Charita - Český Metropol

Charita

Plzeňský kraj se zapojil do mezinárodního projektu Euroklíč

Ikona

11. června 2009 - PLZEŇ | Díky mezinárodnímu projektu Euroklíč, do kterého se zapojil i Plzeňský kraj, by měli tělesně postižení lidé v regionu získat přístup do přibližně 200 míst, která si odemknou univerzálním klíčem. Mohli by tak využít toalety, plošiny pro vozíčkáře a výtahy, řekla ve čtvrtek hejtmanka Milada Emmerová.

Na charitativní akci na Hluboké vybrali golfisté pro postiženou Barborku 25 tisíc korun

Ikona

6. června 2009 - HLUBOKÁ NAD VLTAVOU | Částku 25 tisíc korun vybrali účastníci sobotní charitativní akce Bohemia Production Golf Cup v Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku. Výtěžek je určen pro postiženou Barborku Sedláčkovou z Českobudějovického centra Arpida. Sedmiletá dívenka trpí svalovou atrofií, což je onemocnění buněk předních rohů míšních.

Havel ve Vratislavi převzal ocenění za obranu lidských práv

Ikona

3. června 2009 - VRATISLAV | Bývalý český prezident Václav Havel ve středu v jihopolské Vratislavi převzal cenu Jana Nowaka-Jezioranského za obranu lidských práv. V den před oslavami 20. výročí prvních svobodných voleb v Polsku zároveň pohovořil s mladými Poláky, informuje deník Gazeta Wyborcza.

Děti budou mít v pondělí vstup do pražské zoo zdarma

Ikona

31. května 2009 - PRAHA | Děti si budou moci v pondělí prohlédnout expozice pražské zoologické zahrady zadarmo. Zadarmo to uvedla na svých webových stránkách. Bezplatně budou moci do zahrady děti do 15 let. "Čekají je zajímavé novinky letošní sezony, a to před několika dny otevřená nová expozice lachtanů jihoafrických a jejich vystoupení ve 13.30. Úplně nová pro ně bude také papouščí stezka s průchozí voliérou, kam mohou děti vstoupit přímo mezi papoušky," uvedla zahrada.

Arkadie v Teplicích má nové auto

Ikona

27. května 2009 - ÚPOŘINY | Klíčky od nového pětimístného pick-upu Renault Kangoo dnes převzaly zástupkyně společnosti pro komplexní péči o zdravotně postižené - Arkadie z Teplic. Na nákup vozu přispěla také Skupina ČEZ.

Plzeňský kraj předal záchranářům tři nové automobily

Ikona

19. května 2009 - PLZEŇ | Tři nové vozy získala v úterý do svého užívání záchranná služba Plzeňského kraje, jde o dvě sanitky VW Transporter T5 a jeden Mercedes Vito. O posílení vozového parku informoval ředitel záchranné služby Ivo Rada. "Jedna sanita bude jezdit v Plzni, druhá jde do Klatov a mercedes putuje do Domažlic, kde bude sloužit k dopravě zraněných a nemocných.

Nadace Charty 77 slavnostně předala své výroční ceny

Ikona

19. května 2009 - PRAHA | Laureáty Ceny Františka Kriegla a Ceny Toma Stopparda v úterý slavnostně vyhlásila Nadace Charty 77 v budově Městské knihovny v Praze. Moderátorem celé akce se stal Karel Voříšek. Cenu Františka Kriegla za rok 2009 udělila letos osmičlenná porota v čele s jejím předsedou Milošem Rejchrtem Jakubu Štěrbíkovi a Stanislavu Vodičkovi.

Děti z Krásné Lípy mají hned dvě dětská hřiště

Ikona

19. května 2009 - KRÁSNÁ LÍPA | Dnes dopoledne bylo v blízkosti rybníku Cimrák v Krásné Lípě slavnostně otevřeno nové dětské Oranžové hřiště. Akce se účastnili zástupci společnosti ČEZ a Nadace ČEZ, poslanec Libor Ambrozek či starosta Zbyněk Linhart. Na realizaci projektu přispěla Nadace ČEZ částkou 800 tisíc korun, další prostředky investovalo město. Radost z nového hřiště, které se dnes také otevíralo, mají i děti z místního dětského domova. Nadace ČEZ přispěla částkou 400 tisíc korun.

Organizace Člověk v tísni pomáhá srílanským válečným uprchlíkům

Ikona

18. května 2009 - PRAHA | Srílanská vláda oficiálně deklarovala dobytí posledních zbytků území kontrolovaných bojovníky z hnutí Tygři osvobození tamilského Ílámu. Humanitární oganizace Člověk v tísni, jako jedna z prvních pomáhá válečným uprchlíkům na Srí Lance v táborech na severu ostrova. Organizace Člověk v tísni se zapojila do budování a vybavení přechodného uprchlického tábora v oblasti Trincomalee.

Český den proti rakovině se koná už po třinácté

Ikona

13. května 2009 - PRAHA | Celonárodní veřejná květinová sbírka Český den proti rakovině se koná ve středu v České republice už po třinácté. Dobrovolníci budou celý den prodávat 750 tisíc žlutých kytiček s hnědou stužkou v hodnotě 20 korun ve 14 krajích a 77 okresech, tvrdí Liga proti rakovině na svých webových stránkách.

Herci pomohou poslední žijící pasažérce z Titaniku

Ikona

12. května 2009 - LONDÝN | Britská držitelka Oscara Kate Winsletová a americký herec Leonardo DiCaprio pomohou prostřednictvím nově založeného podpůrného fondu poslední žijící pasažérce z legendárního parníku Titanic. Uvedl to v pondělí zpravodajský server BBC.

Strana výpisu

... 27

 

Anketa

Myslíte, že je rozumné, aby si dítě mohlo od šesti let zvolit své pohlaví, jak navrhují různé genderové organizace?

Ano

40.8%

 

Ne

26.4%

 

Je mi to jedno

16.2%

 

Nemám k tomu dost informací

16.6%