

foto archiv

- Praha | Vedení hlavního města Prahy schválilo zavedení příspěvku na bydlení a dopravu ve výši 6 tisíc korun. Zaměstnanci pražské městské policie se tak od září tohoto roku dočkají navýšení svých mezd o 2 až 4 tisíce měsíčně.

Praha podpoří projekt pro lepší péči o zuby školáků

foto archiv

- Praha | Hlavní město Praha pod záštitou radního pro oblast zdravotnictví Radka Lacka ve spolupráci s Českou stomatologickou komorou (ČSK) podporuje aktivity vedoucí k prevenci zubního kazu, zejména u dětí.

Den s Porsche potěšil onkologické pacienty

foto KZ

- Ústí nad Labem | Pro onkologicky nemocné děti a jejich blízké uspořádala Dětská klinika Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., ve spolupráci s občanským sdružením Můj nový život, tradiční akci s názvem „Den s Porsche“.

V Děčíně se dospělá pohotovost od občanů vzdálí, zůstane ale zachována

foto archiv

- Děčín | Krize okolo děčínské dospělé pohotovosti byla zažehnána, pacienti ale budou na pohotovost od července více cestovat. Děčínští praktici uzavřeli s krajem dohodu, ale většina z nich bude pohotovost sloužit ve své ordinaci, podle předem daného rozpisu.

Krajská zdravotní má pneumoonkochirurgické centrum

foto archiv

- Ústí nad Labem | Statut Centra vysoce specializované pneumoonkochirurgické péče (POCH) od Ministerstva zdravotnictví České republiky získala Krajská zdravotní, a. s. – Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o. z. S předpokládanou spádovostí 1 250 000 obyvatel na jedno centrum POCH ústecké pracoviště bude jedním z osmi ustavených v České republice. Stává se tak spádovým nejen pro Ústecký kraj, ale také pro sousedící Karlovarský kraj a Liberecký kraj.

Strana výpisu

6 ...

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

37.1%

 

Ne

37.1%

 

Zlepšuje se to

25.9%