Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Zemřela módní ikona, návrhář Karl Lagerfeld

- Paříž I Svět módy přišel o svou ikonu. V Paříži ve věku 85 let zemřel jeden z nejuznávanějších a nejvlivnějších světových módních návrhářů německého původu Karl Lagerfeld.

Vystřídají ve Varech bohaté Rusy bohatí Arabové?

- Karlovy Vary I Slavné české lázeňské město bylo v posledních letech mekou bohaté ruské klientely. Ta se postupně přesouvá jinam. Pokud ne zpět do své rodné země, pak hlavně do Prahy. Drahé byty, které Rusové opustili, jsou teď prázdné a není o ně zrovna velký zájem. Primátorka Karlových Varů Adnrea Pfeffer Ferklová (ANO) teď přišla s nadějí, která ale nedává klidně spát místním.

Zdeněk Matouš bude novým náměstkem hejtmana

foto archiv

- Ústí nad Labem | Náměstek hejtmana Ústeckého kraje Jaroslav Foldyna ke dni 31. prosince 2018 rezignoval na svou funkci a vzdal se tak i místa člena rady. Nově se náměstkem hejtmana od 1. ledna příštího roku stává současný radní pro oblast regionálního rozvoje a cestovního ruchu PhDr. Ing. Zdeněk Matouš, Ph.D. MBA.

P+R parkovací dům Dlouhá míle dostává konkrétní obrysy

foto archiv

- Praha | První důležitý krok pro stavbu jednoho z klíčových P+R parkovacích domů projednal Výbor pro správu majetku Zastupitelstva hlavního města Prahy. Doporučil zastupitelům, aby schválili nákup pozemků v takzvané lokalitě Dlouhá míle.

Rektor UJEP rozdá ceny za uplynulý rok

foto archiv

- Ústí nad Labem | 17. ročník předávání Cen rektora akademickým pracovníkům a studentům za mimořádné aktivity a výsledky dosažené v daném kalendářním roce proběhne na ústecké univerzitě ve středu 12. prosince 2018.

Národní technické muzeum zahájilo za účasti ministra kultury realizaci projektů IROP

foto archiv MK

- Praha | Ministr kultury Antonín Staněk se dnes v dopoledních hodinách zúčastnil slavnostního zahájení projektů Národního technického muzea „Rozvoj depozitárního areálu Čelákovice II“ a „Restaurování kolejových vozidel ze sbírky Železničního muzea NTM“.

Kluziště na Letné 2018 otevírá 1. prosince

foto archiv

- Praha | Hlavní město Praha pokračuje ve svém již tradičním projektu Kluziště Letná. Zahájení letošní bruslařské sezony se uskuteční v sobotu 1. prosince 2018 s odpoledním programem pro děti na ledě.

V Městských sadech se vzpomínalo na válečné veterány

foto archiv

- Ústí nad Labem | Městské sady v Ústí nad Labem se staly v neděli 11. listopadu dějištěm pietního aktu k uctění válečných veteránů. Věnce k pomníku položili hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, ředitel Krajského vojenského velitelství Ústí nad Labem Petr Gajdoš, krajský zastupitel Jaroslav Foldyna a další zástupci veřejného života v Ústí nad Labem.

Teplické gymnázium a obchodní akademie v Pařížské se pyšní titulem Dobrá škola

foto archiv

- Ústí nad Labem | Celkem deset vítězných škol bylo oceněno v rámci každoroční porady ředitelů středních škol na krajském úřadu. Ceny předávala vedoucí krajského odboru školství, mládeže a tělovýchovy Dagmar Waicová. Ústecký kraj soutěž vyhlásil již pošesté. Letošním vítězem soutěže Dobrá škola je teplické gymnázium a obchodní akademie v Pařížské ulici v Ústí nad Labem.

Marek Rufert vyrobil originální prsten pro Queen&Beauty Universe

foto Marek Rufert

- Praha | Klenotník Marek Rufert, proslulý svým důrazem na kvalitu, individualitu a luxus, navrhl a zhotovil pro prestižní projekt Queen&Beauty Universe originální zlatý prsten určený speciálně pro vítězku soutěže.

Vítězky TOP MODEL OF THE YEAR 2018 dostaly skvělé ceny

foto top

- Praha/Ústí nad Labem | Napínavé finále prestižní soutěže krásy TOP MODEL OF THE YEAR 2018 ovládla v květnu v nádherném pětihvězdičkovém Grand Hotel Bohemia Prague Angelika Kostyshynová. Včera si společně s I. vicemiss Dominikou Krauzovou a II. vicemiss Lucií Janošovou převzaly od pořádající společnosti European Press Holding a.s. skvělé a hodnotné ceny.

Strana výpisu

10 ...