Charita - Český Metropol

Charita

Díky Nadaci ČEZ může Nemocnice Žatec zachovat kvalitní péči o nemocné děti

Ikona

18. června 2009 - ŽATEC | Nový přístroj na měření EKG pro dětské oddělení za 160 000 korun si pořídila Nemocnice Žatec. Mohla tak učinit díky Nadaci ČEZ, od které získala na koupi přístroje 150 000 korun. Symbolický šek s touto částkou převzal ve středu 17. června Zdeněk Bergl, ředitel nemocnice, z rukou Františka Stracha, ředitele Elektráren Počerady a Ledvice Skupiny ČEZ.

Ekonomická krize nutí lidi dávat psy do útulků, které začínají praskat ve švech

Ikona

16. června 2009 - PRAHA | Nepříznivá situace, do které se dostali někteří Češi v důsledku ekonomické krize, má za následek, že psí útulky praskají ve švech. Podle majitelky útulku v pražských Modřanech Jaroslavy Kladivové se lidé, kteří ztratí práci, mnohdy nemohou dále starat o zvířecího miláčka a útulek je jediným řešením.

Plzeňský kraj se zapojil do mezinárodního projektu Euroklíč

Ikona

11. června 2009 - PLZEŇ | Díky mezinárodnímu projektu Euroklíč, do kterého se zapojil i Plzeňský kraj, by měli tělesně postižení lidé v regionu získat přístup do přibližně 200 míst, která si odemknou univerzálním klíčem. Mohli by tak využít toalety, plošiny pro vozíčkáře a výtahy, řekla ve čtvrtek hejtmanka Milada Emmerová.

Na charitativní akci na Hluboké vybrali golfisté pro postiženou Barborku 25 tisíc korun

Ikona

6. června 2009 - HLUBOKÁ NAD VLTAVOU | Částku 25 tisíc korun vybrali účastníci sobotní charitativní akce Bohemia Production Golf Cup v Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku. Výtěžek je určen pro postiženou Barborku Sedláčkovou z Českobudějovického centra Arpida. Sedmiletá dívenka trpí svalovou atrofií, což je onemocnění buněk předních rohů míšních.

Havel ve Vratislavi převzal ocenění za obranu lidských práv

Ikona

3. června 2009 - VRATISLAV | Bývalý český prezident Václav Havel ve středu v jihopolské Vratislavi převzal cenu Jana Nowaka-Jezioranského za obranu lidských práv. V den před oslavami 20. výročí prvních svobodných voleb v Polsku zároveň pohovořil s mladými Poláky, informuje deník Gazeta Wyborcza.

Děti budou mít v pondělí vstup do pražské zoo zdarma

Ikona

31. května 2009 - PRAHA | Děti si budou moci v pondělí prohlédnout expozice pražské zoologické zahrady zadarmo. Zadarmo to uvedla na svých webových stránkách. Bezplatně budou moci do zahrady děti do 15 let. "Čekají je zajímavé novinky letošní sezony, a to před několika dny otevřená nová expozice lachtanů jihoafrických a jejich vystoupení ve 13.30. Úplně nová pro ně bude také papouščí stezka s průchozí voliérou, kam mohou děti vstoupit přímo mezi papoušky," uvedla zahrada.

Arkadie v Teplicích má nové auto

Ikona

27. května 2009 - ÚPOŘINY | Klíčky od nového pětimístného pick-upu Renault Kangoo dnes převzaly zástupkyně společnosti pro komplexní péči o zdravotně postižené - Arkadie z Teplic. Na nákup vozu přispěla také Skupina ČEZ.

Plzeňský kraj předal záchranářům tři nové automobily

Ikona

19. května 2009 - PLZEŇ | Tři nové vozy získala v úterý do svého užívání záchranná služba Plzeňského kraje, jde o dvě sanitky VW Transporter T5 a jeden Mercedes Vito. O posílení vozového parku informoval ředitel záchranné služby Ivo Rada. "Jedna sanita bude jezdit v Plzni, druhá jde do Klatov a mercedes putuje do Domažlic, kde bude sloužit k dopravě zraněných a nemocných.

Nadace Charty 77 slavnostně předala své výroční ceny

Ikona

19. května 2009 - PRAHA | Laureáty Ceny Františka Kriegla a Ceny Toma Stopparda v úterý slavnostně vyhlásila Nadace Charty 77 v budově Městské knihovny v Praze. Moderátorem celé akce se stal Karel Voříšek. Cenu Františka Kriegla za rok 2009 udělila letos osmičlenná porota v čele s jejím předsedou Milošem Rejchrtem Jakubu Štěrbíkovi a Stanislavu Vodičkovi.

Děti z Krásné Lípy mají hned dvě dětská hřiště

Ikona

19. května 2009 - KRÁSNÁ LÍPA | Dnes dopoledne bylo v blízkosti rybníku Cimrák v Krásné Lípě slavnostně otevřeno nové dětské Oranžové hřiště. Akce se účastnili zástupci společnosti ČEZ a Nadace ČEZ, poslanec Libor Ambrozek či starosta Zbyněk Linhart. Na realizaci projektu přispěla Nadace ČEZ částkou 800 tisíc korun, další prostředky investovalo město. Radost z nového hřiště, které se dnes také otevíralo, mají i děti z místního dětského domova. Nadace ČEZ přispěla částkou 400 tisíc korun.

Organizace Člověk v tísni pomáhá srílanským válečným uprchlíkům

Ikona

18. května 2009 - PRAHA | Srílanská vláda oficiálně deklarovala dobytí posledních zbytků území kontrolovaných bojovníky z hnutí Tygři osvobození tamilského Ílámu. Humanitární oganizace Člověk v tísni, jako jedna z prvních pomáhá válečným uprchlíkům na Srí Lance v táborech na severu ostrova. Organizace Člověk v tísni se zapojila do budování a vybavení přechodného uprchlického tábora v oblasti Trincomalee.

Strana výpisu

... 27