Zdraví - Český Metropol

Zdraví

Polovina lidí nedá do sportu ani korunu ročně, pětina přes 3000 Kč

5. dubna 2022 - Polovina lidí nedá do sportu ani korunu ročně, naopak zhruba pětina i více než 3000 korun. O výsledcích průzkumu, který si nechala zpracovat loni v listopadu společností ppm factum research, dnes Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) informovala v tiskové zprávě. V důsledku epidemie covidu-19, kdy byla zavřena či omezena i některá sportoviště, zaznamenala VZP pokles žádostí o příspěvek na sport téměř o polovinu.

Na hubení potkanů použijí letos pražští deratizátoři 13.500 kilogramů návnady

5. dubna 2022 - Pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) v dubnu začali s pravidelnou deratizací stokové sítě. Na hubení potkanů a dalších myšovitých hlodavců použijí 13.500 kilogramů návnady, kterou rozmístí ve stokách. Stejné množství přípravku na hubení potkanů PVK použily i v loňském roce. Deratizace bude trvat do října, sdělil dnes ČTK mluvčí PVK Tomáš Mrázek.

SÚKL zaplatí 14,5 mil. Kč firmě, která připravila systém e-receptu

2. dubna 2022 - Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) uzavřel soudní smír s firmou Tronevia, která připravila původní systém elektronických receptů. ČTK to zjistila z justiční databáze InfoSoud. Mluvčí SÚKL Klára Brunclíková na dotaz ČTK sdělila, že obsahem smíru bylo finanční vyrovnání téměř 14,5 milionu korun. Současný systém e-receptů funguje na novém řešení, které lékový ústav začal budovat po těchto sporech.

ÚS dnes vyjasní, zda operace zůstane podmínkou úřední změny pohlaví

31. března 2022 - Ústavní soud (ÚS) dnes vyjasní, zda operace zůstane podmínkou úřední změny pohlaví. Oznámí, jak rozhodl o návrzích na zrušení několika pasáží v občanském zákoníku a zákonech o specifických zdravotních službách a evidenci obyvatel.

Vláda bude jednat o reakci na migraci z Ukrajiny i rostoucí ceny

Zdroj: Wikimedia

30. března 2022 - Vláda se dnes bude zabývat plánem na zjednodušení zaměstnávání zdravotníků z Ukrajiny. Probere také úpravu pravidel pro nošení roušek v hromadné dopravě tak, aby se povinnost vztahovala na všechny děti nad šest let, tedy i děti z Ukrajiny, dosud platí od zahájení školní docházky. Po úterním schválení žádosti o prodloužení nouzového stavu Sněmovnou by vláda měla vyhlásit, že tento nástroj krizového řízení bude platit další dva měsíce. Jinak by nouzový stav vyhlášený kvůli vlně uprchlíků z Ukrajiny napadené ruskými vojsky skončil v neděli 3. dubna.

V úterý opět zpomalilo šíření koronaviru, přibylo 8915 nakažených

30. března 2022 - V úterý přibylo v Česku 8915 potvrzených případů nákazy koronavirem, což bylo znovu o 15 procent méně než před týdnem. Dále také ubývalo hospitalizovaných s nemocí covid-19. Oproti předchozímu úterý klesl jejich počet o pětinu na 1839, z nichž 94 bylo ve vážném stavu. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. V úterý se znovu snížil i počet testovaných. Podíl pozitivně testovaných na počtu provedených testů na koronavirus však přesto oproti předchozímu týdnu klesl.

Vrtulník záchranné služby Ústeckého kraje létá nejčastěji k nehodám

Autor: David Modrý, www.zachrannasluzba.cz

30. března 2022 - Letecká záchranná služba (LZS) Ústeckého kraje loni vzlétla pomáhat ve 429 případech, rok předtím se uskutečnilo o 30 letů víc. Počet zásahů pandemie koronaviru neovlivnila, transport pacientů do jiných krajů pak zajišťovala policejní a armádní letecká služba. Posádka ústecké helikoptéry nejčastěji pomáhá u dopravních nehod. ČTK to řekl mluvčí krajských záchranářů Prokop Voleník.

Premiér Fiala měl pozitivní test na covid, týden bude v izolaci

Zdroj: Wikimedia

29. března 2022 - Premiér Petr Fiala (ODS) měl dnes ráno pozitivní test na covid-19 a čeká ho sedmidenní izolace. Předseda vlády to dnes uvedl na sociálních sítích. K pracovnímu programu se chce vrátit co nejdříve to bude možné, alespoň prostřednictvím práce z domova. Strakova akademie ruší program, který předseda vlády může absolvovat pouze osobně, řekl ČTK mluvčí kabinetu Václav Smolka.

Horolezec Jaroš ukázal nohy

Radek Jaroš a Jiří Paroulek

25. března 2022 - Nejznámější český horolezec Radek Jaroš už zase září optimismem a energií. V sobotu se vrátil z dovolené a zároveň rehabilitačního pobytu na Kanárských ostrovech, kde si užíval nejen jarního slunce, ale také aktivních pěších i cyklo výletů.

Na Homolce zavedli pacientovi nový typ bezdrátového kardiostimulátoru

Zdroj: Wikipedia

25. března 2022 - Lékaři Nemocnice Na Homolce v Praze zavedli pacientovi na začátku února nový typ bezdrátového kardiostimulátoru, takzvaný dvoudutinový stimulátor, který se implantuje do srdeční komory a síně. Dosud se tyto bezdrátové přístroje omezovaly na jednodutinovou stimulaci, zaváděly se buď do pravé komory, nebo síně. Novou technologii už má 21 pacientů. ČTK o tom informovali zástupci nemocnice.

Pro uprchlíky z Ukrajiny se otevřely nové ambulance v Mostě a Ústí

23. března 2022 - Speciálně pro uprchlíky z Ukrajiny se otevřely nové ambulance v nemocnicích v Ústí nad Labem a v Mostě. Jinde občany Ukrajiny ošetřují v rámci urgentních příjmů či odborných ambulancí. ČTK o tom dnes informovala Krajská zdravotní, pod niž většina nemocnic v kraji spadá. Přes krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině prošlo podle hasičů více než 8000 uprchlíků ze země zasažené válčeným konfliktem.

Strana výpisu

3 ...