Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Úřad pro kyberbezpečnost upozornil na pokračující vlnu podvodných telefonátů

14. dubna 2022 - Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) upozornil na trvající vlnu podvodných telefonátů. Volající se v nich vydávají za technickou podporu společnosti Microsoft a snaží se oběť přesvědčit, že má napadený počítač. Cílem je získat údaje k platební kartě či rovnou potvrdit platby. NÚKIB o tom dnes informoval na svém webu. O vlně podvodných telefonátů úřad informoval v první polovině února. Úřad neočekává, že by se míra volání měla snižovat.

Do společnosti Ústecká Média vstupuje silná investiční společnost IPC

Zdroj: Metropol

14. dubna 2022 - Mediální skupina Euronova Group ohlásila vstup silného strategického partnera do společnosti Ústecká Média, která 1. června spustí televizní vysílání v Ústeckém kraji. Projekt nově posílila česká investiční společnost Invest & Property Consulting.

Vláda posoudí dlouhodobou strategii zvládání migrační vlny z Ukrajiny

13. dubna 2022 - Vicepremiér, ministr vnitra a šéf ústředního krizového štábu Vít Rakušan (STAN) dnes předloží vládě dlouhodobou strategii pro zvládnutí migrační vlny z Ukrajiny. Do Česka se jich kvůli válce vyvolané Ruskem uchýlilo podle odhadu ze začátku dubna přes 300.000. Dokument bude obsahovat plány pro uzpůsobení systému zdravotnictví či školství pro větší počet uživatelů, ale například i to, jak téma komunikovat nebo jak zvládat práci s daty. Kabinet by se měl zabývat i vysokými cenami pohonných hmot a energií a aktuálními problémy vzniklými v důsledku ruské agrese na Ukrajině.

V Semaforu se dnes uskuteční odložená obnovená premiéra muzikálu Nižní Novgorod

13. dubna 2022 - V Semaforu se dnes uskuteční odložená obnovená premiéra muzikálu Nižní Novgorod. Hra s hudbou Ferdinanda Havlíka se odehrává se v carském Rusku roku 1917. Ve výpravném představení se v roli generála Šolomonova představí Jiří Suchý, který je režisérem hry a autorem libreta a písňových textů. Jeho ženu Varvaru představuje Jitka Molavcová. Politicky zabarvená inscenace měla premiéru 5. března 1992 a dočkala se 104 repríz. Autor se jej po více než 25 letech rozhodl předělat a doplnit.

Češka zadržená před čtyřmi lety s drogami v Pákistánu se může vrátit

13. dubna 2022 - Češka Tereza Hlůšková, kterou celníci v lednu 2018 zadrželi na letišti v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu, se může vrátit do České republiky. Nejvyšší soud v Islámábádu vydal písemný příkaz, který jí dovoluje opustit Pákistán, informuje server Blesk.cz. Češka byla v březnu 2019 odsouzena k trestu odnětí svobody v délce osmi let a osmi měsíců a k pokutě 800 dolarů (asi 18.000 korun). Proti rozsudku se odvolala, loni na začátku listopadu byla obžaloby zproštěna a 20. listopadu propuštěna z vězení. Celníci ale podali odvolání, Hlůšková proto nemohla vycestovat. Česká diplomacie vývoj v kauze s odkazem na přání rodiny nekomentuje.

Olomoučan přišel o více než milion kvůli podvodným investicím do kryptoměn

13. dubna 2022 - O částku ve výši přes jeden milion korun připravili podvodníci devětadvacetiletého Olomoučana při podvodných investicích do kryptoměn. O své peníze přišel poté, co reagoval na reklamu ohledně možnosti investování; postupně si založil krypto peněženku, na kterou zasílal částky a následně i údajné poplatky související s uzavřením účtu. Lidi, s nimiž jednal, již nelze kontaktovat. Případ kriminalisté vyšetřují pro zločin podvodu, pachatelům hrozí až osm let vězení, informovala dnes ČTK policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Válek doporučuje dál nosit respirátory v dopravě, povinné od čtvrtka nebudou

13. dubna 2022 - Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) doporučuje dál nosit respirátory ve veřejné dopravě i dalších prostorech, kde je větší množství lidí. Povinné ale od čtvrtka nebudou. Novinářům to dnes řekl před zahájením jednání vlády. Počty pozitivně testovaných na koronavirus za den začaly po stagnaci od konce března v dubnu znovu klesat, tento týden je jich kolem 4000 denně. Odborníci ale odhadují, že reálné počty nakažených, kteří se nejdou testovat nebo příznaky nemají, mohou být dvakrát až třikrát vyšší.

Válka vychýlila poptávku po lékárenských produktech jen dočasně

12. dubna 2022 - Ruská invaze na Ukrajinu vychýlila podle generálního ředitele sítě lékáren Dr.Max Daniela Horáka poptávku po lékárenském sortimentu jen dočasně. U některých produktů to vedlo k dočasné nedostupnosti, nyní je ale situace již dobrá, řekl dnes na tiskové konferenci Horák.

Sběratelé loni na českých aukcích utratili rekordních 1,46 mld. Kč

Zdroj: Wikimedia

12. dubna 2022 - Za umělecká díla loni sběratelé a investoři na tuzemských aukcích utratili rekordních 1,46 miliardy korun. Loňský obrat je nejvyšší v novodobé historii tuzemského aukčního trhu po roce 1989. Novinářům to dnes řekl šéfredaktor časopisu Artplus.cz Jan Stuchlík. Obrat roku 2021 je o 100 milionů korun větší než dosavadní rekord z roku 2017.

Katolická církev ubytovala v ČR přes 6000 uprchlíků z Ukrajiny

11. dubna 2022 - Přes 6000 uprchlíků ubytovala v Česku biskupství, kláštery nebo jednotlivé farnosti a farníci. Dalším lidem česká katolická církev nabízí další podporu. Více než 10.000 Ukrajinců již také využilo služeb charit, včetně pomoci při hledání ubytování. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí České biskupské konference (ČBK) Monika Klimentová. Do České republiky dorazilo podle dnešních informací úřadu vlády přes 300.000 lidí z Ukrajiny.

Luskouni přiletí podle ředitele pražské zoo Bobka do Prahy ve čtvrtek

Zdroj: Wikimedia

11. dubna 2022 - Luskouni, kteří budou k vidění v pražské zoologické zahradě, přiletí do české metropole ve čtvrtek. Na twitteru a facebooku to uvedl ředitel pražské zoo Miroslav Bobek. Dvojice luskounů krátkoocasých do Prahy dorazí ze zoologické zahrady v tchajwanské metropole Tchaj-pej. Chovný pár šupinatých savců bude obývat expozici Indonéská džungle.

Strana výpisu

9 ...