Film - Český Metropol

Film

Druzí Transformers pronikli do dvacítky nejúspěšnějších filmů všech dob

Ikona

8. srpna 2009 - LOS ANGELES | Akční snímek Transformers: Pomsta poražených již celosvětově utržil 814 milionů dolarů a stal se tak 20. nejúspěšnějším filmem v celé historii kinematografie. Informaci v sobotu uvedl americký server Boxofficemojo.com.

Hřebejkův Nestyda bude mít mezinárodní premiéru na festivalu v Torontu

Ikona

8. srpna 2009 - TORONTO | Torontský filmový festival v září uvede v mezinárodní premiéře komedii Nestyda od Jana Hřebejka. Informaci v sobotu zveřejnily internetové stránky festivalu. Pořadatelé festivalu Nestydu zařadili do nesoutěžní programové sekce Contemporary World Cinema, která kanadským divákům zprostředkuje pohled na tendence v současné světové kinematografii.

Režiséra Menzela napadli v Dubrovníku během natáčení

Ikona

7. srpna 2009 - ZÁHŘEB | Český oscarový režisér Jiří Menzel byl napaden před restaurací v Dubrovníku, kde natáčel dokument o Chorvatsku, informuje chorvatský deník Slobodna Dalmacija. Majiteli podniku, který s natáčením nesouhlasil, se totiž nelíbilo, že jméno restaurace bylo vynecháno ze záběru.

Ridley Scott připravuje adaptaci sci-fi románu Konec civilizace s Leonardem DiCapriem

Ikona

6. srpna 2009 - LOS ANGELES | Příštím projektem amerického režiséra Ridleyho Scotta bude adaptace románu Aldouse Huxleyho, v němž si zahraje Leonardo DiCaprio. Ve čtvrtek o tom informoval americký server The Hollywood Reporter. Scott by adaptací jednoho z nejvýznamnějších děl světové sci-fi literatury rád navázal na svůj kultovní film Blade Runner z roku 1982.

Jennifer Anistonová si zahraje ve snímku Goree Girls

Ikona

5. srpna 2009 - LOS ANGELES | Americká herečka Jennifer Anistonová přijala nabídku na ztvárnění hlavní ženské role v připravovaném filmu Goree Girls, který bude inspirovaný skutečnými událostmi. Informoval o tom ve středu server Variety. Film se bude odehrávat ve 40. letech minulého století a bude pojednávat o dívčí country kapele, kterou tvořily ženy v texaské věznici.

Sam Worthington nahradí Toma Cruise ve filmu The Tourist

Ikona

4. srpna 2009 - LOS ANGELES | Australský herec Sam Worthington ztvární hlavní mužskou roli v chystaném filmu The Tourist místo původně obsazeného Toma Cruise. Informoval o tom v úterý server Aceshowbiz. Tom Cruise se o tento projekt zajímal již od minulého roku, ale nakonec dal přednost novému a dosud nepojmenovanému snímku režiséra Jamese Mangolda.

Marhoulův válečný snímek Tobruk kandiduje na Evropskou filmovou cenu

Ikona

4. srpna 2009 - PRAHA | Film režiséra Václava Marhoula Tobruk vybrala Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) v tajném hlasování jako kandidáta do letošního ročníku soutěže o Evropské filmové ceny. Informaci v úterý přinesl server iHNed.cz.

Rob Marshall se zřejmě ujme režie čtvrtého pokračování Pirátů z Karibiku

Ikona

3. srpna 2009 - LOS ANGELES | Americký režisér Rob Marshall bude s největší pravděpodobností režírovat čtvrté pokračování úspěšné série Piráti z Karibiku. Filmový tvůrce v současné době podstupuje poslední jednání se společností Walt Disney Pictures, informoval o tom v pondělí server Variety.

Americký herec Mark Wahlberg se oženil

Ikona

2. srpna 2009 - LOS ANGELES | Herec, producent a bývalý rapper Mark Wahlberg se v sobotu v katolickém kostelu Good Shepherd v americkém Beverly Hills oženil se svojí dlouholetou přítelkyní a modelkou Rheou Durhamovou. Informoval o tom v neděli server magazínu People.

Russell Crowe si zahraje v remaku francouzského thrilleru Pour elle

Ikona

30. července 2009 - LOS ANGELES | Australský herec Russell Crowe podstupuje poslední jednání s tvůrci, kteří připravují natáčení snímku The Next Three Days, jenž bude remakem francouzského thrilleru Pour elle. Informovala o tom ve čtvrtek agentura Reuters.

V Austrálii začalo natáčení třetího pokračování Letopisů Narnie

Ikona

29. července 2009 - QUEENSLAND | Režisér Michael Apted zahájil v australském Queenslandu natáčení třetího dílu filmové fantasy ságy Letopisy Narnie s podtitulem Plavba Jitřního poutníka. Ve středu o tom informoval americký server ACE Showbiz.

Strana výpisu

... 74 ...