Charita - Český Metropol

Charita

Zisk z nového alba Boba Dylana poputuje na charitu

Ikona

27. srpna 2009 - LOS ANGELES | Americký folkový zpěvák Bob Dylan vydá v říjnu své historicky první vánoční album, jehož výtěžek bude určen pro charitu. Informovala o tom ve čtvrtek agentura Reuters. Dylanovo nejnovější album nazvané Christmas in the Heart se objeví na hudebním trhu 13. října.

Winton Train

Ikona

18. srpna 2009 - PRAHA | Mimořádná slavnostní akce se uskuteční poslední prázdninový den v pantheonu Národního Muzea v Praze. V předvečer odjezdu historického vlaku Winton Train z Prahy do Londýna pořádá nezisková organizace Winton Train, o.p.s., ojedinělé setkání Wintonových dětí s osobnostmi kulturního a politického života a s vítězi studentských soutěží.

Svět si poprvé připomene obětavost humanitárních pracovníků

Ikona

12. srpna 2009 - PRAHA | Svět si poprvé připomene obětavost humanitárních pracovníků. Na 19. srpna připadá Světový humanitární den, který vyhlásilo Valné shromáždění Organizace spojených národů, aby tak poděkovalo lidem, kteří neváhají obětovat sami sebe pro druhé.
Datum 19. srpna přitom nebylo zvoleno náhodně.

Dům světla v Praze slaví desáté narozeniny

Ikona

11. srpna 2009 - PRAHA | Desáté narozeniny slaví v úterý pražský Dům světla, centrum pro nemocné HIV/AIDS. Poradnu v Karlíně od té doby navštívilo téměř 13 tisíc lidí. Dům světla provádí více než polovinu anonymních testů (60 procent) z celé České republiky. Centrum slouží nejen pro nemocné, ale i pro jejich přátele a členy rodin.

OSN zastavuje lety s potravinami a léky do Afriky, docházejí jí peníze

Ikona

31. července 2009 - ŘÍM | Světový potravinový program OSN (WFP) nemá dostatek peněz na lety s potravinovou a zdravotnickou pomocí do Afriky. Během několika příštích týdnů je proto bude muset zastavit, píše v pátek agentura Reuters. Humanitární letecká služba OSN (UNHAS) bude muset do 15. srpna ukončit leteckou dopravu personálu a pomoci do uprchlických táborů v Čadu.

Armáda nasadila na likvidaci následků povodní přes osm tisíc vojáků

Ikona

29. července 2009 - PRAHA | Na likvidaci škod způsobených letošními záplavami nasadila česká armáda 8020 vojáků a postavila dvanáct provizorních mostů. Ve středu o tom informovala Olga Haladová z ministerstva obrany. Armáda pomáhá v oblastech, které byly povodněmi nejvíce zasaženy, už čtyřiatřicet dní.

Hejtmanka Plzeňského kraje Milada Emmerová chystá Cenu lidskosti

Ikona

26. července 2009 - PLZEŇ | Hejtmanka Plzeňského kraje Milada Emmerová (ČSSD) vyhlásila „Cenu lidskosti“. Oceněn bude mimořádný skutek, který se odehrál v letošním roce na území Plzeňského kraje, informoval René Zeithaml, vedoucí oddělení mediální komunikace kraje.

Přispějte i vy na Konto Povodně Děčínsko

Ikona

24. července 2009 - DĚČÍN | Ministerstvo vnitra ČR rozhodlo na žádost Ústeckého kraje o zřízení veřejné sbírky, jejíž prostřednictvím mohou všichni občané nebo podniky a další potenciální dárci přispět na Konto Povodně Děčínsko. Konto Povodně Děčínsko, číslo účtu 2222 99 22/0800 (Česká spořitelna a.s.).

Hejtman zahájí Noc s hvězdami na hradě Houska

Ikona

23. července 2009 - HOUSKA |Hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler převzal záštitu nad letošním 11. ročníkem benefiční akce Noc s hvězdami, která se uskuteční v sobotu 1. srpna od 18 hodin na Hradě Houska. „Liberecký kraj pravidelně podporuje takové kulturní akce, které přispívají k rozvoji cestovního ruchu v našem regionu,“ uvedl hejtman, který Noc s hvězdami osobně zahájí.

Od pondělí je možné přispívat na povodňovou sbírku

Ikona

6. července 2009 - OLOMOUCKÝ KRAJ | Od pondělí je možné přispívat na pomoc oblastem Olomouckého kraje postiženým povodněmi. Finanční sbírku vyhlásil Olomoucký kraj, uvedl mluvčí krajského úřadu Ivo Heger. Zřízení sbírky navrhl hejtman Martin Tesařík (ČSSD). „Osobně garantuji, že každá koruna ze sbírky doputuje na ta správná místa,“ řekl hejtman.

Nový Jičín má linku, na níž lze nabízet pomoc postiženým záplavami

Ikona

26. června 2009 - OSTRVAVA | Města, firmy i různé instituce nabízejí obcím a městům na Novojičínsku postiženým záplavami nejrůznější pomoc. Nový Jičín proto už má speciální kontaktní linku, kam mohou své nabídky volat, řekl v pátek mluvčí Nového Jičína Josef Gabzdyl.

Strana výpisu

... 26