Film - Český Metropol

Film

Nicolas Cage se vrací do kin v thrilleru Proroctví

Ikona

15. července 2009 - PRAHA | Americký herec Nicolas Cage ztvárnil v mysteriózním thrilleru Proroctví profesora, který rozluští číselnou řadu v 50 let starém rukopisu. Film režiséra Alexe Proyase ve středu představila distribuční společnost SPI, která jej 30. července uvede do českých kin.

Režisér Troška svůj nový film Doktor od Jezera hrochů pojede natáčet i do Afriky

Ikona

15. července 2009 - PRAHA | V pražských Malešicích padla 14. července první klapka filmu Doktor od Jezera hrochů, který vzniká v režii Zdeňka Trošky podle stejnojmenné knihy Miloslava Švandrlíka. Kromě České republiky se bude točit i v africké Keni, ve středu o tom informovala PR manažerka Dana Voláková.

Cohenova komedie Brüno boduje v amerických kinech

Ikona

13. července 2009 - LOS ANGELES | Nejnavštěvovanějším filmem uplynulého víkendu byla v americké distribuci komedie Brüno se Sachou Baronem Cohenem v hlavní roli. V pondělí o tom informovala agentura Reuters.

MFF: Na závěrečný ceremoniál karlovarského festivalu přijíždějí hosté

Ikona

11. července 2009 - KARLOVY VARY | Přípravy na sobotní závěrečný ceremoniál jsou v plném proudu a k Velkému sále hotelu Thermal přijíždějí první hosté. Na očekávaném galavečeru budou vyhlášeni vítězové 44. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Jako první k hotelu Thermal 20 minut před 18. hodinou přijel výkonný ředitel festivalu Kryštof Mucha, moderátor Marek Eben a členové hlavní poroty.

MFF: Karlovarský filmový festival dnes vyhlásí své vítěze

Ikona

11. července 2009 - KARLOVY VARY | Ve Velkém sále hotelu Thermal budou v sobotu vyhlášeni vítězové 44. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Na slavnostní ceremoniál dorazí i herec a režisér John Malkovich. Dříve, než bude zveřejněn držitel hlavní festivalové trofeje v podobě Křišťálového globu, své ceny udělí nestatutární poroty.

MFF: Antonio Banderas dorazil na karlovarský festival

Ikona

10. července 2009 - KARLOVY VARY | Na karlovarský festival ve čtvrtek přijela jedna z největších filmových hvězd letošního ročníku, Antonio Banderas. Herec a režisér se španělskými kořeny do Karlových Varů dorazil po 13. hodině. Banderas se festivalovému publiku představí v pátek ve 21.30 hodin, kdy ve Velkém sále hotelu Thermal převezme z rukou Jiřího Bartošky Cenu prezidenta festivalu.

MFF: Na festival dorazil herec Roy Marsden s producentkou Hillary Bevan Jonesovou

Ikona

10. července 2009 - KARLOVY VARY | Ke Grandhotelu Pupp dorazil v pátek britský herec Roy Marsden se svou manželkou, producentkou Hillary Bevan Jonesovou. Oba se v sobotu zúčastní závěrečného ceremoniálu karlovarského festivalu.

Zemřel tvůrce večerníčků Josef Lamka

Ikona

10. července 2009 - PRAHA | Ve věku 77 let zemřel v pondělí 6. července výtvarník, scénárista, režiséra a animátor Josef Lamka, který se proslavil tvorbou večerníčků. V pátek o tom informoval mluvčí České televize Ladislav Šticha.

MFF: Divácké anketě stále vévodí komedie Na velikosti záleží

Ikona

9. července 2009 - KARLOVY VARY | V divácké anketě, ve které mají možnost hlasovat návštěvníci karlovarského festivalu, vítězí koprodukční snímek Na velikosti záleží. Film získal hodnocení 1, 09 bodu a stále vede průběžné pořadí. Největší divácký úspěch zaznamenala doposud komedie Na velikosti záleží, která vznikla v koprodukci Německa, Izraele a Francie.

MFF: Na festivalu bude uveden nový Jarmuschův film Hranice ovládání

Ikona

9. července 2009 - KARLOVY VARY | Na mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech mohou příznivci americké nezávislé tvorby zhlédnout ve čtvrtek nejnovější film režiséra Jima Jarmusche s názvem Hranice ovládání. Snímek se bude promítat od 23 hodin ve Velkém sále hotelu Thermal.

MFF: Při natáčení hororu T.M.A. panovala temná atmosféra, prozradil režisér Juraj Herz

Ikona

8. července 2009 - KARLOVY VARY | Režisér Juraj Herz vyprávěl na středeční tiskové konferenci o svém novém hororovém filmu T.M.A. Na mezinárodní filmový festival do Karlových Varů přijeli v rámci premiéry také herci Lenka Krobotová, Ivan Franěk i Andrej Hryc.

Strana výpisu

... 76