Charita - Český Metropol

Charita

Osobnosti nakupují "Skutečné dárky" na pomoc chudým

- ČESKÁ REPUBLIKA | Kozy, oslíky i šicí stroje si pod vánoční stromeček letos nadělí známé české osobnosti. Koupí dárku v charitativním e-shopu společnosti Člověk v tísni tak pomohou chudým lidem v rozvojových zemích, vysvětlil ve středu tiskový mluvčí organizace Tomáš Urban.

Princ Harry se stal brokerem-rekordmanem

- LONDÝN | Britský princ Harry si vyzkoušel roli brokera a pomohl nastolit nový světový rekord, když uzavřel největší obchod během každoročních charitativních trhů brokerské společnosti BGC Partners. Informovala o tom v úterý agentura AFP. Firma pořádá „hvězdné“ trhy každý rok v pracovní den, který se nejvíce blíží 11. září.

OSN: Z humanitární pomoci pro Somálsko byly ukradeny potraviny

16. srpna 2011 - MOGADIŠU | OSN vyšetřuje zprávy o krádeži potravin ze zásilky pro Somálsko, které sužuje hladomor. Informovala o tom v úterý agentura AFP. Světový potravinový program OSN (WFP) oznámil, že "prozkoumá všechna obvinění suspenduje kohokoli, kdo za to odpovídá".

V Somálsku jsou hrubě porušována práva dětí, bije na poplach Amnesty International

20. července 2011 - SOMÁLSKO | Somálsko se nepotýká jen s humanitární krizí kvůli hladomoru, v zemi jsou trvale porušována také lidská práva. Ze středeční zprávy organizace Amnesty International vyplývá, že v zemi jsou porušována práva dětí, které islamistické ozbrojené skupiny verbují jako dětské vojáky.

Koupí pomněnky mohou lidé pomoci dětem v nouzi

23. května 2011 - ČESKÁ REPUBLIKA | Dětem, které chtějí utéct z domova, jsou na útěku nebo jsou pohřešované, pomůže sbírka Linky bezpečí. Pomněnkový den se uskuteční letos již poosmé a lidé mohou děti podpořit koupí samolepky nebo placky, uvedl v pondělí vedoucí Linky bezpečí Peter Porubský.

Šéf ČEZu Roman rozdá většinu majetku na charitu

19. května 2011 - PRAHA | Šéf energetického gigantu ČEZ Martin Roman rozdá většinu svého majetku na charitu. Prohlásil to v rozhovoru pro týdeník Ekonom. Roman v rozhovoru řekl, že podstatnou část svého soukromého jmění, odhadovaného v řádu stamilionů korun, chce vložit do charitativních či vzdělávacích projektů.

ZEMĚTŘESENÍ V JAPONSKU: Český červený kříž vyhlašuje pomoc pro oběti

15. března 2011 - ČESKÁ REPUBLIKA | Český červený kříž (ČČK) se zapojil do pomoci Japonsku postiženému zemětřesením. Lidé mohou poslat peníze na sbírkový účet s číslem 222826/5500 a variabilním symbolem 999, či zaslat DMS ve tvaru DMS CCK na telefonní číslo 87777, sdělila organizace na svých webových stránkách.

Společnost Člověk v tísni vybrala na pomoc Haiti přes 54 milionů korun

Ikona

10. ledna 2011 - ČESKÁ REPUBLIKA | Společnost Člověk v tísni vybrala prostřednictvím sbírky na pomoc Haiti, které před rokem zasáhlo ničivé zemětřesení, přes 54 milionů korun. Současné situaci v zemi se bude organizace věnovat na pondělní konferenci Haiti rok po katastrofě: Humanitární krize pokračuje. "Zatím jsme využili 29 milionů korun," uvedl ředitel společnosti Šimon Pánek a pokračoval: "Přes 15 milionů bylo využito v rámci prvotní humanitární pomoci."

V Bohumíně sbírají staré autolékárničky pro chudé v Africe

Ikona

24. listopadu 2010 - BOHUMÍN | Zdravotnický materiál ze starých autolékárniček shromažďuje občanské sdružení Maryška v Bohumíně na pomoc chudým lidem v Africe. O sbírce informovala ve středu mluvčí bohumínské radnice Lucie Balcarová. "Shromažďují obvazy, náplasti i nůžky ze starých autolékárniček, které musejí mít od 1. ledna upravený obsah. Řidiči často namísto dovybavení kupují lékárničky zcela nové a humanitární sbírkou elegantně řeší, jak naložit s těmi starými," řekla Balcarová.

V Praze proběhnou dva benefiční koncerty na podporu Expedice RS Kilimanjaro

Ikona

7. září 2010 - PRAHA | Na podporu Expedice RS Kilimanjaro a boje proti roztroušené skleróze proběhnou v září a říjnu v Praze dva benefiční koncerty. V úterý dopoledne o tom informovala PR manažerka projektu Hana Ulmanová. Na koncertu v pražském Futuru Music Baru, který proběhne 23. září od 20 hodin, svoji účast přislíbili Vlasta Horváth s kapelou, Olga Lounová, Xindl X, Petr Poláček s kapelou, Ladislav Spilka nebo Mbunda Afrika. Večerem bude provázet moderátorka Hana Robinson, která trpí roztroušenou sklerózou.

Svět si připomíná mezinárodní den humanitární pomoci

Ikona

19. srpna 2010 - NEW YORK | Ve čtvrtek 19. srpna si svět připomíná Mezinárodní humanitární den. Letošním tématem je práce humanitárních pracovníků, informují internetové stránky OSN. Zvláštní doprovodný program proběhne ve všech kancelářích OSN a stanovištích mírových misí po celém světě. Minulý rok přišlo o život při pomoci lidem v postižených oblastech 102 humanitárních pracovníků, což je více než trojnásobek předloňského počtu. Celkem pak bylo v roce 2009 zabito, uneseno nebo zraněno 278 pracovníků.

Strana výpisu

... 21 ...

 

Anketa

Myslíte, že je rozumné, aby si dítě mohlo od šesti let zvolit své pohlaví, jak navrhují různé genderové organizace?

Ano

40.8%

 

Ne

26.4%

 

Je mi to jedno

16.2%

 

Nemám k tomu dost informací

16.6%