Film - Český Metropol

Film

Zdravotní stav hospitalizované herečky Jiráskové se o víkendu zlepšil

Ikona

27. září 2009 - PRAHA | Zdravotní stav herečky Jiřiny Jiráskové, která je od minulého víkendu hospitalizována ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, se mírně zlepšil. V neděli o tom informovala mluvčí nemocnice Petra Pekařová. "Stav paní Jiráskové se za posledních 24 hodin zlepšil.

Drama Protektor bude za Českou republiku usilovat o Oscara

Ikona

24. září 2009 - PRAHA | Českou kinematografii bude v klání o Oscara za nejlepší cizojazyčný film reprezentovat drama Protektor režiséra Marka Najbrta. Informovala o tom Michaela Kunešová z České filmové a televizní akademie. Protektora vybrali z 29 českých a koprodukčních snímků, jejichž premiéra se uskutečnila v rozmezí od 1. října 2008 do 30. září 2009.

Tomáš Vorel si v komedii Ulovit miliardáře utahuje z politiky, policie i médií

Ikona

22. září 2009 - PRAHA | Režisér Tomáš Vorel v komedii Ulovit miliardáře vypráví o zkorumpované české společnosti, v níž se vzájemně prolíná politická scéna s policií a médii. Vorel svůj nový film, který dorazí 1. října do kin, představil na úterní novinářské projekci v Praze.

Česká kina ovládl animovaný snímek G-Force

Ikona

22. září 2009 - PRAHA | V čele žebříčku nejnavštěvovanějších filmů v českých kinech se aktuálně ocitl animovaný rodinný film G-Force, který vstoupil do domácí distribuce minulý čtvrtek. Agenturu Mediafax o tom informovala Unie filmových distributorů. Rodinná komedie je určena pro všechny generace filmových diváků a během víkendu ji navštívilo 29 266 diváků.

Ceny Emmy získaly opět seriály 30 Rock a Mad Men

Ikona

21. září 2009 - LOS ANGELES | Hlavní kategorie amerických televizních cen Emmy ovládly stejně jako loni seriály 30 Rock a Mad Men. V pondělí o tom informovala agentura Reuters. Satirický seriál 30 Rock z produkce stanice NBC byl s 22 nominacemi hlavním favoritem 61. ročníku cen Emmy.

V Česku začal vysílat dětský Disney Channel

Ikona

19. září 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Od sobotního rána je prostřednictvím kabelového a satelitního vysílání možné naladit televizní kanál pro děti Disney Channel. V programové nabídce nahradil Jetix. Jde o první program známého amerického zábavního koncernu pod svoji značkou u nás.

V americkém Los Angeles proběhne slavnostní udílení televizních cen Emmy

Ikona

19. září 2009 - LOS ANGELES | Již 61. ročník slavnostního udílení televizních cen Emmy Awards 2009 se uskuteční v neděli v Nokia Theatre v americkém Los Angeles. Informaci poskytly oficiální stránky Emmy Awards. Mezi největší favority letošního ročníku patří seriály Mad Men a 30 Rock. Do nominací se dostaly také seriály Dr. House, Tudorovci či Ztraceni.

Martin Mareček varuje v dokumentu Auto*Mat před dopravním kolapsem v Praze

Ikona

17. září 2009 - PRAHA | Dokumentarista Martin Mareček ve svém novém filmu Auto*Mat hravým způsobem pojednává o dopravních problémech velkoměsta. Režisér svůj snímek, který dorazí 24. srpna do kin, představil na čtvrteční novinářské projekci. Snímek s podtitulem Zítra vstanu a změním svoje město vznikal časosběrným způsobem šest let.

Koprodukční drama Lištičky přichází do českých kin

Ikona

17. září 2009 - PRAHA | V domácích kinech má ve čtvrtek premiéru snímek Lištičky režisérky Miry Fornay, který vznikl v koprodukci České republiky, Slovenska a Irska. Informace o filmu poskytla distribuční společnost Bontonfilm. Lištičky měly světovou premiéru na 66. ročníku mezinárodního filmového festivalu v Benátkách.

Zemřel herec Patrick Swayze

Ikona

15. září 2009 - LOS ANGELES | Americký herec Partick Swayze zemřel v pondělí ve věku 57 let na rakovinu slinivky. Informuje o tom v úterý agentura Reuters. Rakovina byla Swayzemu diagnostikována v lednu roku 2008. V rozhovoru z ledna letošního roku uvedl, že mu už pravděpodobně nezbývají více než dva roky života.

Na plátna českých kin míří snímek Bílá smrt

Ikona

14. září 2009 - PRAHA | Americký thriller Bílá smrt bude mít v českých kinech premiéru 1. října. Na pondělní novinářské projekci o tom informovali zástupci distribuční společnosti Warner Bros. Entertainment. Příběh filmu, který natočil režisér Dominic Sena, se odehrává v Antarktidě.

Strana výpisu

... 72 ...