Charita - Český Metropol

Charita

Pokuta pro fotbalové reprezentanty za barážové oslavy putuje na charitativní účely

- PRAHA | Dvoumilionová pokuta, kterou dostali fotbaloví reprezentanti za potrhání obleků po vítězném návratu z baráže v Černé Hoře, se rozdělí na čtyři rovné díly do charitativních organizací. Ve středu o tom rozhodla Fotbalová asociace (FA ČR) na 36. zasedání výkonného výboru.

Červený kříž přerušil potravinovou pomoc pro milion Somálců

- NAIROBI | Mezinárodní výbor Červeného kříže (ICRC) ve čtvrtek oznámil, že dočasně přerušil dodávky potravin pro 1,1 milionu obyvatel jižního a centrálního Somálska. ICRC žádá záruky, že se potraviny dostanou potřebným, informuje agentura AFP.

Osobnosti nakupují "Skutečné dárky" na pomoc chudým

- ČESKÁ REPUBLIKA | Kozy, oslíky i šicí stroje si pod vánoční stromeček letos nadělí známé české osobnosti. Koupí dárku v charitativním e-shopu společnosti Člověk v tísni tak pomohou chudým lidem v rozvojových zemích, vysvětlil ve středu tiskový mluvčí organizace Tomáš Urban.

Princ Harry se stal brokerem-rekordmanem

- LONDÝN | Britský princ Harry si vyzkoušel roli brokera a pomohl nastolit nový světový rekord, když uzavřel největší obchod během každoročních charitativních trhů brokerské společnosti BGC Partners. Informovala o tom v úterý agentura AFP. Firma pořádá „hvězdné“ trhy každý rok v pracovní den, který se nejvíce blíží 11. září.

OSN: Z humanitární pomoci pro Somálsko byly ukradeny potraviny

16. srpna 2011 - MOGADIŠU | OSN vyšetřuje zprávy o krádeži potravin ze zásilky pro Somálsko, které sužuje hladomor. Informovala o tom v úterý agentura AFP. Světový potravinový program OSN (WFP) oznámil, že "prozkoumá všechna obvinění suspenduje kohokoli, kdo za to odpovídá".

V Somálsku jsou hrubě porušována práva dětí, bije na poplach Amnesty International

20. července 2011 - SOMÁLSKO | Somálsko se nepotýká jen s humanitární krizí kvůli hladomoru, v zemi jsou trvale porušována také lidská práva. Ze středeční zprávy organizace Amnesty International vyplývá, že v zemi jsou porušována práva dětí, které islamistické ozbrojené skupiny verbují jako dětské vojáky.

Koupí pomněnky mohou lidé pomoci dětem v nouzi

23. května 2011 - ČESKÁ REPUBLIKA | Dětem, které chtějí utéct z domova, jsou na útěku nebo jsou pohřešované, pomůže sbírka Linky bezpečí. Pomněnkový den se uskuteční letos již poosmé a lidé mohou děti podpořit koupí samolepky nebo placky, uvedl v pondělí vedoucí Linky bezpečí Peter Porubský.

Šéf ČEZu Roman rozdá většinu majetku na charitu

19. května 2011 - PRAHA | Šéf energetického gigantu ČEZ Martin Roman rozdá většinu svého majetku na charitu. Prohlásil to v rozhovoru pro týdeník Ekonom. Roman v rozhovoru řekl, že podstatnou část svého soukromého jmění, odhadovaného v řádu stamilionů korun, chce vložit do charitativních či vzdělávacích projektů.

ZEMĚTŘESENÍ V JAPONSKU: Český červený kříž vyhlašuje pomoc pro oběti

15. března 2011 - ČESKÁ REPUBLIKA | Český červený kříž (ČČK) se zapojil do pomoci Japonsku postiženému zemětřesením. Lidé mohou poslat peníze na sbírkový účet s číslem 222826/5500 a variabilním symbolem 999, či zaslat DMS ve tvaru DMS CCK na telefonní číslo 87777, sdělila organizace na svých webových stránkách.

Společnost Člověk v tísni vybrala na pomoc Haiti přes 54 milionů korun

Ikona

10. ledna 2011 - ČESKÁ REPUBLIKA | Společnost Člověk v tísni vybrala prostřednictvím sbírky na pomoc Haiti, které před rokem zasáhlo ničivé zemětřesení, přes 54 milionů korun. Současné situaci v zemi se bude organizace věnovat na pondělní konferenci Haiti rok po katastrofě: Humanitární krize pokračuje. "Zatím jsme využili 29 milionů korun," uvedl ředitel společnosti Šimon Pánek a pokračoval: "Přes 15 milionů bylo využito v rámci prvotní humanitární pomoci."

V Bohumíně sbírají staré autolékárničky pro chudé v Africe

Ikona

24. listopadu 2010 - BOHUMÍN | Zdravotnický materiál ze starých autolékárniček shromažďuje občanské sdružení Maryška v Bohumíně na pomoc chudým lidem v Africe. O sbírce informovala ve středu mluvčí bohumínské radnice Lucie Balcarová. "Shromažďují obvazy, náplasti i nůžky ze starých autolékárniček, které musejí mít od 1. ledna upravený obsah. Řidiči často namísto dovybavení kupují lékárničky zcela nové a humanitární sbírkou elegantně řeší, jak naložit s těmi starými," řekla Balcarová.

Strana výpisu

... 21 ...