Politika - Český Metropol

Politika

Topolánek: Pecina by měl rezignovat

Ikona

1. října 2009 - PRAHA | Mirek Topolánek kritizoval ve čtvrtek ministra vnitra Martina Pecinu za politizaci rezortu ministerstva vnitra, jeho činnost podle Topolánka ohrožuje reformy nastartované předchozí vládou. "Budeme proto večer zvažovat požadavek na jeho odvolání z funkce pro jeho nekompetentnost, porušování zákonů a politizacI resortu," uvedl šéf ODS.

Poslanci dali zelenou přímé volbě prezidenta

Ikona

1. října 2009 - PRAHA | Sněmovna poslala ve čtvrtek do dalšího kola projednávání návrh sociálně demokratických poslanců na přímou volbu prezidenta. Normu bude nyní projednávat ústavně-právní výbor sněmovny. Návrh ČSSD na přímou volbu hlavy státu předpokládá, že lidé by měli možnost nominovat své kandidáty, pokud by pro něj sehnali 10 tisíc podpisů.

Nejvyšší soud: Okresní státní zastupitelství v Přerově porušilo zákon v kauze Čunek

Ikona

1. října 2009 - BRNO | Nejvyšší soud v Brně ve čtvrtek rozhodl, že byl porušen zákon ve věci zamítnutí stížnosti proti zahájení trestního stíhání v neprospěch Jiřího Čunka a Petra Hurty Okresním státním zastupitelstvím v Přerově. Návrh podala ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová ve prospěch i neprospěch obou stran.

Rozhořčený Gordon Brown odešel z televizního studia během natáčení

Ikona

30. září 2009 - LONDÝN | Britský premiér Gordon Brown odešel ve středu z televizního studia během vysílání kvůli ostré výměně názorů s moderátory. Informoval o tom deník Telegraph. Brown poskytoval několik televizních rozhovorů za sebou, přičemž v každém z nich dostal prakticky stejné nepříjemné otázky týkající se jeho osoby, jeho vlády a odklonu listu The Sun od labouristů.

Předseda ÚS Pavel Rychetský je soudcem zpravodajem návrhu na posouzení Lisabonské smlouvy

Ikona

30. září 2009 - BRNO | Soudcem zpravodajem při projednávání návrhu na posouzení Lisabonské smlouvy je předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Informoval o tom generální sekretář ÚS Tomáš Langášek. Podle harmonogramu měl tuto funkci původně zastávat soudce Jiří Mucha, který je ale na několikatýdenní dovolené.

Moc bych si přál, abyste přispěli ke kultivaci politiky, vzkázal Klaus politickým vězňům

Ikona

30. září 2009 - PRAHA | Prezident České republiky Václav Klaus vyjádřil ve středu přání, aby bývalí političtí vězni z dob komunistické totality přispěli ke kultivaci české politické scény. Klaus to řekl ve středu na konferenci Konfederace politických vězňů na Pražském hradě.

Poslanci zakázali privatizaci ruzyňského letiště

Ikona

30. září 2009 - PRAHA | Poslanci při středečním jednání schválili ve třetím čtení návrh zákona z pera ČSSD, který zakazuje privatizaci Letiště Praha.
"Chtěl bych poukázat na to, že ve většině zemí Evropské unie jsou velká letiště a letiště v hlavních městech ve vlastnictví buď státu, nebo obcí, zkrátka ve vlastnictví veřejného sektoru," obhajoval Bohuslav Sobotka.

Potíže s lobbisty neřeší jen Česko

Ikona

30. září 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Čeští poslanci projednají návrh zákona o regulaci lobbingu. Zkrotit lobbbisty chtělo v rámci svého půlročního předsedání Radě Evropské unie i Švédsko, nakonec to ale nevyšlo, připomíná středeční Právo. Po evropských institucích se volně pohybuje až 20 tisíc lobbistů.

Topolánek spojil svou politickou budoucnost s Lisabonem

Ikona

29. září 2009 - PRAHA | Předseda ODS Mirek Topolánek po úterním jednání s předsedou Evropské komise José Manuelem Barrosem prohlásil, že pokud prezident Václav Klaus nepodepíše Lisabonskou smlouvu, tak šéf občanských demokratů odejde z politiky.

ČSSD navrhne obnovení komise ke kauze Morava a Krakatice

Ikona

29. září 2009 - PRAHA | Místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka v úterý uvedl, že sociální demokraté budou usilovat o obnovu vyšetřovací komise ke kauze Morava a komise Krakatice. Obě komise by měli začít fungovat do řádných voleb a měly by přinést výsledky, uvedl Sobotka.

Senátoři podali k Ústavnímu soudu již druhou ústavní stížnost na Lisabonskou smlouvu

Ikona

29. září 2009 - BRNO | Senátoři, především z ODS, podali k Ústavnímu soudu již druhou ústavní stížnost na Lisabonskou smlouvu. Dokument zatím prošel oběma parlamentními komorami a čeká na podpis prezidenta, Česko patří spolu s Irskem mezi dvě poslední země EU, které smlouvu neratifikovaly.

Strana výpisu

... 770 ...