Charita - Český Metropol

Charita

Američané začínají řídit letiště v Port-au-Prince

Ikona

14. ledna 2010 - PORT-AU-PRINCE | Američtí letečtí dispečeři přebírají řízení letiště v Port-au-Prince, informuje ve čtvrtek televize CNN. Je to klíčové pro to, aby do zemětřesením zdevastované oblasti Haiti mohla proudit pomoc. "Ranvej je v pořádku, řídící věž však nemá kapacitu na to, aby řídila vzdušné humanitární operace," cituje CNN generála Douglase Frasera z jižního velitelství amerického letectva, který je pověřen řízením letového provozu v Port-au-Prince.

Nicole Kidmanová pokračuje v boji proti násilí páchanému na ženách

Ikona

11. ledna 2010 - SAN FRANCISCO | Herečka Nicole Kidmanová, která je také ambasadorkou dobré naděje Rozvojového fondu OSN pro ženy (UNIFEM), se zúčastnila otevření nového Mezinárodního centra prevence domácího násilí v San Francisku ve Spojených státech amerických. Informoval o tom v pondělí internetový server Contactmusic. Centrum bude poskytovat pomoc ženám, které jsou sexuálně či fyzicky zneužívány.

Na Pražském hradě proběhne charitativní koncert

Ikona

21. prosince 2009 - PRAHA | Na Pražském hradě se uskuteční 21. 12. od 18.30 vánoční koncert pro Fond ohrožených dětí. Na benefičním koncertě na Hradčanském náměstí zazpívají Helena Vondráčková, Monika Absolonová, David Deyl, Michael Foret, Martina Balogová, O5&Radeček, BBrothers, Martin France, Radek Molnár, Alfa Gospel Praises a zazní píseň finalistů Česko Slovenské SuperStar Příběh nekončí.

Livia Klausová zahájila tradiční vánoční bazar v Hiltonu

Ikona

13. prosince 2009 - PRAHA | V neděli dopoledne se opět otevřely brány již tradičního vánočního bazaru v hotelu Hilton, akci od roku 2003 zaštiťuje první dáma Livia Klausová. Ta bazar zahájila a po prohlídce se novinářům přiznala, že si téměř od každého z okolo padesátky stánků odnáší koupený dárek. "Co přesně to je vám ale neřeknu, protože nakupoval Ježíšek, ne já," řekla Klausová.

Z Kanady se vrací 800 českých Romů

Ikona

11. prosince 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Kanada hromadně zamítá žádosti českých Romů o azyl. Za poslední měsíce bylo odmítnuto 400 z nich, přibližně stejně žadatelů se rozhodlo svůj pokus o získání azylu samo vzdát. V pátečním vydání o tom píší Lidové noviny (LN). Podle dostupných informací evidovali Kanaďané letos v červenci přes 1700 žadatelů z Česka.

CVVM: Téměř polovina Čechů dává peníze na charitu

Ikona

9. prosince 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Téměř polovina Čechů (45 procent) přispělo za poslední rok alespoň nějakou finanční částkou na charitativní účely a zhruba pětina (22 procent) přispěla věcným darem. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky ve středu zveřejnilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Cenu Michala Velíška získala dvojice mladíků

Ikona

9. prosince 2009 - PRAHA | Cenu Michala Velíška pro rok 2009 za záchranu zdraví a života druhých si ve středu odnesla z rezidence pražského primátora Pavla Béma (ODS) dvojice bratranců, kteří poskytli první pomoc mladíkovi po té, co mu vlak na železničním přejezdu v Hvězdonicích na Benešovsku amputoval obě nohy.

Centrum Dobromysl potěšilo desítky klientů

Ikona

8. prosince 2009 - LIBEREC | Většina klientů Krajské nemocnice Liberec, a. s., opouští zařízení brzy nebo ve velmi krátké době po zákroku či léčbě, což je výsledek velice kvalitní práce kolektivů na jednotlivých odděleních při využití nejnovějších postupů a moderního přístrojového vybavení. Ročně je v tomto největším zdravotnickém zařízení v Libereckém kraji hospitalizováno na 40 tisíc pacientů.

Pomozte žít postiženým důstojný život

Ikona

3. prosince 2009 - PRAHA | Občanské sdružení PROSAZ se snaží již přes desítku let zkvalitnit život zdravotně postiženým občanům a zapojit je do společnosti. „V současné nelehké krizové situaci je však jeho fungování výrazně ohroženo,“ tvrdí Iveta Pešková, předsedkyně sdružení. Právě Iveta Pešková, sama zdravotně handicapovaná a trvale upoutaná na invalidní vozík, v roce 1991 PROSAZ zakládala.

Díla za 884 tisíc korun byla vydražena na benefiční aukci Nadace EURONISA

Ikona

1. prosince 2009 - LIBEREC | Již 13. aukce se uskutečnila v sobotu 28. listopadu 2009 v reprezentativních prostorách Krajského úřadu v Liberci. Ze 180 dražených děl od českých autorů zde našlo nového majitele celých 120 (67%) a vydražila se díla v celkové hodnotě 884 tisíc korun, a tak byl ředitel Nadace EURONISA Aleš Rozkovec spokojen.

Diakonie v Litoměřicích má nové auto

Ikona

26. listopadu 2009 - LITOMĚŘICE | Klíčky od nového vozu Renault Kangoo dnes převzal Zdeněk Bárta z Diakonie – Střediska křesťanské pomoci v Litoměřicích. Na nákup vozu přispěla také Skupina ČEZ. Diakonie Českobratrské církve evangelické poskytuje sociální, zdravotní, vzdělávací služby seniorům, lidem s postižením, lidem v obtížné životní situaci a umírajícím.

Strana výpisu

... 24