Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Zemřel cestovatel Miroslav Zikmund, bylo mu 102 let

2. prosince 2021 - Ve středu večer zemřel cestovatel Miroslav Zikmund. Bylo mu 102 let. Se svým přítelem Jiřím Hanzelkou byli cestovatelskou legendou. ČTK dnes úmrtí potvrdila zástupkyně Zikmundovy rodiny. Poslední rozloučení bude podle ní soukromé, ve Zlíně. O úmrtí dnes také informovalo Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, které odkaz Hanzelky a Zikmunda uchovává. V sídle muzea bude umístěna kondolenční kniha.

Dle Babiše má zdravotnictví ještě rezervu, má ale výpadek tisíců zdravotníků

2. prosince 2021 - Zdravotnictví má teď ještě rezervu ke zvládnutí covidové epidemie. Má ale výpadek tisícovek zdravotníků, kteří jsou na nemocenské či na ošetřovném. Novinářům to dnes řekl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Výpadek personálu by mohl komplikovat péči i chystané masivnější očkování.

Kapela Sto zvířat dnes v Praze s ročním zpožděním pokřtí své nové album

Obal alba

2. prosince 2021 - Kapela Sto zvířat dnes v pražském Lucerna Music Baru s ročním zpožděním pokřtí své nové album s názvem 30 let testováno na lidech. Oblíbená skupina plánovala pokřtít album a zároveň oslavit 30. výročí vzniku velkým koncertem v roce 2020 ve Foru Karlín. Po několika přesunech z důvodu koronavirových uzávěr oslaví své výročí opožděným křtem dnes v rámci festivalu Zimohraní.

Policie hledá muže, který vešel na ministerstvo zdravotnictví s železnou tyčí

záznam z kamery

2. prosince 2021 - Pražští policisté pátrají po neznámém muži, který na konci října vešel do vstupní haly budovy ministerstva zdravotnictví ozbrojen železnou tyčí. Dostal se přes turnikety, na schodech ho zadrželi pracovníci bezpečnostní služby, kteří mu vzali z rukou tyč a vyvedli zpátky ke vchodu. Police dnes na webu zveřejnila fotografie i videozáznam s hledaným mužem a prosí veřejnost o spolupráci. Vyjádření ministerstva zdravotnictví ČTK zjišťuje.

Ničivě drahý plyn: několik poučení z plynového vývoje. Plyn v EU je opět u hranice 100 eur za megawatthodinu

Zdroj: Lukáš Kovanda

- Plynová krize EU sice v posledních dnech mediálně ustoupila dalšímu z comebacků covidu, ale zažehnána není. Vždy třeba zrovna včera burzovní cena plynu v EU vyhoupla zpět na 100 eur za megawatthodinu. Tedy na více než pětinásobek hodnot běžných před pandemií. Nepochybně už nyní si ale lze vzít z plynové krize několik poučení.

Muzeum východních Čech v Hradci Králové otevře v pátek novou stálou expozici

1. prosince 2021 - Muzeum východních Čech v Hradci Králové v secesní budově na Eliščině nábřeží má novou stálou expozici. Nabídne interaktivní procházky po osudech Hradce Králové od raného středověku do zrodu jeho moderní podoby. Pro veřejnost bude otevřená od pátku 3. prosince, řekli dnes novinářům zástupci muzea.

Náměstek pražského primátora: Na svoz odpadu budeme i přes zvýšení cen doplácet

1. prosince 2021 - Praha bude i přes plánované zvýšení cen svozu odpadu pro většinu lidí v příštím roce doplácet na zajištění odpadového hospodářství. Zatímco letos na něj dalo z rozpočtu 600 milionů korun, příští rok by to mělo být nejméně 200 milionů. Novinářům to dnes řekl náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN). Zdražení souvisí s novelou zákona, podle náměstka město postupuje s rozpočtovou zodpovědností. Zvýšení cen kritizují opoziční ODS a ANO.

Ústecký kraj vyzve praktiky, aby se víc zapojili do očkování

1. prosince 2021 - Ústecký kraj vyzve praktické lékaře, aby se víc zapojili do očkování proti novému typu koronaviru. Ti, co již očkují, by se měli zapojit víc, zejména by však měli začít s vakcinací ti, kteří tak ještě neučinili. Novinářům to dnes po jednání krajského krizového štábu řekl koordinátor pro očkování Petr Severa.

METROPOL posiluje pozice, říká ředitel vydavatelství Jiří Morštadt

Zdroj: Metropol

- Přestože je stávající situace v České republice z mnoha úhlů pohledu složitá,
vydavatelský dům METROPOL, který působí na mediálním trhu od roku 2007,
posiluje pozice na trhu.

Ekonomické dopady covidu nápadně připomínají těžké poválečné časy. Čeká svět vážný hospodářský propad?

Zdroj: byznysvcesku.cz

- Řada ekonomů nejen u nás, ale i ve světě se dlouhodobě pozastavuje nad bezuzdným navyšováním veřejných dluhů v důsledku covidových opatření s tím, že tento jev nemůže zůstat bez poměrně dramatických následků již v bezprostředně nadcházejícím období. Svůj hlas nyní přidal i analytik prestižní Deustche Bank Jim Reid.

Investice do nemovitostí v době rostoucí inflace

Zdroj: Štěpán Křeček

- Češi jsou milovníci nemovitostí a stále mají obrovský zájem do nich investovat. V době rostoucí inflace a zvyšujících se úrokových sazeb však na ně čeká řada nástrah.

Strana výpisu

... 12 ...