Politika - Český Metropol

Politika

ČSSD nechce přijmout Janotův balíček jako celek

Ikona

23. září 2009 - PRAHA | Sociální demokracie požaduje, aby se v Poslanecké sněmovně přijaly k zákonům v rámci Janotova balíčku pozměňovací návrhy. Ve středu to oznámil místopředseda strany Bohuslav Sobotka. ČSSD tvrdí, že úsporný balíček, který má pomoci snížit deficit státního rozpočtu ve výši 230 miliard korun je nevyvážený a pro sociální demokracii nepřijatelný.

Topolánek: Pokud nebude balíček schválen jako celek, na atentátu na ekonomiku se podílet nebudeme

Ikona

23. září 2009 - PRAHA | Pokud nebude na čtvrtečním jednání poslanecké sněmovny vládní záchranný balíček projednáván jako celek, nebudeme se na tomto atentátu na českou ekonomiku podílet. Na Pátém finančním fóru Zlaté koruny to v úterý prohlásil expremiér Mirek Topolánek (ODS).

Soukup: Zubovou jsem odstřihl. Chtěli se mě zbavit

Ikona

23. září 2009 - PRAHA | Podnikatel Jaromír Soukup tvrdí, že přestal financovat kampaň Olgy Zubové a její Demokratické strany zelených (DSZ) proto, že se ho část strany údajně chtěla zbavit. O další verzi, jak mohlo dojít k rozžehnání DSZ s bohatým mecenášem, informují středeční Lidové noviny (LN).

Lidé z politiků nejvíce důvěřují prezidentovi, nejméně sněmovně

Ikona

21. září 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Lidé z politiků nejvíce důvěřují prezidentovi, nejméně pak Poslanecké sněmovně. Více než tři pětiny občanů nejsou spokojeny se současnou politickou situací v zemi, přinesly v pondělí zveřejněné výsledky průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Zeman: Nebudu kandidovat do sněmovny, mám dost vysoký důchod

Ikona

20. září 2009 - PRAHA | Bývalý premiér Miloš Zeman nebude kandidovat do Poslanecké sněmovny, má prý dost vysoký důchod, a tak to nepotřebuje. Zeman však hodlá podporovat zkušené komunální politiky, řekl to v nedělním pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

Janota chce snížit platy ústavních činitelů až o 20 procent

Ikona

20. září 2009 - PRAHA | Ministr financí Eduard Janota chce na pondělním zasedání vlády navrhnout snížení platů ústavních činitelů až o dvacet procent. V neděli to agentuře Mediafax potvrdil mluvčí ministerstva financí Ondřej Jakob. „Snížení platů ústavních činitelů až o dvacet procent budeme na pondělním zasedání vlády prosazovat.

Premiér Fischer slíbil vypracování dalšího balíku protikrizových opatření

Ikona

20. září 2009 - PRAHA | Podle předsedy Odborového svazu KOVO Josefa Středuly slíbil odborům a zaměstnavatelům premiér Jan Fischer zpracování dalšího balíku východisek z ekonomické krize. Šéf odborů to řekl v nedělním pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

ODS poprvé kývla na milionářskou daň

Ikona

19. září 2009 - PRAHA | Občanští demokraté vůbec poprvé prolomili jedno ze svých největších ekonomických tabu. Připustili, že by kvůli současné ekonomické krizi přistoupili k zavedení tzv. milionářské daně, píší v sobotním vydání Lidové noviny. Listu to potvrdil hlavní ekonomický expert strany Martin Kocourek.

Fischer nespojí Janotův balíček s hlasováním o důvěře

Ikona

17. září 2009 - PRAHA | Premiér Jan Fischer nespojí úsporný balíček navržený ministrem financí Janotou s hlasováním o důvěře, protože jej sněmovna projedná v legislativní nouzi. "Co se týče rozpočtu, znovu jsme se shodli, že budeme hledat cestu mezi 160 a 170 miliardami schodku," sdělil premiér ve čtvrtek po jednání s prezidentem Václavem Klausem.

Expremiér Zeman zvažuje založení nové strany

Ikona

17. září 2009 - PRAHA | Expremiér Miloš Zeman zvažuje návrat do politiky prostřednictvím nové strany. Zeman prozradil, že uvažuje o názvu Strana práv občanů a že nyní s přáteli zvažuje, kdy s novou stranou vyrukovat, píše ve svém čtvrtečním vydání deník Právo.

Obama volal Fischerovi: Radar u vás stavět nebudeme

Ikona

17. září 2009 - WASHINGTON | Americká vláda údajně odloží plány na vybudování systému protiraketové obrany v České republice a Polsku vzhledem k tomu, že program Íránu na výrobu střel dlouhého doletu nepostupuje tak rychle, jak se předpokládalo. Ve čtvrtek o tom informuje deník The Wall Street Journal.

Strana výpisu

... 772 ...