Film - Český Metropol

Film

Herec Ashton Kutcher se ve filmu Samec objeví v roli notorického svůdníka

Ikona

3. prosince 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Americký snímek Samec, v němž hlavní roli ztvárnil Ashton Kutcher, dorazí na plátna českých kin 10. prosince. Informaci uvedli na čtvrteční novinářské projekci v pražském kině Atlas zástupci distribuční společnosti Bioscop. Lehká komedie vypráví o notorickém svůdníkovi, který si vybírá zkušenější partnerky.

Českou Shooting Star pro rok 2010 se stane herec Kryštof Hádek

Ikona

2. prosince 2009 - PRAHA | Mladý český herec Kryštof Hádek se bude prezentovat jako jeden z deseti evropských hereckých talentů na 60. mezinárodním filmovém festivalu v Berlíně. Informovala o tom ve středu česká zástupkyně v European Film Promotion Jana Černíková. Porotci vybírali z 21 nominací, které navrhli členové European Film Promotion.

V českých kinech dominuje hororová romance Twilight Saga: Nový měsíc

Ikona

1. prosince 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Na vrcholu žebříčku nejnavštěvovanějších snímků uplynulého víkendu se podle očekávání ocitla romance Twilight Saga: Nový měsíc, která navazuje na úspěšný snímek Stmívání. Informace přinesla Unie filmových distributorů. Snímek si nenechalo ujít 72 749 diváků a jeho aktuální tržby činí 8 736 293 korun.

Prahu čeká slavnostní premiéra filmu 3 sezóny v pekle

Ikona

25. listopadu 2009 - PRAHA | Premiéra snímku režiséra Tomáše Mašína 3 sezóny v pekle se uskuteční ve středu 25. listopadu od 19 hodin ve Village Cinemas Anděl v Praze. Agenturu Mediafax informovala Alice Rychlinková ze společnosti Falcon. Po slavnostní premiéře bude následovat stylová party v prostorách kavárny Obecní dům.

Nejnavštěvovanějším titulem v českých kinech je katastrofický film 2012

Ikona

24. listopadu 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Diváci v českých kinech během víkendu nejvíce vyhledávali americký katastrofický velkofilm 2012 režiséra Roberta Emmericha. Informaci v úterý uvedla Unie filmových distributorů. Katastrofickou podívanou o konci světa, který má podle mayského kalendáře nastat již v roce 2012, navštívilo 33 637 diváků.

Česká kina ovládnul katastrofický film 2012

Ikona

17. listopadu 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Diváci v českých kinech během víkendu nejvíce vyhledávali premiérově uvedený americký katastrofický velkofilm 2012 režiséra Roberta Emmericha. Informaci v úterý uvedla Unie filmových distributorů. Katastrofickou podívanou o konci světa, který má podle mayského kalendáře nastat již v roce 2012, navštívilo 70 508 diváků.

Nový český film Zemský ráj to napohled nahlíží na život před listopadovým převratem

Ikona

16. listopadu 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Nová tragikomedie Zemský ráj to napohled v režii Ireny Pavláskové ukazuje, v jakých podmínkách žila česká společnost v období normalizace. Film, který na pondělní projekci představila distribuční společnost Bontonfilm, zamíří do domácí distribuce 19. listopadu.

Do českých kin dorazí film Vánoční koleda s Jimem Carreyem

Ikona

16. listopadu 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Filmovou nabídku českých kin obohatí americký animovaný rodinný snímek Vánoční koleda. Na pondělní novinářské projekci v pražském Village Cinemas Anděl to sdělili zástupci společnosti Falcon, která 19. listopadu uvede film do domácí distribuce.

Profesionálky na Femina Filmu

Ikona

10. listopadu 2009 - ÚSTÍ NAD LABEM | Filmy, které vytvořily ženy a filmy natočené o ženách představil jubilejní pátý ročník Mezinárodního festivalu filmů - Femina Film 5. až 9. listopadu v Ústí nad Labem. Podtitul názvu Profesionálky se stal zároveň tématem doprovodných programů a napovídal o tom, na co se pořadatelé v letošním ročníku zaměřili především.

Nominacím na evropské filmové ceny vévodí snímky Prorok, Milionář z chatrče a Bílá stuha

Ikona

7. listopadu 2009 - SEVILLA | Na festivalu ve španělské Seville byly v sobotu vyhlášeny nominace na Evropské filmové ceny. Největší šanci na ocenění má francouzský kriminální thriller Prorok, britské drama Milionář z chatrče a snímek Bílá stuha od rakouského režiséra Michaela Hanekeho.

Tři pražská kina uvedou dokument Občan Havel ve čtyřhodinové verzi

Ikona

7. listopadu 2009 - PRAHA | Diváci budou moci od 10. listopadu v pražských kinech Aero, Světozor a Bio Oko zhlédnout speciální čtyřhodinovou verzi dokumentárního filmu Občan Havel, v níž se objeví dosud nezveřejněné scény. V sobotu dopoledne o tom za pořadatele informoval Jiří Šebesta.

Strana výpisu

... 70 ...