Film - Český Metropol

Film

Do tuzemských kin míří animovaná komedie Planeta 51

Ikona

6. ledna 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Animovaný snímek s názvem Planeta 51 zhlédnou čeští diváci na plátnech kin od 14. ledna. Informaci uvedli na středeční novinářské projekci v pražském kině Evald zástupci distribuční společnosti Intersonic. Zelení obyvatelé Planety 51 jsou hlavními hrdiny nové animované komedie, která vznikla v koprodukci Velké Británie a Španělska.

Herec Sylvester Stallone se zranil při natáčení

Ikona

6. ledna 2010 - Sylvester Stallone, hollywoodská akční hvězda si poranila šíji během natáčení nového snímku nazvaného The Expendables. Herec se poté podrobil operaci, informoval o tom server magazínu FHM. Třiašedesátiletý Stallone natáčel akční scénu spolu s hvězdou wrestlingu Stevem Austinem. Ta však měla pro herce závažné následky v podobě operace, při níž mu lékaři umístili na poraněný krční obratel kovovou destičku.

Herec Vince Vaughn se oženil

Ikona

5. ledna 2010 - CHICAGO | Herec Vince Vaughn začal nový rok svatbou, 2. ledna 2010 si vzal za ženu svoji kanadskou přítelkyni Kylu Weberovou. Informaci uvedl v úterý internetový server Contactmusic. Herec požádal svou přítelkyni o ruku minulý rok na svatého Valentýna. Pár pozval na svatbu, která proběhla v Chicagu ve Spojených státech amerických jen nejbližší přátelé a rodinu.

Nejdražší snímek historie Avatar má rekordní zisky

Ikona

4. ledna 2010 - LOS ANGELES | Snímek Avatar režiséra Jamese Camerona za necelé tři týdny od jeho uvedení do kin ve Spojených státech amerických stihl vydělat 352 milionů dolarů. Informaci uvedl v pondělí internetový server Contactmusic. Za třetí týden v kinech na přelomu roku 2009 a 2010 hlásily americké pokladny zisk z prodeje vstupenek na 3D snímek Avatar přes 68 milionů dolarů.

Sci-fi snímek Avatar je nejvíc navštěvovaným filmem v českých kinech

Ikona

22. prosince 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Americký dobrodružný sci-fi thriller Avatar od režiséra Jamese Camerona se stal nejvyhledávanějším filmem v českých kinech během uplynulého víkendu. Informaci přinesla v úterý Unie filmových distributorů. Avatar, jehož děj se odehrává ve vzdálené budoucnosti, během premiérového víkendu navštívilo 111 329 diváků, kteří za vstupenky zaplatili 17 888 524 korun.

V kině Lucerna proběhne premiéra nového filmu Kawasakiho růže režiséra Jana Hřebejka

Ikona

21. prosince 2009 - PRAHA | Pražské kino Lucerna bude v pondělí hostit od 19 hodin slavnostní premiéru nejnovějšího filmového počinu režiséra Jana Hřebejka s názvem Kawasakiho růže. Agenturu Mediafax o tom informoval Petr Slavík z distribuční společnosti Bontonfilm. V centru příběhu je čtyřicetiletý televizní zvukař Luděk Joska.

James Cameron dostal hvězdu na hollywoodském chodníku slávy

Ikona

19. prosince 2009 - LOS ANGELES | Režisér snímků Titanic a Avatar James Cameron se může od pátku pochlubit svou vlastní hvězdou na hollywoodském chodníku slávy. Informaci uvedla v sobotu televize Sky News. Režisérovi se dostalo tohoto ocenění v den, kdy jeho nejnovější snímek Avatar vstoupil do amerických kin. Odhalení Cameronovy hvězdy sledovalo více jak 200 přihlížejících.

Snímek Lítám v tom získal šest nominací na Zlaté globy

Ikona

15. prosince 2009 - LOS ANGELES | Snímek Lítám v tom režiséra Jasona Reitmana získal v úterý šest nominací na Zlaté globy. Informovala o tom v úterý agentura Reuters. Film do českých kin dorazí až 11. března 2010 a titulní role ztvárnili George Clooney, Vera Farmigaová, Anna Kendricková, Jason Bateman a další.

Českým kinům stále vévodí hororová romance Twilight Saga: Nový měsíc

Ikona

15. prosince 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Na vrcholu žebříčku nejnavštěvovanějších snímků uplynulého víkendu se podle očekávání ocitla romance Twilight Saga: Nový měsíc, která navazuje na úspěšný snímek Stmívání. Informace přinesla Unie filmových distributorů. Snímek si o víkendu nenechalo ujít 36 694 diváků, kteří za vstupenky zaplatili 1 868 025 korun.

Film Tři oříšky pro Popelku míří po 35 letech do německých kin

Ikona

6. prosince 2009 - BERLÍN | Tradiční česká pohádka Tři oříšky pro Popelku bude oficiálně uvedena v neděli v berlínském kině Babylon, kde měla východoněmeckou premiéru v roce 1974. Informaci přinesl server ČT24. Populární pohádka se nebude promítat pouze v Berlíně, ale i v dalších německých městech.

V amerických kinech boduje snímek The Blind Side

Ikona

6. prosince 2009 - LOS ANGELES | Nejnavštěvovanějším snímkem v americké distribuci se stalo v pátek drama The Blind Side, ve kterém ztvárnila hlavní roli Sandra Bullocková. Informoval o tom server Variety. Sportovní drama The Blind Side, jehož tržby činily 6,8 milionu dolarů, přilákalo v pátek do kin více diváků než hororová romance Twilight sága: Nový měsíc.

Strana výpisu

... 69 ...