Charita - Český Metropol

Charita

Sto tisíc korun pro Heřmanov na Děčínsku

Ikona

16. srpna 2010 - HEŘMANOV | Svůj pravidelný poslanecký den v Ústeckém kraji věnoval Jiří Paroubek v pondělí 16. srpna návštěvě malé obce Heřmanov nedaleko Benešova nad Ploučnicí. Společně s členem Rady Ústeckého kraje Petrem Bendou si ji vytipovali právě proto, že je stranou zájmu médií, i když také tady zasáhla velká voda do osudů lidí. V Heřmanově se usedlíci i rekreanti navíc s povodní setkali poprvé v životě.

Čtyři desítky amerických miliardářů věnují alespoň polovinu majetku na charitu

Ikona

4. srpna 2010 - WASHINGTON | Osmatřicet amerických miliardářů věnuje alespoň polovinu svého majetku na charitu. Informuje o tom ve středu agentura Reuters. Tito miliardáři reagovali na výzvu investora Warrena Buffetta a zakladatele Microsoftu Billa Gatese. Dva nejbohatší muži Ameriky zahájili kampaň "Giving Pledge", kterou chtějí miliardáře přimět, aby se zavázali, že během svého života nebo aspoň po smrti věnují podstatnou část svého majetku na filantropické účely. Buffet i Gates to už v minulých letech udělali.

Pro Chytré hlavy můžete hlasovat na internetu i z mobilu

Ikona

24. května 2010 - ÚSTECKÝ KRAJ | Skupina Czech Coal v březnu vyhlásila grantový program Chytré hlavy pro Sever zaměřený na podporu vzdělávání v regionu. Střední a vysoké školy z Mostecka do něj přihlásily na tři desítky projektů v celkové hodnotě 20 milionů korun. Skupina Czech Coal považuje podporu vzdělávání v regionu za nedílnou součást svých veřejných aktivit. Pro Ústecký kraj je nízká míra vzdělanosti obyvatelstva jedním z klíčových problémů, s nímž úzce souvisí i vysoká nezaměstnanost v regionu.

Christina Aguilera se stala vyslankyní Světového programu pro výživu OSN

Ikona

8. května 2010 - LOS ANGELES | Zpěvačka Christina Aguilera se v pátek stala vyslankyní Světového potravinového programu (WFP) OSN. Informuje o tom v sobotu agentura Reuters. "Každých šest hodin umře hlady jedno dítě. To je strašné," řekla Christina Aguilera v talkshow Oprah Winfreyové. "Protože i já mám dítě, musela jsem s tím něco udělat a pomoct to změnit," dodala devětadvacetiletá zpěvačka. Aguilera má dvouletého syna se svým manželem, hudebním producentem Jordanem Bratmanem.

ČEZ přidal obcím u Temelína

Ikona

21. dubna 2010 - TEMELÍN | Společnost ČEZ výrazně zvyšuje přísun peněz do obcí v blízkosti Jaderné elektrárny Temelín. Jak uvádí středeční deník E15, důvodem je chystaná dostavba dalších dvou reaktorů. Podle informací deníku E15, které potvrdili starostové obcí i ČEZ, zvyšuje ČEZ přísun peněz do obcí v blízkosti Jaderné elektrárny Temelín zhruba na pětinásobek. Důvodem je chystaná dostavba dalších dvou reaktorů.

Běh pro život také letos pomůže dětem s rakovinou

Ikona

14. dubna 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Každým rokem v Česku přibude 350 dětí s rakovinovým onemocněním, 83 procent dětí s touto diagnózou se sice daří vyléčit, asi 60 dětí ale každoročně umírá. Na pomoc dětem s tímto onemocněním se opět zaměřuje letošní ročník Běhu pro život organizovaný společností Tesco. Vloni se na zajištění domácí péče pro onkologicky nemocné děti vybraly dva miliony korun, letos si sbírka klade za cíl získat miliony tři.

Od zemětřesení na Haiti uplynulo čtvrt roku, Charita v zemi vybrala 55 milionů korun

Ikona

12. dubna 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Veřejná sbírka Charity na pomoc Haiti postiženému zemětřesením, od něhož v pondělí uplynuly tři měsíce, přinesla již téměř 55 milionů korun. V pondělí dopoledne o tom informoval Marek Navrátil, mluvčí Arcidiecézní charity Olomouc. "Výtěžek sbírky bude sloužit k dlouhodobé podpoře škol, sirotčinců a projektů budujících trvalé živobytí rodin postižených zemětřesením," uvedl Navrátil.

Bush podal ruku Haiťanovi, nato si ji nenápadně utřel do Clintonovy košile

Ikona

25. března 2010 - PORT-AU-PRINCE | George Bushe zachytila kamera v trapné situaci. Poté, co si potřásl rukou s Haiťanem, utřel si ji do košile jiného amerického exprezidenta – Billa Clintona. Krátkou scénu vyvěsil na svém webu portál YouTube. Snímek ukazuje Bushe a Clintona v jednom z táborů pro oběti zemětřesení na Haiti. Bush si s Haiťanem potřásá rukou. Nato ji několikrát otře o rukáv Clintonovy košile. Clinton v té chvílí tiskne ruku jinému Haiťanovi a na Bushe nereaguje.

Olympijská kombinéza Sáblíkové byla vydražena za 272 tisíc

Ikona

4. března 2010 - PRAHA | Dražba rychlobruslařské kombinézy, v níž Martina Sáblíková závodila na olympijských hrách ve Vancouveru, kde vybojovala dvě zlaté a jednu bronzovou medaili, vynesla 272 000 korun. Aukci pořádal portál iDNES ve spolupráci s agenturou Sport Invest, která Sáblíkovou zastupuje. Výtěžek dražby, která proběhla, bude věnován na Konto Bariéry, kde má pomoci handicapovaným sportovcům.

ZEMĚTŘESENÍ V CHILE: EU přislíbila tři miliony eur okamžité pomoci

Ikona

28. února 2010 - BRUSEL | Evropská unie v neděli prohlásila, že je připravena poskytnout tři miliony eur (77,9 milionu korun) jako okamžitou pomoc Chile zasaženému zemětřesením. Informoval o tom portál deníku Deutsche Welle. Předseda Evropské komise José Manuel Barroso oznámil, že unie má v úmyslu udělat co možná nejvíce na pomoc latinskoamerickému státu.

Hvězdy nazpívaly pro Haiti novou verzi "We Are The World"

Ikona

2. února 2010 - HOLLYWOOD | Desítky zpěváků, rapperů a herců se setkaly v nahrávacím studiu v Hollywoodu, aby nazpívaly novou verzi písně "We Are The World" pro oběti ničivého zemětřesení na Haiti. Informuje o tom v úterý agentura Reuters. "Každý nechal svoje ego za dveřmi a panuje tady úžasná spolupráce," popsal atmosféru během pondělního nahrávání tenorista Josh Groban.

Strana výpisu

... 22 ...

 

Anketa

Myslíte, že je rozumné, aby si dítě mohlo od šesti let zvolit své pohlaví, jak navrhují různé genderové organizace?

Ano

41.2%

 

Ne

26.2%

 

Je mi to jedno

16.1%

 

Nemám k tomu dost informací

16.5%