Film - Český Metropol

Film

MFF: Herec John Malkovich přijel do Prahy

Ikona

7. července 2009 - PRAHA | Vzácný host 44. ročníku mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, americký herec, režisér a producent John Malkovich, přijel v úterý po 15. hodině do Prahy. Informovala o tom mluvčí festivalu Uljana Donátová.

MFF: Snímek El Paso režiséra Zdeňka Tyce soutěží v sekci Na východ od Západu

Ikona

7. července 2009 - KARLOVY VARY | Česká kinematografie letos nemá na mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech svého zástupce v hlavní soutěži, ale v sekci Na východ od Západu. V Městském divadle zhlédnou diváci a porota v úterý od 17 hodin české drama El Paso, které natočil režisér Zdeněk Tyc.

V amerických kinech vítězí snímky Doba ledová 3 a Transformers

Ikona

6. července 2009 - LOS ANGELES | Nejnavštěvovanějšími filmy uplynulého víkendu v amerických kinech s celkovým ziskem 42,5 milionu dolarů z prodeje vstupenek se shodně staly Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů a Transformers: Pomsta poražených. Informoval o tom v pondělí server Foxnews.com.

MFF: Festival představí soutěžní filmy ze Slovenska, Itálie a Německa

Ikona

6. července 2009 - KARLOVY VARY | Karlovarský festival v pondělí uvede další tři snímky usilující o Křišťálový globus. Jedná se o slovenské drama Pokoj v duši, italskou komedii Za všechno může Jidáš a německý film Whisky s vodkou. Slovenský režisér Vladimír Balko ve filmu Pokoj v duši vypráví o muži, který se po propuštění z vězení snaží o návrat do běžného života.

MFF: Producentka Claudie Ossardová uvede francouzský snímek Ricky

6. července 2009 - KARLOVY VARY | Francouzská producentka Claudie Ossardová má na mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech ihned dvě důležité funkce. Je prezidentkou letošní hlavní poroty a v pondělí ji čeká představení nového snímku režiséra Françoise Ozona s názvem Ricky.

MFF: Hlavní soutěžní sekce pokračuje filmy Villa Amalia a Dvacet

Ikona

5. července 2009 - KARLOVY VARY (MEDIAFAX) - Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech uvede v neděli dva soutěžní filmy. Jedná se o francouzský snímek Villa Amalia a íránské drama Dvacet. Francouzský snímek Villa Amalia v Karlových Varech uvede slavná herečka Isabelle Huppertová. Ta na festivalu převezme také Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

MFF: Miloš Forman uvede světovou premiéru svého filmu Dobře placená procházka

Ikona

4. července 2009 - KARLOVY VARY | Režisér Miloš Forman představí v sobotu na karlovarském festivalu ve světové premiéře svůj nový film Dobře placená procházka. Jedná se o filmovou adaptaci stejnojmenné divadelní hry Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra. Dobře placená procházka byla v divadelní podobě poprvé uvedena v Semaforu před 44 lety.

MFF: O Křišťálový globus usiluje v Karlových Varech 14 filmů

Ikona

3. července 2009 - KARLOVY VARY | Do hlavní soutěžní sekce 44. ročníku mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, který začíná v pátek, bylo letos zařazeno 14 snímků. Filmy Anděl u moře, Potlesk a Sviňky budou na festivalu uvedeny ve světové premiéře, ostatní tituly se poprvé představí publiku mimo zemi svého vzniku.

Nejvýdělečnější herečkou je podle magazínu Forbes Angelina Jolie

Ikona

2. července 2009 - NEW YORK | Na vrcholu aktuálního žebříčku finančně nejúspěšnějších hereček, který zveřejnil magazín Forbes, se s 27 miliony dolary umístila Angelina Jolie. Ve čtvrtek o tom informovala agentura Reuters. Angelině Jolie za uplynulých 12 měsíců největší příjem zajistilo účinkování v akčním filmu Wanted.

Do kin dorazí akční film Únos vlaku 1 2 3 s Travoltou a Washingtonem

Ikona

30. června 2009 - PRAHA | Hlavní role v akčním filmu Únos vlaku 1 2 3, který pojednává o přepadení newyorského metra, ztvárnil John Travolta a Denzel Washington. Snímek režiséra Tonyho Scotta v úterý představila distribuční společnost Falcon, která jej 13. srpna uvede do českých kin.

Troška začne natáčet film podle Švandrlíka, příští rok plánuje komedii a pohádku

Ikona

24. června 2009 - HOŠTICE | Režisér Zdeněk Troška připravuje tři filmové projekty. Jak ve středu sdělil, už za tři týdny začne natáčet snímek Doktor od Jezera hrochů, jenž by měl vznikat částečně i v Africe a na příští rok plánuje netradiční komedii a pohádku.

Strana výpisu

... 77