Film - Český Metropol

Film

MFF KARLOVY VARY: Na filmový festival přijede herec Antonio Banderas

Ikona

23. června 2009 - KARLOVY VARY | Herec Antonio Banderas přijede v červenci na filmový festival v Karlových Varech s manželkou, herečkou Melanií Griffithovou, aby zde převzal Cenu prezidenta festivalu. Na úterní tiskové konferenci v Praze to oznámili organizátoři festivalu.

V českých kinech vítězí komediální snímek Hannah Montana

Ikona

22. června 2009 - PRAHA | Snímek režiséra Petera Chelsoma v titulní roli s Miley Cyrusovou je v čele statistiky návštěvnosti českých kin a stal se divácky nejpřitažlivějším filmem uplynulého víkendu. V pondělí o tom informovala Unie filmových distributorů.

Herečka Meryl Streepová oslaví v pondělí 60. narozeniny

Ikona

20. června 2009 - LOS ANGELES| Americká herečka Meryl Streepová oslaví v pondělí 22. června své 60. narozeniny. Proslavila se mimo jiné filmy Kramerová vs. Kramer, Sophiina volba, Vzpomínky na Afriku, Madisonské mosty, Hodiny a je dvojnásobnou držitelkou Oscara. Filmová a divadelní herečka Mary Louise "Meryl" Streepová se narodila v americkém státě New Jersey.

Roboti Transformers se vrací do kin

Ikona

19. června 2009 - PRAHA| Režisér Michael Bay vrací na filmové plátno akční dobrodružství robotů měnících se v auta. Pokračování diváckého hitu Transformers s podtitulem Pomsta poražených v pátek představila distribuční společnost Bontonfilm, která jej 25. června uvede do českých kin.

Leonardo DiCaprio ztvární v novém filmu hráče pokeru

Ikona

16. června 2009 - LOS ANGELES | Hollywoodský herec Leonardo DiCaprio se objeví v novém, dosud nepojmenovaném filmu, který zavede diváky do světa karetní hry poker. Informovala o tom v úterý agentura Reuters. Filmové studio Paramount začíná pracovat na projektu, jehož autory jsou scenáristé Brian Koppelman a David Levien. Toto tvůrčí duo debutovalo na poli celovečerního filmu dramatem Hráči, který natočil v roce 1998 režisér John Dahl.

Na obrazovku televize Prima se o prázdninách vrátí seriál Letiště

Ikona

12. června 2009 - PRAHA | V rámci letního vysílacího schématu vrátí televize Prima na obrazovky seriál Letiště. V pátek o tom informovala mluvčí televize Jana Kocová. Seriál Letiště bude Prima vysílat pravidelně každé úterý a čtvrtek od 20 hodin. První díl diváci uvidí v úterý 23. června.

Zfilmovaný příběh Jiřího Kajínka bude polemikou o jeho nevině

Ikona

11. června 2009 - PRAHA | Příběh Jiřího Kajínka, který se proslavil útěkem z mírovské věznice, se dočká filmové adaptace, v níž bude režisér Petr Jákl polemizovat o jeho nevině. Informaci uvedli tvůrci filmu Kajínek na čtvrteční tiskové konferenci v Praze. Jákl o realizaci filmu Kajínek usiloval čtyři roky, během nichž se scénář s nejslavnějším českým vězněm v hlavní roli dočkal značných změn.

V amerických kinech bodovala komedie Pařba ve Vegas

Ikona

7. června 2009 - LOS ANGELES | Komedie Pařba ve Vegas zaznamenala v amerických kinech během premiérového dne tržby ve výši 16,5 milionu dolarů a ovládla tak místní žebříček návštěvnosti. V neděli o tom informoval americký magazín Variety. Tržby komedie Pařba ve Vegas jsou pro studio Warner Bros příjemným překvapením.

Pierce Brosnan si zahraje v dramatu Remember Me

Ikona

4. června 2009 - LOS ANGELES | Irský herec Pierce Brosnan přijal roli otce hlavního hrdiny v chystaném filmovém dramatu s názvem Remember Me, které režíruje Allen Coulter. Informoval o tom ve čtvrtek server Variety. Herecký ansámbl rozšíří vedle Brosnana také Chris Cooper nebo hvězda úspěšného televizního seriálu Ztraceni Australanka Emilie de Ravinová.

Herečku Sigourney Weaverovou čeká natáčení dvou komedií

Ikona

4. června 2009 - LOS ANGELES | Známá americká herečka Sigourney Weaverová, která se proslavila rolí Ellen Ripleyové ve sci-fi sérii Vetřelec, si zahraje hned ve dvou připravovaných komediích nazvaných Paul a You Again. Informoval o tom ve čtvrtek server Variety.

Medvídek Pú se vrátí na filmové plátno

Ikona

2. června 2009 - LOS ANGELES | Hollywoodské studio Walt Disney připravuje nové celovečerní dobrodružství animovaného hrdiny Medvídka Pú. V úterý o tom informovala agentura Reuters. Nový film, v němž se objeví Medvídek Pú a jeho přátelé ze Stokorcového lesa, by měl do kin dorazit na jaře roku 2011.

Strana výpisu

... 78