Charita - Český Metropol

Charita

ZEMĚTŘESENÍ V CHILE: EU přislíbila tři miliony eur okamžité pomoci

Ikona

28. února 2010 - BRUSEL | Evropská unie v neděli prohlásila, že je připravena poskytnout tři miliony eur (77,9 milionu korun) jako okamžitou pomoc Chile zasaženému zemětřesením. Informoval o tom portál deníku Deutsche Welle. Předseda Evropské komise José Manuel Barroso oznámil, že unie má v úmyslu udělat co možná nejvíce na pomoc latinskoamerickému státu.

Hvězdy nazpívaly pro Haiti novou verzi "We Are The World"

Ikona

2. února 2010 - HOLLYWOOD | Desítky zpěváků, rapperů a herců se setkaly v nahrávacím studiu v Hollywoodu, aby nazpívaly novou verzi písně "We Are The World" pro oběti ničivého zemětřesení na Haiti. Informuje o tom v úterý agentura Reuters. "Každý nechal svoje ego za dveřmi a panuje tady úžasná spolupráce," popsal atmosféru během pondělního nahrávání tenorista Josh Groban.

Manželé Gatesovi slíbili deset miliard dolarů na vývoj vakcíny pro děti z třetího světa

Ikona

29. ledna 2010 - DAVOS | Manželé Bill a Melinda Gatesovi slíbili na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu, že prostřednictvím své nadace věnují deset miliard dolarů na vývoj očkovací vakcíny pro děti z třetího světa. V pátek o tom informovala agentura Reuters. Peníze budou uvolněny v následujících deseti letech. V minulosti již manželé Gatesovi vynaložili částku na nákup vakcín v celkové hodnotě 4,5 miliardy dolarů.

Sedmiletý Brit vybral pro Haiti za jediný den 50 tisíc liber – 1,5 milionu korun

Ikona

26. ledna 2010 - LONDÝN | Husarský kousek se podařil sedmiletému britskému chlapci, který chtěl pomoct obyvatelům Haiti. Za pouhou jedinou neděli dokázal na charitativní sbírku získat 50 tisíc liber (téměř 1,5 milionu korun), píše ve svém úterním vydání deník Právo. Charlieho Simpsona z Fulhamu na západě Londýna dojaly záběry zmrzačených a osiřelých dětí.

Výtěžek z charitativní akce Hope for Haiti činí 58 milionů dolarů

Ikona

24. ledna 2010 - LOS ANGELES | V noci na sobotu se uskutečnila úspěšná charitativní akce Hope for Haiti na pomoc Haiťanům, kteří byli postiženi ničivým zemětřesením. Výtěžek z tohoto dobročinného pořadu činil rekordních 58 milionů dolarů, informoval o tom v neděli server CNN. Lidé podle organizátorů stále ještě přispívají, takže celková částka by se měla ještě zvýšit.

Polský a český prezident kritizují EU za nedostatečnou pomoc Haiti

Ikona

21. ledna 2010 - PRAHA | Prezident Václav Klaus a polská hlava státu Lech Kaczyński po společné schůzce ve čtvrtek na Pražském hradě kritizovali malou aktivitu EU v pomoci Haiti postiženému zemětřesením. Podle polského prezidenta pomoc Haiti, kterou uvolnila EU, nemá žádný význam. "Je to zanedbatelná částka, nehledě na to, jaká je v Evropě krize, mohli jsme poskytnout více," prohlásil Kaczynski.

Vláda schválila pomoc pro Haiti v celkové výši 20 milionů

Ikona

18. ledna 2010 - PRAHA | Vláda Jana Fischera schválila v pondělí další finanční pomoc pro Haiti. Česko poskytne zemi postižené zemětřesením a humanitární katastrofou celkem 20 milionů korun. Pět milionů přitom již poskytlo ministerstvo zahraničních věcí (MZV) minulý týden, nyní vláda uvolnila dalších 15 milionů korun. "K pěti miliónům poskytnutým z rozpočtu ministerstva zahraničních věcí kabinet přidal deset miliónů z vládní rozpočtové rezervy.

Bývalí američtí prezidenti uspořádali sbírku na pomoc pro Haiti

Ikona

16. ledna 2010 - WASHINGTON | Bývalí američtí prezidenti George W. Bush a Bill Clinton zorganizovali speciální sbírku na pomoc pro Haiti, které se vzpamatovává z nedávného ničivého zemětřesení. Informovala o tom v sobotu televizní stanice CNN. „Prezidenti Bush a Clinton pomohou Američanům vykonat jejich povinnost, protože reagovat na toto neštěstí je práce nás všech.

Modelka Gisele Bündchenová věnovala na pomoc Haiti 1,5 milionu dolarů

Ikona

16. ledna 2010 - LOS ANGELES | Brazilská modelka Gisele Bündchenová věnovala na pomoc lidem, které zasáhlo ničivé zemětřesení na Haiti, 1,5 milionu amerických dolarů. Informoval o tom v sobotu server Contactmusic.com. "Cítím s lidmi, které zasáhla katastrofa na Haiti. Je důležité, abychom se v této těžké době sešli a snažili se jakýmkoli způsobem pomoci lidem, kteří to potřebují," uvedla Bündchenová ve svém oficiálním prohlášení.

Kuba poskytla USA vzdušný prostor pro přepravu zraněných z Haiti

Ikona

15. ledna 2010 - WASHINGTON | Kuba umožnila americké armádě využívat její vzdušný prostor pro leteckou přepravu obětí zemětřesení na Haiti. Značně se tak zkrátí lety do floridského Miami, kde budou někteří zranění v péči lékařů, informuje v pátek agentura Reuters. V hlavním městě karibského státu Port-au-Prince, které zemětřesení téměř celé zničilo, chybějí kromě jiných důležitých budov také nemocnice.

Češi poslali Haiti už přes milion korun

Ikona

14. ledna 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Lidé prostřednictvím sbírky organizace Člověk v tísni poslali Haiti více než milion korun. Sbírka pro zemětřesením poničený ostrov přitom odstartovala ve středu, sdělil ve čtvrtek ředitel organizace Šimon Pánek. "Během prvního dne dárci zaslali téměř 19 tisíc DMS a na Haiti tak přispěli více než půl milionu korun. Všem, kteří nás podpořili, děkujeme," řekl Pánek.

Strana výpisu

... 23