Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Odborníci zkoumají hromadný úhyn raků říčních u Hořovic

Zdroj: Wikimedia

8. dubna 2022 - Odborníci zkoumají hromadný úhyn raků říčních v Jalovém potoce u Hořovic na Berounsku. Podezření mají na račí mor, čekají ještě na výsledky podrobnějších testů. O situaci informovali veterináře a rybáře. Lidé by se neměli snažit zachraňovat raky přesouváním na jiná místa, přispívají tím k šíření račího moru do dosud nekontaminovaných toků, informovala dnes ČTK Karolína Šůlová z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.

Obrana a doprava budou spolupracovat na rozvoji a nastavení pravidel pro drony

8. dubna 2022 - Ministerstva obrany a dopravy budou spolupracovat na rozvoji a nastavení pravidel užívání dronů. Vznikne prostor pro testování na letišti v Přerově, nejspíš během příštího roku. Na dnešní konferenci to řekla ministryně obrany Jana Černochová, jež s ministrem dopravy Martinem Kupkou (oba ODS) podepsala memorandum o spolupráci, které se týká vojenského i civilního užití dronů v ČR.

Mezinárodní den Romů připomene koncert v Divadle Archa

8. dubna 2022 - Česko i další země si dnes připomínají Mezinárodní den Romů. Několikadenní oslavy v Praze vyvrcholí galavečerem v Divadle Archa, kde vystoupí mimo jiné zpěvačky Mária Bikárová, Veronika Kačová a Sára Kaliášová či houslista Ivan Herák.

ODS v čele s Fialou se dnes vrací do haly O2 universum na volební kongres

Zdroj: Petr Molek

8. dubna 2022 - V pražské hale O2 universum začne dnes odpoledne volební kongres ODS. Premiér ODS Petr Fiala na něm bude v sobotu počtvrté obhajovat post předsedy strany. Stejně jako první místopředseda a ministr financí Zbyněk Stanjura nemá protikandidáta. Dnes Fiala, další členové vedení a ministři za ODS předstoupí před zhruba 600 delegátů s projevy. V sobotu dopoledne po bloku vystoupení hostů, mezi kterými budou předsedové vládních koaličních stran, začne volební část jednání.

Jeden člověk zemřel při výbuchu v Ostravě, na místě zasahuje pyrotechnik

8. dubna 2022 - Dnes ráno zemřel při výbuchu v Ostravě-Mariánských Horách v místě výkopových prací člověk. Další je zraněný. Explodovala pravděpodobně stará vojenská munice. Policie přivolala pyrotechnika. ČTK to řekla mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková.

Za zapojení do bojů na Ukrajině potrestal soud muže 20 lety vězení

7. dubna 2022 - Za zapojení do bojů na Ukrajině v řadách separatistů mezi lety 2016 a 2020 dnes pražský městský soud potrestal Alojze Poláka 20 lety vězení. Muž je stíhán jako uprchlý. Obžaloba tvrdí, že jako odstřelovač zabil minimálně čtyři příslušníky ukrajinských vládních jednotek, Polákovi kvůli tomu hrozí výjimečný trest. Podle dnešního rozsudku se ale neprokázalo, že by muž někoho usmrtil.

Farmaceutické firmy z ČR darovaly Ukrajině léky za 30 milionů korun

7. dubna 2022 - Farmaceutické firmy z ČR darovaly dosud na pomoc Ukrajině léky za 30 milionů korun. Dnes odjížděl z Prahy čtvrtý kamion s 720.000 baleními léků. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) uvedl, že jde o léky, které neměly směřovat na český trh, nehrozí proto, že by chyběly českým pacientům.

Dělníci našli na Znojemsku starou pancéřovou pěst i se zasunutou střelou

Zdroj: Wikimedia

7. dubna 2022 - Dělníci našli na stavbě silnice poblíž obce Práče na Znojemsku německou protitankovou zbraň z druhé světové války, měla i zasunutou střelu. Z místa ji k likvidaci odvezl pyrotechnik. Na policejním webu o tom dnes informoval mluvčí Petr Vala.

Polovina lidí nedá do sportu ani korunu ročně, pětina přes 3000 Kč

5. dubna 2022 - Polovina lidí nedá do sportu ani korunu ročně, naopak zhruba pětina i více než 3000 korun. O výsledcích průzkumu, který si nechala zpracovat loni v listopadu společností ppm factum research, dnes Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) informovala v tiskové zprávě. V důsledku epidemie covidu-19, kdy byla zavřena či omezena i některá sportoviště, zaznamenala VZP pokles žádostí o příspěvek na sport téměř o polovinu.

Na hubení potkanů použijí letos pražští deratizátoři 13.500 kilogramů návnady

5. dubna 2022 - Pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) v dubnu začali s pravidelnou deratizací stokové sítě. Na hubení potkanů a dalších myšovitých hlodavců použijí 13.500 kilogramů návnady, kterou rozmístí ve stokách. Stejné množství přípravku na hubení potkanů PVK použily i v loňském roce. Deratizace bude trvat do října, sdělil dnes ČTK mluvčí PVK Tomáš Mrázek.

Dobrovolníci kolem Orlíku nasbírali na 20 tun odpadu

5. dubna 2022 - Přibližně dvě desítky tun odpadu nasbírali dobrovolníci při akci Ukliďme Orlík. Pořádal ji Český rybářský svaz ve spolupráci se státním podnikem Povodí Vltavy a Českým svazem ochránců přírody. Lidé mohli uklízet okolí orlické nádrže od poloviny března. Dnes pak rybáři sváželi ze břehu pytle naplněné odpadem. ČTK to řekl za Český rybářský svaz Lukáš Mareš.

Strana výpisu

10 ...