Film - Český Metropol

Film

Představitel Harryho Pottera Daniel Radcliffe by se rád stal režisérem

Ikona

28. července 2009 - LONDÝN | Britský herec Daniel Radcliffe, který se proslavil filmovou rolí čarodějnického učně Harryho Pottera ve filmových adaptacích knih J. K. Rowlingové, touží po režisérské dráze. Informoval o tom v úterý server Contactmusic

Nabídku českých kin zpestří francouzský film Ricky

Ikona

28. července 2009 - PRAHA | Francouzský režisér Francois Ozon svůj nejnovější film Ricky obohatil o fantasy prvek. Snímek v úterý představila distribuční společnost Hollywood Classic Entertainment, která jej 6. srpna uvede do českých kin.

Divácký hit z Karlových Varů Na velikosti záleží dorazí do českých kin

Ikona

27. července 2009 - PRAHA | Izraelská komedie Na velikosti záleží, která letos na karlovarském festivalu získala Cenu diváků, bude do konce roku uvedena v českých kinech. V pondělí o tom informovala Ivana Košuličová z distribuční společnosti CinemArt.

Zájem o nového Harryho Pottera v USA po týdnu značně poklesl

Ikona

27. července 2009 - LOS ANGELES | Víkendová návštěvnost filmu Harry Potter a Princ dvojí krve v USA po týdnu poklesla o 61,5 procenta. Informaci v pondělí uvedl americký server Boxofficemojo.com. Šesté pokračování fantasy ságy o čaroději Harrym Potterovi minulý týden lámalo rekordy návštěvnosti a v kinech zaznamenalo nejlepší start z celé série.

Slavné Hoštice zavzpomínaly na Slunce, seno…

Ikona

23. července 2009 - HOŠTICE U VOLYNĚ | Na slavné košilaté komedie Slunce, seno zavzpomínali první červencový víkend tisíce lidí v Hošticích u Volyně, kde se převážně natáčely. Letos si místní rodák a režisér Zdeněk Troška připomenul 25. let od doby, kdy první ze série trilogií Slunce, seno, jahody vešel do kin.

Polsko-český film Operace Dunaj tragikomicky nahlíží na okupaci Československa

Ikona

21. července 2009 - KARLOVY VARY | Polský režisér Jacek Glomb natočil koprodukční tragikomedii Operace Dunaj o invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa v srpnu roku 1968. Polsko-český snímek v úterý představila distribuční společnost Bontonfilm, která jej 23. července uvede do kin.

Sandra Bullocková se vrací v romantické komedii Návrh

Ikona

21. července 2009 - PRAHA | Titulní roli v romantické komedii Návrh ztvárnila hollywoodská herečka Sandra Bullocková. Film režisérky Anne Fletcherové v úterý představila distribuční společnost Falcon, která jej 27. srpna uvede do českých kin.

V amerických kinech je nejnavštěvovanější snímek Harry Potter a Princ dvojí krve

Ikona

19. července 2009 - LOS ANGELES | Američtí diváci v kinech nejvíce navštěvují šesté pokračování filmu o čarodějnickém učni s názvem Harry Potter a Princ dvojí krve. Podle nedělních informací serveru Ew.com se v pátek prodaly vstupenky za 26,8 milionu dolarů a snímek má celkem na kontě za tři dny od svého uvedení 107 milionů dolarů.

Brad Pitt a Angelina Jolie se objeví v pokračování filmu Mr. & Mrs. Smith

Ikona

17. července 2009 - LOS ANGELES | Hollywoodský herecký pár Brad Pitt a Angelina Jolie si zopakuje role nájemných vrahů v pokračování akčního snímku Mr. & Mrs. Smith. V pátek o tom informoval americký server ACE Showbiz. Oba herci projevili o pokračování divácky úspěšného filmu velký zájem a oslovili scenáristu Simona Kinberga, aby na Mr. & Mrs. Smith navázal novým příběhem.

Do kin míří komedie Vdaná snoubenka s Umou Thurmanovou a Colinem Firthem

Ikona

16. července 2009 - PRAHA | Romantická komedie Vdaná snoubenka láká diváky na herecké představitele hlavních rolí Umu Thurmanovou a Colina Firtha. Snímek režiséra Griffina Dunneho ve čtvrtek představila distribuční společnost Palace Pictures, která jej 23. července uvede do českých kin.

Šestý Harry Potter zaznamenal v amerických kinech rekordní start

Ikona

16. července 2009 - LOS ANGELES | Film Harry Potter a Princ dvojí krve, který je šestým pokračováním populární fantasy ságy, zaznamenal v USA během středečních půlnočních projekcí rekordní tržby ve výši 22, 2 milionu dolarů. Ve čtvrtek o tom informovala agentura Reuters.

Strana výpisu

... 75