Charita - Český Metropol

Charita

Tereza Maxová chce charitativní módní přehlídkou upozornit na problematiku opuštěných dětí

Ikona

18. listopadu 2009 - PRAHA | Nadace Terezy Maxové dětem připravila na středeční večer další charitativní módní přehlídku Fashion for Kids, která se uskuteční v Obecním domě. Modelka prozradila na středeční tiskové konferenci, že slaví spolu se společností Spar ČOS první narozeniny úspěšného projektu Teribear.

Mezinárodní den nevidomých připomene nelehký život ve tmě

Ikona

13. listopadu 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Mezinárodní den nevidomých se slaví 13. listopadu. Tento den byl zvolen podle výročí narození Valentika Haüyho, francouzského odborníka na stará písma, který se rozhodl umožnit i nevidomým četbu textů. Použil k tomu klasického písma vytlačeného v reliéfní podobě tak, aby bylo možné jednotlivé znaky rozeznávat hmatem.

Noc módy vynesla Klokánku 684 tisíc

Ikona

26. října 2009 - CHOMUTOV | Chomutovská noc módy v pátek 23. října v městském divadle vynesla dětem z Klokánku, chomutovského zařízení Fondu ohrožených dětí, 684 tisíce korun. Částka předčila očekávání Ivany Řápkové, primátorky města, které akci za finanční podpory Ústeckého kraje pořádalo.

České a moravské obce poslaly hnůj na zúrodnění Prahy

Ikona

20. října 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Půl roku přispívali občané z celé České republiky do celonárodní sbírky hnoje. V duchu hesla “Pohnojme pohnojené a vše se v dobré obrátí”, dnes starostové obcí předali 10,5 tuny hnoje na vyživení zeleně v hlavním městě. „Praha se chlévské mrvy neštítí, ba přímo naopak, Pražákům česká vesnice voní,“ reagoval na informace pražský primátor Pavel Bém.

Člověk v tísni vyplaveným rodinám přispěl už 26 miliony korun

Ikona

22. září 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Společnost Člověk v tísni uzavřela po čtvrt roce podrobný průzkum u vyplavených domácností. Na pomoc 1093 rodinám dosud nadace vyplatila téměř 26 milionů korun, informovala společnost v úterý. Pracovníci společnosti zjišťovali u jednotlivých rodin v nejvíce postižených oblastech rozsah škod a jejich ekonomickou a sociální situaci.

Charitativní večer v Olomouci přinesl mentálně postiženým více než 200 tisíc

Ikona

20. září 2009 - OLOMOUC | Částku více než 200 tisíc korun přinesla aukce uměleckých předmětů olomoucké pobočky Společnosti podporu lidí s mentálním postižením. O sobotní večerní společenské akci uskutečněné ke 40. výročí Společnosti v neděli informoval její iniciátor, olomoucký radní Jiří Rozbořil (ČSSD).

Startuje čtvrtý ročník Ceny Michala Velíška

Ikona

13. září 2009 - PRAHA | Televize Nova vyhlásila v neděli již čtvrtý ročník Ceny Michala Velíška - ta se uděluje lidem, kteří neváhali zachránit druhé a riskovali při tom svůj život. Nominace mohou lidé podávat prostřednictvím speciálních formulářů na webových stránkách televize www.nova.cz a spolupracující nadací Adra www.nadace-adra.cz.

Moderátor Jan Kraus podpoří na jihu Čech mentálně postižené občany

Ikona

6. září 2009 - JINDŘICHŮV HRADEC | Herec a moderátor Jan Kraus podpoří v pondělí mentálně postižené občany. Vystoupí v 19 hodin v KD Střelnice v Jindřichově Hradci a výtěžek vystoupení bude použit na Občanské sdružení Proutek Plasná na Jindřichohradecku. Sdružení, které se stará o mentálně postižené lidi benefiční akce velmi pomůže, řekl ředitel sdružení Jan Kostečka.

Boxer Kličko pozval na svůj zápas s Arreolou kalifornské hasiče

Ikona

3. září 2009 - LOS ANGELES | Ukrajinský boxer Vitalij Kličko pozval na zápas, v němž bude obhajovat titul mistra světa organizace WBC proti vyzývateli Chrisi Arreolovi, kalifornské hasiče, kteří bojují s lesními požáry v okolí dějiště duelu Los Angeles. Zprávu přinesla ve čtvrtek agentura SITA.

Zisk z nového alba Boba Dylana poputuje na charitu

Ikona

27. srpna 2009 - LOS ANGELES | Americký folkový zpěvák Bob Dylan vydá v říjnu své historicky první vánoční album, jehož výtěžek bude určen pro charitu. Informovala o tom ve čtvrtek agentura Reuters. Dylanovo nejnovější album nazvané Christmas in the Heart se objeví na hudebním trhu 13. října.

Winton Train

Ikona

18. srpna 2009 - PRAHA | Mimořádná slavnostní akce se uskuteční poslední prázdninový den v pantheonu Národního Muzea v Praze. V předvečer odjezdu historického vlaku Winton Train z Prahy do Londýna pořádá nezisková organizace Winton Train, o.p.s., ojedinělé setkání Wintonových dětí s osobnostmi kulturního a politického života a s vítězi studentských soutěží.

Strana výpisu

... 25

 

Anketa

Myslíte, že je rozumné, aby si dítě mohlo od šesti let zvolit své pohlaví, jak navrhují různé genderové organizace?

Ano

40.8%

 

Ne

26.4%

 

Je mi to jedno

16.2%

 

Nemám k tomu dost informací

16.6%