Zdraví - Český Metropol

Zdraví

Liberecký kraj přidá zdravotnické záchranné službě dalších 27 mil.Kč na provoz

Zdroj: Wikimedia

15. prosince 2021 - Dalších bezmála 27 milionů korun musí Liberecký kraj přidat na provoz zdravotnické záchranné služby, jinak by skončila ve ztrátě. Náklady záchranářů zvýšil koronavirus, ale hlavně desetiprocentní růst mezd, který však peníze od pojišťoven nepokryly.

Problémy s linkovými autobusy na Teplicku trvají, řidiči jsou v karanténě

15. prosince 2021 - Cestující na Teplicku se nadále potýkají s výpadky některých autobusových spojů či s jejich zpožděním. Linkové autobusy tam zajišťuje od začátku prosince společnost ČSAD Slaný. Předsedkyně představenstva skupiny ICOM Transport, pod kterou společnost patří, Kateřina Kratochvílová dnes ČTK řekla, že hodně řidičů zajišťujících dopravní obslužnost v okrese Teplice je v karanténě kvůli koronaviru. Podle kraje se situace nelepší, například dnes nevyjelo 96 spojů. ČTK o tom informovala mluvčí kraje Magdalena Fraňková.

Ústavní soud ve středu vyhlásí, jak rozhodl o pandemickém zák

14. prosince 2021 - Ústavní soud (ÚS) ve středu vyhlásí, jak rozhodl o návrhu na zrušení pandemického zákona, případně některých jeho částí. Podnět vzešel od skupiny 22 senátorů za STAN, Piráty a ODS. Zpochybňují jednak proceduru přijetí zákona, jednak některé jeho součásti, konkrétně jde o přiměřenost přijímaných opatření a způsob, jakým norma omezuje náhradu škody způsobené opatřeními.

Počet obyvatel Ústeckého kraje se za tři čtvrtletí snížil o 5240 lidí

13. prosince 2021 - Počet obyvatel Ústeckého kraje za tři čtvrtletí klesl o 5240 na 811.764. Jde o nejvyšší pokles v celé ČR. Za devět měsíců, během nichž pokračovala epidemie koronaviru, více lidí zemřelo, než se jich narodilo. Stěhováním ubylo 2487 osob. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Laboratoř oficiálně potvrdila šest případů varianty omikron na jižní Moravě

12. prosince 2021 - Laboratoř dnes oficiálně potvrdila šest případů varianty koronaviru omikron na jižní Moravě. Jihomoravští hygienici mají nahlášeno sedmé podezření na omikron, na potvrzení se čeká. ČTK to řekla ředitelka protiepidemického odboru jihomoravské hygienické stanice Renata Ciupek. Vzorky zkoumala Národní referenční laboratoř pro chřipku a nechřipkové viry Státního zdravotního ústavu v Praze. V ČR je tak potvrzeno celkem osm případů varianty omikron.

Ministerstvo zdravotnictví navrhne prodloužení pandemického zákona

9. prosince 2021 - Ministerstvo zdravotnictví chce prodloužit pandemický zákon, příští týden pošle novelu do připomínkového řízení. Bez novely by pandemický zákon v únoru příštího roku skončil. Na on-line tiskové konferenci to dnes řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Návrh novely chce ministerstvo v pátek probrat také s AntiCovid týmem budoucí vládní koalice, kterou tvoří ODS, KDU-ČSL, TOP 09, Piráti a STAN.

V Ústeckém kraji bude rozhodnutí o prodloužení vánočních prázdnin na ředitelích

7. prosince 2021 - V Ústeckém kraji bude rozhodnutí o prodloužení vánočních prázdnin pouze na ředitelích škol. Žádné doporučení nebude dávat kraj ani města. Situace ohledně nakažených dětí a učitelů se liší škola od školy. Někde už neměli v pondělí žádné záchyty pozitivně testovaných žáků.

Policisté v Praze zjistili desítky porušení zavírací doby provozoven

Zdroj: Wikimedia

5. prosince 2021 - Pražští policisté zkontrolovali za páteční a sobotní noc stovky provozoven po celém hlavním městě. Zaměřili se na dodržování zavírací doby. V restauracích, barech a klubech zjistili desítky porušení vládních protikoronavirových opatření. ČTK to řekla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Václav Klaus při procházce v Krkonoších uklouzl a zlomil si kotník

Zdroj: Wikimedia

5. prosince 2021 - Bývalý prezident Václav Klaus o víkendu uklouzl na zledovatělé cestě v Krkonoších a zlomil si kotník. Informaci, kterou dnes přinesl server Blesk.cz, potvrdil ČTK Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Po ošetření ve Fakultní nemocnici Bulovka bude osmdesátiletý exprezident podle něj zřejmě nějakou dobu chodit o berlích.

Pojišťovny připravily další bonifikace na podporu očkování proti covidu

3. prosince 2021 - Praktičtí lékaři dostanou od zdravotních pojišťoven 500 korun, pokud naočkují pacienty proti covidu v jejich domácím prostředí. Pojišťovny poskytnou paušální úhrady očkovacím centrům, které budou otevřené 12 hodin a sedm dní v týdnu. Do vakcinace se mohou zapojit i ambulantní specialisté, pojišťovny jim výkony uhradí. Novinářům to dnes při návštěvě O2 areny řekl ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Zdeněk Kabátek. Podle něj se na těchto opatřeních shodli zástupci všech zdravotních pojišťoven.

Platnost očkovacích certifikátů se od ledna zkrátí na devět měsíců

2. prosince 2021 - Platnost očkovacích certifikátů proti covidu se od ledna 2022 zkrátí na devět měsíců. Pro prodloužení platnosti je nutné, aby se lidé nechali očkovat posilující dávkou. Pokud si ji nenechají dát, certifikát jim po devíti měsících přestane platit. Na on-line tiskové konferenci to dnes řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Strana výpisu

10 ...