Charita - Český Metropol

Charita

Zakladatelka sirotčince v Burkině Faso převzala dary pro děti v liberecké zoo

Ikona

5. května 2009 - LIBEREC | Libereckou zoo navštívila v úterý německá zakladatelka sirotčince v západoafrické Burkině Faso Katrin Rohdeová. Mluvčí zoo Ivan Langr řekl, že sirotčinec založila před 14 roky a s libereckou zoo spolupracuje již několik let. „V sirotčinci AMPO žije nyní 320 dětí, které navštěvují základní školu nebo se učí některému řemeslu.

Záchranáři z liberecké organizace Hand for Help odvezli do Gruzie sanitku

Ikona

3. května 2009 - LIBEREC | Tříčlenná osádka sanitky odjela v neděli z Liberce do gruzínského utečeneckého tábora u města Cerovany. Jednatel humanitární organizece Hand for Help řekl, že absolvují po vlastní ose cestu dlouhou téměř pět tisíc kilometrů a zpět se vrátí za tři měsíce letadlem. „V utečeneckém táboře jsme vybudovali dvě montované nemocniční budovy pro 20 tisíc lidí z tábora.

Děti z libereckého Jedličkova ústavu dostaly šek z výtěžku mistrovství světa

Ikona

29. dubna 2009 - LIBEREC | Šek s částkou 342 tisíc korun dostaly ve středu děti z Jedličkova ústavu v Liberci od liberecké Nadace Preciosa. Ředitel nadace Ivo Schötta řekl , že peníze shromáždili z prodeje kolekce broušeného skla s logem Mistrovství světa 2009 v klasickém lyžování v Liberci. „Broušené sklo koupilo jednotlivě nebo v kolekci tří kusů 3800 návštěvníků libereckého mistrovství.

Brno dá sedm milionů na zajištění ujíždějícího svahu ve starobylé Kamenné čtvrti

29. dubna 2009 - BRNO | Brněnský magistrát dá v příštích deseti letech sedm milionů korun na obnovu Kamenné čtvrti, ojedinělého souboru zachovalých vesnických stavení v bezprostřední blízkosti centra jihomoravské metropole. Ve středu to uvedl náměstek brněnského primátora Daniel Rychnovský (KDU-ČSL). "Peníze plánujeme využít přednostně na statické zajištění svahu, na kterém se Kamenná čtvrť rozkládá," upřesnil Rychnovský.

Fotbalisté Viktorie Plzeň znovu přispějí na nákup nového sonografického přístroje

Ikona

28. dubna 2009 - PLZEŇ (MEDIAFAX) - Ve čtvrtek 30. dubna zamíří fotbalisté Viktorie Plzeň na Dětskou kliniku Fakultní nemocnice Plzeň, aby předali druhou část charitativního daru na nákup nového sonografického přístroje. Agenturu Mediafax o tom v úterý informoval tiskový mluvčí klubu Pavel Pillár. Delegace ze Štruncových sadů ve složení David Limberský, Michal Daněk, Adam Varadi, František Ševinský a Jan Halama předá představitelům nemocnice šek s výtěžkem z pohárového utkání se Spartou.

Čtyři dětské domovy z Plzeňského kraje získaly ze sbírky od Bertíků 305 000 korun

Ikona

27. dubna 2009 - PLZEŇ | Zástupci čtyř dětských domovů z Plzeňského kraje převzali z rukou krajské radní pro sociální oblast Dagmar Terelmešové a oblastního manažera prodejen Albert Jiřího Lipiny finanční dar v celkové výši 305 058 korun. O předání daru informovala Petra Mráčková z krajského úřadu.

Z módní show jde na charitu přes tři sta tisíc

Doprovodný obrázek

28. března 2008 - Ústí nad Labem | Krása pomáhá dětem, třetí ročník charitativní módní přehlídky, se konal ve čtvrtek 27. března v Severočeském divadle opery a baletu v Ústí nad Labem. Výtěžek z akce byl věnován na oddělení dětské onkologie a dětskému oddělení Krajské zdravotní - Masarykovy nemocnice.

Strana výpisu

... 28