Zdraví - Český Metropol

Zdraví

V sobotu pokračovalo zmírňování epidemie koronaviru a ubylo hospitalizovaných

6. března 2022 - V sobotu přibylo v Česku 4567 potvrzených případů nákaz koronavirem, což bylo téměř o pětinu méně než před týdnem. Dál klesal také počet hospitalizovaných s nemocí covid-19. V sobotu jich bylo 2116, což bylo nejméně od konce ledna. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Znovu se však snížilo také množství provedených testů na koronavirus, takže vzrostl podíl pozitivně testovaných.

Epidemie koronaviru v Ústeckém kraji dál ustupuje

4. března 2022 - Za posledních sedm dní bylo v kraji potvrzeno 4365 nákaz, před týdnem testy prokázaly o 737 případů víc. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. Dál klesá také incidence. Klesají také počty hospitalizovaných pacientů na covidových jednotkách.

Senát chce zrušit monopol na zdravotní pojištění cizinců

3. března 2022 - Monopol společnosti Pojišťovna VZP na zdravotní pojištění cizinců, který loni prosadila Sněmovna v předvolebním složení, by měl být podle Senátu zrušen. Horní parlamentní komora dnes doporučila také zdvojnásobit minimální limit pojistného plnění v případě cizinců s dlouhodobým pobytem v Česku. Návrh nyní posoudí vláda a poslanci.

Nemocnice v Ústeckém kraji se obávají odlivu personálu ukrajinské národnosti

1. března 2022 - Na druhou stranu chtějí Ukrajině pomoci a chápou ty, kteří se rozhodnou do své rodné země vrátit. Podle vyjádření zástupců zdravotnických zařízení by však šlo o velkou komplikaci. Řekli to dnes ČTK.

Akutní psychiatrická péče se s ústupem pandemie covidu vrací do normálu

1. března 2022 - Během pandemie byla část lůžek na psychiatrických odděleních nemocnic převedena na covidová nebo byl personál přesouván na jiná oddělení. Zhruba třetina pacientů, kteří vyhledají akutní psychiatrickou péči, zůstává hospitalizovaných. Ostatní jsou odesíláni do ambulancí, které jsou ale přetížené a jejich kapacita nedostačuje. V tiskové zprávě o tom dnes informovali zástupci Psychiatrické společnosti České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně.

Očkovací centrum v Praze na Chodově po 7 měsících ukončilo provoz

Zdroj: Wikipedia

28. února 2022 - Očkovací centrum v pražské obchodním domě na Chodově po sedmi měsících ukončilo provoz. Poslední zájemce o vakcínu proti covidu-19 naočkovalo dnes večer, od pondělí zůstane uzavřeno. Na twitteru o tom informoval Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který centrum provozoval.

Psycholožka: Zprávy z Ukrajiny mohou děti děsit jako dřív covid-19

Zdroj: Wikipedia

25. února 2022 - Záplava informací o útoku Ruska na Ukrajinu může v dětech vyvolávat strach, dospělí by jim proto vše měli vysvětlovat tak, aby jim dodali pocit bezpečí. ČTK to řekla Gabriela Dymešová z Katedry psychologie Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy a členka České asociace pro psychoterapii. Situace je podle ní z psychologického hlediska podobná jako při vypuknutí covidové epidemie. Doporučovala by, aby rodiče děti zprávami nezahlcovali. Školám podle ní současné dění nabízí možnost probrat v občanské či mediální výchově, co je to mediální psychologická válka.

Covid v Libereckém kraji je dál na ústupu, za týden přibylo 2805 případů

Zdroj: Wikipedia

25. února 2022 - V Libereckém kraji za předchozích sedm dnů přibylo 2805 nově potvrzených případů koronaviru, o týden dříve jich bylo 4323. Epidemie v kraji slábne poslední tři týdny, maximem bylo 10.279 případů za sedm dnů na přelomu ledna a února. vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Od 1. března budou zrušena omezení počtu lidí na hromadných akcích

Zdroj: Flickr

24. února 2022 - Od 1. března budou zrušena omezení počtu lidí na všech hromadných akcích. Rozhodla o tom vláda, po jejím jednání to novinářům řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Ke 13. březnu by také mělo skončit testování ve zdravotnických zařízeních a sociálních službách. Ke stejnému datu bude povinné nošení respirátorů v MHD, zdravotnických a sociálních zařízeních, na většině ostatních míst by povinnost měla být zrušena.

Válek: Brzy by mohla skončit povinnost nosit respirátor na hromadných akcích

23. února 2022 - Povinnost nosit respirátor by mohla nejdříve skončit zřejmě pro hromadné akce či třeba diváky na sportovních utkáních, později v MHD a nejpozději asi ve zdravotnických zařízeních a domovech pro seniory. Plán postupného odkládání respirátorů dnes ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) představí vládě. Řekl to při příchodu na jednání.

V Plzni soudí muže, jenž tvrdil, že nepodáním ivermektinu lékaři zabíjí pacienty

Ilustrační foto

23. února 2022 - Z šíření poplašné zprávy se dnes začne u plzeňského soudu zpovídat třiašedesátiletý muž, který loni na jaře obviňoval lékaře a zdravotníky fakultní nemocnice v Plzni, že nechávají umírat covidové pacienty, protože jim nechtějí podávat přípravky ivermektin a isoprinosin. Muž natáčel video na covidovém oddělení nemocnice a domáhal se tam, aby lékaři tento přípravek podali jeho vážně nemocné matce. Více než tříhodinový pořad umístil na internet. Protože se žalovaného skutku podle policie dopustil v době nouzového stavu, hrozí mu až osmileté vězení.

Strana výpisu

5 ...