Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Svěrákovi dnes zveřejnili trailer svého nového filmu Betlémské světlo

6. prosince 2021 - Tvůrci filmu Betlémské světlo, v němž inspirací pro vznik scénáře byly Janu Svěrákovi povídky jeho otce Zdeňka Svěráka, dnes zveřejnili trailer. Snímek, na němž se podílí také syn režiséra a vnuk hlavního představitele, střihač František Svěrák, by měl mít premiéru 3. března příštího roku. V hlavních rolích se v něm kromě Zdeňka Svěráka představí Daniela Kolářová, Ondřej Vetchý, Vojta Kotek, Tereza Ramba, Vladimír Javorský nebo Jitka Čvančarová. ČTK o tom dnes za distribuční společnost Bioscop informovala Jana Šafářová.

Dva roky ve vězení stráví Ústečan známý z dokumentu V síti o zneužívání dětí

6. prosince 2021 - Odvolací krajský soud se ztotožnil s rozsudkem okresního soudu, který Martinu Konopáskovi uložil nepodmíněný dvouletý trest, soud opravil pouze formální chybu. Rozsudek je pravomocný, možné je podat pouze dovolání. Muž kontaktoval přes sociální sítě protagonistky filmu, které se vydávaly za dvanáctileté, a žádal je, aby se svlékly nebo mu zaslaly intimní fotografie.

V Praze začala bruslařská sezona, otevírají se kluziště pro veřejnost

5. prosince 2021 - Venkovní kluziště se nyní otevírají na různých lokalitách v Praze. Některá svůj provoz zahájila ke konci listopadu, jiná otevření ještě čeká. Už nyní mohou lidé bruslit například na ledové ploše na Střeleckém ostrově, kde kluziště přichystali vůbec poprvé, nebo na Smíchově.

U brněnského pravoslavného kostela se opět střetli věřící s ochrankou

Zdroj: pravoslavbrno.cz

5. prosince 2021 - U brněnského pravoslavného kostela svatého Václava včera dále eskaloval spor mezi zdejšími věřícími a místním knězem Jozefem Fejsakem proti vikárnímu biskupovi olomoucko-brněnské eparchie Izaiášovi, který na místo dlouhodobě indisponovaného arcibiskupa Simeona vykonává správu eparchie.

Otevření stánků s vánočním zbožím v Chomutově mělo úspěch

5. prosince 2021 - Velký zájem lidí provázelo sobotní otevření stánků s vánočním zbožím v Chomutově. Stánky původně měly být na vánočním trhu. Prostor tržiště město kvůli vládním opatřením uzavřelo a stánky rozmístilo do parku za divadlem. Funkční je také ode dneška ledová plocha v parku, zjistila na místě ČTK. Chomutov je po Mostě druhým městem v Ústeckém kraji, kde stánkový prodej vánočního zboží funguje.

Václav Klaus při procházce v Krkonoších uklouzl a zlomil si kotník

Zdroj: Wikimedia

5. prosince 2021 - Bývalý prezident Václav Klaus o víkendu uklouzl na zledovatělé cestě v Krkonoších a zlomil si kotník. Informaci, kterou dnes přinesl server Blesk.cz, potvrdil ČTK Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Po ošetření ve Fakultní nemocnici Bulovka bude osmdesátiletý exprezident podle něj zřejmě nějakou dobu chodit o berlích.

Jurečka chce změny penzí prosadit do dvou let, zmínil minimální důchod

3. prosince 2021 - Kandidát na ministra práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) v nové vládě, kterou utvoří Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Piráti se Starosty a nezávislými (STAN), by chtěl změny důchodů v Česku prosadit v příštích dvou letech. Zmínil zavedení minimální zaručené penze ve výši nejméně 10.000 korun pro všechny či zvýšení penzí za výchovu dětí. Své plány v resortu práce představil dnes prezidentovi Miloši Zemanovi na zámku v Lánech. Novinářům řekl, že hlava státu k jeho vizím neměla výhrady.

Kriminalisté v Brně odposlouchávali cely, podle ČAK šlo o porušení práv

3. prosince 2021 - Možné odposlouchávání deseti výslechových cel ve vazební věznici v Brně-Bohunicích bylo podle České advokátní komory (ČAK) porušením práv. V celách kriminalisté údajně pořizovali záznamy, a to i přesto, že v nich advokáti s klienty rozmlouvali a měli porady. Vedení komory bude zjišťovat, kolik jednání mezi advokáty a klienty se za danou dobu uskutečnilo. V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí ČAK Iva Chaloupková.

Pojišťovny připravily další bonifikace na podporu očkování proti covidu

3. prosince 2021 - Praktičtí lékaři dostanou od zdravotních pojišťoven 500 korun, pokud naočkují pacienty proti covidu v jejich domácím prostředí. Pojišťovny poskytnou paušální úhrady očkovacím centrům, které budou otevřené 12 hodin a sedm dní v týdnu. Do vakcinace se mohou zapojit i ambulantní specialisté, pojišťovny jim výkony uhradí. Novinářům to dnes při návštěvě O2 areny řekl ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Zdeněk Kabátek. Podle něj se na těchto opatřeních shodli zástupci všech zdravotních pojišťoven.

Zrekonstruovaný Dům umění v Ústí nad Labem otevřela nová výstava

3. prosince 2021 - Nově zrekonstruovaný Dům umění v Ústí nad Labem dnes otevřela výstava s názvem Narušená rovnováha Revisited. Výstava odkazuje na původní expozici, jenž byla v 90. letech k vidění v Praze, později v původních prostorách ústecké Galerie Emila Filly. Budova se opravovala dva roky, novinkou je mimo jiné její rozšíření do suterénu. Stavební práce vyšly na 50 milionů korun. ČTK to dnes řekl kurátor Michal Koleček.

Platnost očkovacích certifikátů se od ledna zkrátí na devět měsíců

2. prosince 2021 - Platnost očkovacích certifikátů proti covidu se od ledna 2022 zkrátí na devět měsíců. Pro prodloužení platnosti je nutné, aby se lidé nechali očkovat posilující dávkou. Pokud si ji nenechají dát, certifikát jim po devíti měsících přestane platit. Na on-line tiskové konferenci to dnes řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Strana výpisu

11 ...